צילום: עיריית צפת

לא תל אביב: דוכן הנחת תפילין הוקם בכניסה לבניין עיריית צפת • צפו

אחרי הסערה בתל אביב: ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הקים הבוקר דוכן להנחת תפילין בכניסה לבניין העירייה, הדוכן יפעל מידי בוקר ויציע לעוברים ושבים וכן לתיירים להגיע ולהניח תפילין, אוחנה: "בעיר הקודש ניתן להניח תפילין בכל מקום- גם במרחב הציבורי"

אחרי הסערה בעיר תל אביב בעקבות איסור הצבת דוכני תפילין: הבוקר (ראשון) הוקם דוכן להנחת תפילין בכניסה לבניין עיריית צפת, העיר צפת ידוע כעיר המחברת בין דתיים, חילונים, חרדים, יהודים ושאינם יהודים לאור הפסיפס הייחודי והערבות ההדדית המאפיינת את בירת הגליל.

כאמור, לצד העמדות השונות של חב"ד ברחבי העיר, ביוזמת ראש עיריית צפת שוקי אוחנה הוקם דוכן להנחת תפילין בכניסה לבניין העירייה. הדוכן, יפעל מידי יום החל מהשעה 9:00 ויאפשר לתושבים ולתיירים העוברים באזור להניח תפילין.

לדברי ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "העיר צפת הינה עיר שמכבדת ומחבקת את כלל המגזרים וכלל הדתות. בארץ הקודש, בעיר הקודש ניתן להניח תפילין בכל מקום- גם במרחב הציבורי. אני מזמין את תושבי העיר והתיירים להגיע ולהניח תפילין בעמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה".

ראש העיר שוקי אוחנה המתין הבוקר עם מצוות הנחת התפילין עד להקמת העמדה החדשה בכניסה לבניין העירייה והיה הראשון שזכה במצוות הנחת תפילין בעמדה זו.

כזכור, בסופ"ש האחרון פרצה סערה בתל אביב לאחר שסגן ראש העיר ראובן לדיאנסקי (יו"ר סיעת "חי – חילונים ירוקים) הוביל לכך שעיריית תל אביב לא תנפיק אישורים להצבת דוכנים בכלל ודוכני תפילה בפרט במרחק של לפחות 100 מטר מבתי ספר, גני ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים – דבר שלא היה קודם לכן. כך נקבע במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב לנציג שפנה לקבלת אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילה.

הנציג האנטי-דתי טען כי, "אנחנו מקבלים תלונות של תושבים בנוגע לדוכני תפילה שמוצבים בקרבת בתי הספר, ובמקרים מסוימים גם ממש בכניסה לבתי ספר. כהורה, אינני מעוניין שגורמים שונים יפנו לילדיי הקטינים בהצעות שונות ומשונות במרחב הציבורי ובמיוחד כשהם נמצאים בקרבת מוסדות לימוד. עלינו להגן על ילדינו גם בסביבת בתי הספר והגנים שלנו מפני כל סוג של רוכלות או תעמולה ויש למנוע את חשיפת הילדים שלנו בדרכם או בצאתם ממוסדות החינוך. האיסור יחול על כל ארגון או עמותה להציב דוכני הסברה בסמוך למוסדות חינוך."

11 תגובות

סיפור מעניין לאחרונה על מישהו שעוכב לחקירה ומפקד התחנה המליץ להשאיר את המעוכב במעצר לכמה ימים. אח"כ המעוכב נחקר ע"י חוקר ערבי.
מה שמעניין שמפקד התחנה היהודי החילוני רצה בכל תוקף שהמעוכב ישאר במעצר לכמה ימים ואילו החוקר הערבי הסכים לשחרר את המעוכב לאלתר. והמעוכב היה חרדי.
בסוף שוחרר המעוכב לאלתר. יש ערבים טובים וישרים.
אל תאמינו לדעות קדומות.

אין דבר כזה בעולם הרי התורה כותבת במפורש והיא "קצת" יותר חכמה ממנו הבני האדם…"עשיו שונא ליעקב"

ככה נלחמים בעמלק!

אבל חז"ל אמרו (פסחים מ"ט ע"ב) גדולה שנאה ששונאין עמי הארץ לתלמיד חכם, יותר משנאה ששונאין אומות העולם את ישראל.

(אגב, 'עשו שונא ליעקב' לא כתוב בתורה, אלא בחז"ל)

החלה שוקי

עשיו שונא ליעקב ולא ישמעאל עשיו זה הנצרות וישמעאל זה הערבים

וואו! מרגש! מי כעמך ישראל!

את השואה ביצעו הנוצרים.
את האינקוויזיציה ביצעו הנוצרים
את הבולשביקים המציאו הנוצרים
וכן עלילות דם תוצרת נוצרים
וכו' וכו' וכו'
אבל כעת אנחנו בגלות ישמעאל
נראה מה יצא מזה ה' ירחם

לא בגלל שהוא ראש העיר צפת אלא בגלל שהוא אוחנה . ספרדי עם חינוך טוב מבית לא חולדאי ממשפחת החולדות

מעניין, רון קובי הוא אשכנזי או ספרדי מבית טוב?!
מה זה קשור לספרדי או אשכזי?

יש גם את בן חמו מערד….
גם הוא לא הונגרי…
דיי עם הגזענות!!!
הכל מתחיל ונגמר בחינוך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן