עוד שבוע הגיע לסיומו וזה בדיוק הזמן לצפות שוב בעשרת הסרטונים שהכי אהבתם: ראש הממשלה השתלט על סדר היום עם "הצהרות הקורונה" היומיות והנשיא ריבלין זכה ליממת התהילה שלו בסבב ההמלצות שהתקיים בפעם השלישית • אל תפספסו

במקום הראשון: ההצרה הדרמטית מאמש של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, בה הודיעו בצורה שאינה משתעמת לשתי פנים – תישארו בבתי. וכפי שאמר ראש הממשלה, "זאת לא בקשה, זאת הנחייה מחייבת שתיאכף". אז אם אתם לא צריכים לצאת מהבית, אל תצאו, תמיד אפשר להתעדכן ב'JDN'.

לכתבה המלאה

במקום השני: גם פוליטיקה היה השבוע, שעות לפני שיו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ קיבל את המנדט, נשיא המדינה ראובן ריבלין הזמין אותו ואת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה, בניסיון לגרור אותם לממשלת חירום. בינתיים זה פחות הצליח, העיקר שהם לחצו מרפקים.

לכתבה המלאה

במקום השלישי: שוב הצהרה של נתניהו, הפעם של יום שני, אז היו לצידו שר האוצר משה כחלון ומנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, הוא עסק בעיקר בהחלטות כלכליות ובהודעת ראש הממשלה על שימוש "אמצעיים דיגיטליים" למאבק בקורונה, הודעה שעוררה סערה רבתית.

לכתבה המלאה

במקום הרביעי: ושוב חזרה לבית הנשיא, ארבעת נציגי יהדות התורה, יעקב ליצמן, משה גפני, מאיר פרוש ואורי מקלב, נגיעו ביום ראשון השבוע להמליץ לנשיא ריבלין על מועמדם להרכבת הממשלה, התשובה הייתה באופן לא מפתיע: "בנימין", וליצמן מכיר רק בנימין אחד. אבל ריבלין, הירושלמי מלידה, לא ויתר על ההתקוטטות עם פרוש ומקלב על שורשיהם, עד ל"מתנגדים" ו"חסידים" זה הגיע.

לכתבה המלאה

במקום החמישי: וחזרה למשרד ראש הממשלה, ההצהרה היומית של נתניהו מיום שלישי, אז הנחייה לא לצאת מהבית הייתה רק "בקשה", כמו שאתם יודעים, עכשיו זה כבר לא ממש בקשה.

לכתבה המלאה

במקום השישי: ושוב חזרה לבית הנשיא, כי גם יו"ר שס השר אריה דרעי היה שם לא מעט זמן ושוחח עם ריבלין על שלל האפשרויות להרכבת ממשלה, הוא אפילו קרא לו פעמיים "אדוני ראש הממשלה", כעס שאין קפה ובסוף השידור הופסק.

לכתבה המלאה

במקום השביעי: קפיצה לבני ברק, בכינוס החירום שהתקיים בהשתתפות רבני העיר סוכמו שורת הנחיות שפורסמו לציבור בקרוב במכתב מפורט.

לכתבה המלאה

במקום השמיני: ולמאה שערים שם פתח משרד הבריאות במבצע הסברה מיוחד באמצעות כרוזים, שהופק על ידי אגף ההסברה למגזר החרדי למאבק בנגיף הקרונה. בריכוזי המגזר החרדי נשמעים הכרזות בעברית ואידיש על מנת להבהיר את הדחיפות בציות להוראות המשרד.

לכתבה המלאה

במקום התשיעי: לא יודע אם אתם זוכרים, אבל הכנסת ה-23 פתחה את שעריה השבוע, בהתקוטטות בלתי נגמרת בין כחול לבן לליכוד סביב הקמת הועדה המסדרת. התוצאה, אדלשטיין סגר ביום רביעי את המליאה בלי להצביע על קמת הועדה החשובה ועורר את זעם כחול לבן שעתרו לבג"ץ.

לכתבה המלאה

במקום העשירי: שוב חוזרים לבית הנשיא, הפעם ליום שני אז קיבל גנץ את המנדט ומיד לאחר מכן רץ לשוחח עם ראשי המפלגות החרדיו שסירבו להיפגש איתו.

לכתבה המלאה