ראש הממשלה בישיבת הסיעה: "יש פה הזדמנות היסטורית שלא הייתה ולא ניתן לה לחלוף". על הקורונה: "עלינו להיות ערוכים לאפשרות של גל שני שיהיה קטלני אף יותר". עוד הוסיף: "רוצה להביע תודה לחברים שבאו אתמול ושלחו מסרים" • צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד בכנסת להעסקת המאה ולתוכנית להחלת הריבונות בבקעת הירדן ובישובים היהודיים ביהודה ושומרון: "בנוגע להחלת הריבונות – יש לנו תאריך יעד ליולי ואנחנו לא מתכוונים לשנות אותו. נפעל בתבונה ובשילוב כוחות", דברי נתניהו כפי שנודעו ל'חדשות JDN'.

מוקדם יותר, בפתח ישיבת הסיעה, אמר נתניהו כי לגבי "החלת הריבונות על שטחי מולדת – יש פה הזדמנות היסטורית שלא הייתה מאז 1948 כצעד מדיני וריבוני של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. זאת הזדמנות גדולה ולא ניתן לה לחלוף".

בנושא הביטחוני אמר כי "אויבינו לא מפסיקים לרגע ואנחנו לא מפסיקים לרגע לפעול נגדם. פועלים נגד איראן בכל מקום. אנחנו נמנע מאיראן לאיים עלינו באיומים קטלניים אחרים ואיננו מגבילים עצמנו בשום זירה". בנוסף תקף את בית הין הבין לאומי בהאג אותו הגדיר כ"עבר עליו הקלח" ואמר כי "זו זירה חדשה – שם מנסים להתנכל לחיילי צה"ל. צריך להדוף את הניסיון הזה, לעשות לו דה לגיטימציה".

ראש הממשלה ציין כי המשימה הראשונה שניצבת בפני הממשלה היא להחזיר את המשק לפעילות סדירה: "עלינו להחזיר את מקומות עבודה שהלכו לאיבוד בגלל משבר הקורונה. זו משימה ענקית. אני מדבר עם העצמאים, אני שומע את המועקה. אנשים שאיבדו את מקור פרנסתם ואינם יודעים אם יהיה להם מקור פרנסה ואנחנו מחוייבים לעשות הכל כדי לסייע להם. אנחנו הולכים לעשות מאמץ גדול, כולל הבאה של תקציב מיוחד של שישה מיליארד שקל לתמרץ מעסיקים שיחזירו עובדים".

"עם זאת", הוסיף, "צריך להיערך גם לאפשרות השנייה, גל עולמי נוסף של קורונה. אני חושב שכולנו מברכים על ההצלחה הגדולה של ישראל, שעשינו בכוחות משותפים, יש לנו תוצאות יוצאות מן הכלל, כל העולם מדבר על זה, ובצדק. מספר הנדבקים שלנו הוא שולי, כמה בודדים ביום כרגע. זה תוצאה באמת יוצאת דופן. אנחנו במצב טוב אבל צריך להבין שזה מצב טוב שיכול להיות זמני, משום שהווירוס עדיין פה. עלינו להיות ערוכים לאפשרות של גל שני שיהיה קטלני אף יותר".

בדבריו אמר נתניהו כי "זו ישיבת הסיעה הראשונה שלנו אחרי הבחירות. זו סיעה גדולה וצפופה, קיבלנו 36 מנדטים זה הכרבה מאוד, הבעת אמון גדולה. מברכים על כך. רבים לא האמינו שנהיה כאן במסגרת ממשלת אחדות, אבל חשבתי שעלינו לשלב כוחות בפני האתגרים. אנחנו עכשיו סיעה גדולה וממשלה רחבה".

בסיום דבריו אמר נתניהו: "אנחנו משלבים כוחות גם מחוץ לסיעה וגם בתוכה. אני מודה לכולם על המאמץ שעשיתם בבחירות, וגם בחלוקת התפקידים שאני יודע שהיתה לא פשוטה, אני חושב שדיברתי עם כמעט כל אחד כאן. יודע שלא כל אחד כאן בא על סיפוקו, אבל אתם מבינים שאנחנו מגויסים כעת למשימות על".

לסיום, פנה ראש הממשלה בנימה אישית יותר לחברי הסיעה והודה לחברי הכנסת והשרים שהגיעו להביע בו תמיכה עם פתיחת הדיונים בבית המשפט. "אני רוצה להביע תודה לחברים הרבים שבאו אתמול ושלחו לי מסרים. התרגשתי מאד. ראיתי שבאו פעילים ומתנדבים מכל רחבי הארץ, חיזקתם אותי רוצה להודות לכולכם", אמר נתניהו.