צילום: יחזקאל חוג'סטה/דוברות משרד התחבורה

רגב ומקלב הציגו את ההנחיות לתח"צ: "להשתמש לצרכים חיוניים בלבד" • צפו

שרת התחבורה הציגה את המגבלות בתחבורה הציבורית במסיבת עיתונאים. ההנחיות השתנו מספר פעמים בימים האחרונים ובלבלו את ציבור הנוסעים. בין ההנחיות החדשות - ביטול אוטובוסים מהשעה 22:00. הקווים העמוסים יתוגברו, פקחים יוודאו עטיית מסכות

החל ממחר בבוקר יכנסו לתוקפם ההגבלות בתחבורה הציבורית. מטרת צמצום קווי השירות היא הגבלת ההדבקה בנגיף הקורונה במשק הישראלי ומניעת התקהלויות שלא לצורך, הפעלת הקווי השירות המתכונת הנוכחית מאפשרת את פתיחת המשק בצורה מוגבלת.

על פי המתווה שהציגה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב במסיבת עיתונאים הערב יחד עם סגן השר אורי מקלב מנכ"ל המשרד וראש הרשות לתחבורה ציבורית אמיר אסרף כלל קווי השירות הבינערוניים יפעלו על פי לוח הזמנים הרגיל ללא שינוי וזאת עד לשעה 22:00, בימי שישי ומוצאי שבתות יפעלו קווי השירות בכל שעות לוח הזמנים כבשיגרה.

יצוין כי קווי השירות יפעלו על פי חמישים אחוזי תפוסה בכלי הרכב ללא סינון הנוסעים המגעים לתחנות ההיסעים, במקביל במטרה למנוע את העומסים בתחנות התחבורה הציבורית – קווי שירות מיוחדים שיופעלו על ידי חברות פרטיות יתגברו את קווי השירות ויאספו נוסעים על פני הצירים כאשר הם משלמים את איסוף הנוסעים בתחנות על פני הצירים.

סגן שר התחבורה אורי מקלב: "אם לא יהיה דילול עצמאי בנוסעי התחבורה הציבורית ומשמעת בריאותית קפדנית של הציבור אין אפשרות לספק את קווי השירות בצורה סדירה כאשר פועלים בחמישים אחוזי תפוסה בכלי הרכב. התחבורה הציבורית – היא המנוע של המשק, ישנם אנשים שלא יכולים לצאת לעבודה או לבקר חולים ללא תחבורה ציבורית". 

"המתווה הקיים שאישר המל"ל הוא הדבר שיכול להביא להפעלת המשק בימים האלה, כל השימוש בקווי השירות הוא לצרכים חיוניים" אמר סגן השר וציין כי השינוי מהחלטה הראשונה היא תוספת של חמישים אחוזים בתפוסת האוטובוסים הרגילים וכמאה וחמישים אחוזים באוטובוסים המפרקיים. "ללא המתווה הזה מחולל ההדבקה בתחנות היה גדול יותר, אנחנו מדללים את התחנות באמצעות איסוף לאורך הצירים ותגבורי הקווים" ציין סגן השר.

"ממחר לא יהיה פשוט, יהיו עומסים בתחנות וליבי עם ציבור הנוסעים. המגבלות לא פסחו על עולם התחבורה", ציינה רגב. בין המגבלות שנקבעו – הגבלת אחוזי התפוסה באוטובוסים ל-50% והפסקת פעילותם החל משעה 22:00 בכל יום, מלבד במוצאי שבת. היא הוסיפה כי "בקבינט הקורונה הוצגו ממצאים ממשרד הבריאות שזיהו בתחבורה הציבורית כאחד ממקורות ההדבקה".

"פקחים יוודאו שאנשים עוטים מסיכות ושומרים מרחק אחד מהשני", הודיעה. "לא רוצה להגיע למצב שנסגור את התחבורה הציבורית לחלוטין. נעשה שימוש בחברות האוטובוסים הפרטיות לתגבור הקווים, הם כבר פנו אלינו בנושא. למרות הפקחים אנחנו עדיין צופים למצב של אי נוחות, נוסעים שלא יצליחו לעלות על האוטובוס. יכול להיות שבימים הראשונים יהיו בעיות ואי נוחות ואנחנו מצפים מהציבור להיות סובלני".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *