שכונה בסגר בלי כספומט: הסרטון שפורסם ב'JDN' הוצג בישיבה עם נתניהו

תיעוד שהגיע אמש ל'חדשות JDN' הציג את האבסורד של סגור שכונה בודדת ללא בנק. ח"כ בוסו הציג את הסרטון הבוקר בישיבה עם ראש הממשלה. דרעי לנתניהו: "או שיש סגר על עיר שלמה עם כל המעטפת, אבל אי אפשר לסגור רחובות או שכונות - זה לא יעיל"

תיעוד שהגיע אמש (ראשון) לידי 'חדשות JDN' הציג את האבסורד בהטלת סגר על שכונה, במקרה המדובר שכונת 'קנה בושם – חפציבה' בבית שמש, בה אין בנק ויש רק כספומט פרטי בודד. תושב השכונה, שהושמה בהסגר מאז יום שישי, ביקר ללכת אמש לכספומט של הבנק שלו בכדי למשוך מזומן שיאפשר לו לרכוש מזון למשפחתו לימים הקרובים.

בתיעוד ממצלמת הדרך נשמע בעל הרכב אומר כי הוא רוצה לצאת לכספומט, אך השוטר במקום טוען כי יש כספומט בשטח השכונה וכי בנק לא נמצא ב"צרכים החיוניים" המאשרים יציאה מ"אזור מוגבל". "מה אתה רוצה, שאני לא יאכל? אין לי כסף? אני רוצה למשוך מזומן, עם מה אני אקנה אוכל? צריך למות ברעב", נשמע בעל הרכב. השוטר משיב: "לא יודע, אתה לא יכול לצאת".

השוטר שהציג את פרטיו לנהג שב ואומר: "אחרי בדיקה עם הממונים עלי, אסור לצאת למטרה הזאת". יצוין שהשוטר אכן צודק ולא היה באפשרותו לתת לנהג לצאת, אך מדובר במצב אבסורדי בו שמים מספר רחובות בודדים בסגר ללא אפשרות גישה למשיכת מוזמנים, מה שמונע צורך חיוני לכל הדעות – אוכל. כאמור, יש בשכונה כספומט פרטי בודד שבו ניתן למשוך כסף רק עם כרטיס אשראי, בתוספת עמלה.

הבוקר שלח התושב את הסרטון לכל 120 חברי הכנסת וכתב להם: "מה אני מבקש? להוציא כסף לאוכל בשביל המשפחה. אז לי אין קורונה, גם לא למשפחתי ואני שומר על כל ההנחיות וזה שהחליטו על חשבוני להושיב אותי ביחד עם חולי קורונה (בבנינים בניה רוויה) כמעט ללא יכולת להגן על עצמי זה דבר לא יפה כשלעצמו, אבל לסגור אותי בלי אפשרות להביא לחם הביתה לילדים למה? למה זה מגיע לי?"

"האם משהו חשב גם עלינו על כך שהוא עושה סגר על אנשים ולא על חפצים (במאמר מוסגר אסור לסגור בעלי חיים בלי לתת להם אפשרות לאכול, ולומר שהמכולת פתוחה בלי לתת לך אפשרות לקנות שם זה לסגור לך את השיבר של האוכל על המשתמע מזה). אני לא רוצה חסד ולא רוצה טובות, רק רוצה לחיות בזכות ולא בחסד ברוגע בל חיכוכים. אז זה מה שעבר עלי היום ואני בעל הסרטון הלכתי היום לשון בלי כסף ללחם, אני חייב את עזרתכם", כתב לנציגי הציבור.

היחיד שהגיב לו היה הח"כ הטרי מש"ס, ח"כ אוריאל בוסו, שכתב לו: "בהחלט מכעיס, אלו נקודות שיעלו היום בדיונים מול ראש הממשלה ושאר השרים המחליטים, אציג את המייל שלך". ל'חדשות JDN' נודע כי בוסו אכן הציג את הסרטון בישיבת חברי הכנסת של ש"ס עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין והשר לביטחון הפנים אריה דרעי.

גורם שהשתתף בפגישה אמר ל'חדשות JDN' כי לאחר הצגת הסרטון אמר יו"ר ש"ס השר אריה דרעי כי "כשעושים סגר אנחנו מבקשים מרגע זה לשנות את הגישה, לעשות קריטריונים, סגר צריך לבוא עם מעטפת, מי יכול לצאת, מי לא יכול לצאת, מה עם יציאה לאוכל? לא סגר. כמו שהיה בבני ברק, אם עושים צריך לתת לאנשים אוכל עד הבית, עזרה למשפחות, עזרה לקשישים".

"עשו סגרים כבר, אבל הם היו מבוקרים, פה זה היה סגר בלי בקרה. ואנחנו מקווים שעכשיו הסגרים בנושא הזה ישתנו". השר דרעי ביקש בישיבה לבחון את הרציונל של סגר על אזורים, "או שיש סגר על מדינה או על עיר שלמה עם כל המעטפת, אבל אי אפשר יותר לעשות סגר על אזור מסוים או רחובות מסיומים – זה לא יעיל". ח"כ בוסו אמר ל'חדשות JDN' כי "כל הנושאים עלו, השמענו את המצוקה של התושבים בפני ראש הממשלה, שר הבריאות והשר לביטחון פנים".

12 תגובות

חוצפנים!!!
איזה רוע!!!

מטומטמים ומנותקים אם אתם כבר מבינים אז למה אתם משאירים אותנו עוד שלש ימים שלמים ככה אם אתם מבינים שזה בלתי אפשרי אז תורידו היום את הסגר וזה באפשרותכם כי הסגר לא מועיל כלום אבל כלום

זה חלק מצימצום השימוש במזומן

מזעזע…
אבל מה הולך שם???
מזה כל הילדים בחוץ?
אין סגר?
זה גטו!!!

יותר מהכל כואב שבן אדם צריך לבקש רשות משוטר בשביל לצאת. מה אנחנו בכלא גדול?

מזעזע!!!
התנהגות אבסורדית של הממשלה הזאת.
אבל מה יש לעשות??
הרי בכל מקרה גם אם נצעק את צעקתנו דבר לא יעזור זה לא באמת מעניין אף אחד במדינה הזאת מה קורה עם החרדים!!!

שמתם לב שהשוטר צעק על הילדים "… תחזרו לרפת"

רציתי לציין את העובדה שjdn תיקנה את התקלה בסרטם זה מראה על התחשבות גדולה בנו יישר כוח

מעניין. למה היה רעב איזה מכולת לא מקבל כרטיס אשראי?

הוא לא משתמש בכרטיס האשראי לקניה במכולת?

לא מבין מה הבעיה,
שיחנה את האוטו מחוץ לחפציבה, כמו שכולם עשו בקרי החסידית, ויעקוף ברגל דרך ההר, ויסע עם האוטו עד הבנק?
הרי הסגר הוא רק לרכבים לא להולכי רגל!!!!!!
זו המציאות בבית שמש!!!!!!!!!!
מול עיני השוטרים כולם עוקפים את המחסומים ברגל!!!!!!!!
ורק לרכבים לא נותנים!!!!!!!

הזוי!!!!!!

אני רק רוצה לעדכן אותך שבזול ובגדול יש כספומט אם את רוצה כמו כן יש מכשיר בכניסה לשפע ברכת השם נכון זה עולה עוד 5 שקלים אבל את יכול לפנות לממשלה שתחזיר את הוצעה הזאת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *