כוחות המשטרה ב'בית הכנסת הגדול' הבוקר. צילום: שוקי לרר

בבני ברק: לאחר שהופרו ההנחיות – 'בית הכנסת הגדול' נסגר • צפו

בית הכנסת הגדול בעיר בני ברק נסגר לאחר שרבני ועדת הפיקוח בעיר קבלו עדויות על הפרת הנחיות הזהירות במקום, עם הגעת כוחות המשטרה פרצה מהומה קלה במקום כאשר מספר אברכים מחו על סגירת בית מקדש מעט • צפו

כוחות משטרה בשיתוף פקחי עיריית בני ברק הגיעו היום בשעות הבוקר המאוחרות וסגרו את מתחם 'בית הכנסת הגדול' הממוקם ברחוב רבי עקיבא בבני ברק זאת בהוראתם הישירה של רבני ועדת הפיקוח המונה דיינים ורבנים מהעיר, לאחר שדווח על אנשים רבים הפוקדים את המקום תוך כדי זלזול מוחלט בכללי הזהירות.

במכתבם מספרים חברי ועדת הפיקוח מדוע הם הורו על סגירת בית הכנסת, "ידוע לכל מצב התחלואה הגוברת בעירנו, עד כדי סכנה מוחשית המחייבת נקיטת כל כללי הזהירות – מדינא דשולחן ערוך בהלכות רוצח ושמירת הנפש".

כאן כתבו הרבנים "וכאשר ראינו בעינינו את מציאות העניינים במתחם 'בית הכנסת הגדול הישן', מצב נורא של זלזול בהנחיות והתעלמות מוחלטת מכל כללי הזהירות, דרשנו וחקרנו הדבר ונשאלנו ברופאים כי הדבר מהווה סכנה לשלום העיר בהמוני נדבקים ח"ו".

"ולאחר שהתרנו בפני הגבאים באזהרה ובמתן 48 שעות לתיקון הנ"ל ולא תוקן הנ"ל להצלת הציבור, חזקו עלינו דברי מרנן ורבנן שליט"א – כי לא סלסול והידור בהלכות תפילה יש בזה, אלא ח"ו זלזול וקלות ראש בהלכות פיקוח נפש ושפיכות דמים".

כאן מספרים חברי הועדה כי הם אלו שהורו על סגירת המקום, "על כן בהסכמת רבותינו ובהתייעצות עם בכירי הרופאים ביקשנו מגורמי האכיפה לאכוף את קיום התקנות למרבה הצער, הוחלט ע"י המשטרה לסגור לאלתר את בית המדרש הנ"ל, אוי לנו שראינו בכך, אוי לנו שהוצרכנו בכך".

יצוין כי עם הגעת כוחות המשטרה לסגור את בית הכנסת פרצה מהומה במקום כאשר מספר אברכים הגיעו למקום ומחו על סגירת בית מקדש מעט.

מכתבם של חברי ועדת הפיקוח

3 תגובות

מסכן השוטר הוא לא יודע איך להגיב זה לא הוא זה צו מהממשלה הסתומה!!

בושה שמתנכלים לבתי הכנסת.
אחוז ההדבקה בבתי הכנסת לפי נתוני משרד הבריאות.הוא 2.6 שזה מהנמוכים ביותר לעומת יתר המקומות.רק שבעיריית בני ברק רוצים לעשות רעש שהם פועלים ביד קשה.אז החליטו לסגור את השטיבלך בעיר התחילו עם איצקוביץ בית הלל ועכשיו ביהכנס הגדול.יש דין ויש דיין על הכל יביא ה אלוקים במשפט.

צריך לשמוע בקול הרבנים בלי התחכמויות ופלונית זה לא מעניין אם זה מהממשלה הסתומה אחרי שזה מרבותינו החכמים וחיים אתה צודק שיש דין ויש דיין ומי שמזלזל ברבנים ובמצוות התורה ונשמרתם וכו'….לכן צריך לא להיתחכם לפתוח כשאסור רק לשמוע בקול הרבנים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *