צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחו

גנץ: "אם נסראללה ינסה לחצות קווים האדומים – הוא יקבל תגובה כואבת"

ראש הממשלה החליפי בני גנץ בפתח ישיבת הממשלה: "אחריות עצומה מוטלת על הכתפיים של כולנו. אנחנו מצפים מהציבור לשמור על התנהלות ראויה ושמירה על הכללים ולנהוג בכבוד הדדי. הנהגה היא קודם כל דוגמה אישית שלנו ומה שאנחנו משדרים לציבור"

 • "מה יותר שורף מכימותרפיה?" אב חולה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם


דברי ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ בפתח ישיבת הממשלה. צילום: טל עוז / משרד הביטחון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לאחריות הממשלה בזמן משבר הקורונה ואמר: "אחריות עצומה מוטלת על הכתפיים של כולנו. אנחנו מצפים מהציבור לשמור על התנהלות ראויה ושמירה על הכללים ולנהוג בכבוד הדדי. אני מבקש מכולם גם כאן – לא להקצין, לא לתקוף רק לשם התקיפה. הנהגה היא קודם כל דוגמה אישית שלנו ומה שאנחנו משדרים לציבור. אם נשדר ממלכתיות ונשדר כבוד הדדי, הציבור ידע ללכת אחרינו".

ראש הממשלה החליפי התייחס לטיפול במשבר הקורונה ואמר: "לפני שלושה שבועות המלצתי כאן בממשלה, לקחת את התאריך ה-1.9 כנקודת זמן לשיטוח העקומה והיכולת שלנו לצאת לשנת לימודים חדשה. השבוע בהמשך להנחיות ראש הממשלה ושר הבריאות, בתיאום עם פרופ' גמזו והרמטכ"ל, הוצאנו לדרך את הקמתה של מפקדת הקורונה שתסייע לקטוע את שרשרת ההדבקה. אנחנו נקדם במהלך שבוע הזה את מוכנותה ואת תחילת העבודה. זהו צו 8 במלחמה נגד שרשרת ההדבקה ואין לנו זמן לבזבז. רק כך אנחנו נמנע סגר והכבדות על הציבור"

שר הביטחון התייחס למתיחות בצפון ואמר: "אני מבקש לעדכן את השרים שאנחנו נמצאים בהיערכות מוגברת בצפון הארץ בכדי למנוע כל פגיעה בחיי אזרחים וכל הפרת ריבונות. אם נסראללה חושב שהוא יוכל לחצות את הקווים האדומים – הוא יקבל תגובה כואבת שתזכיר לו את עליונותה הצבאית של ישראל, והוא יסכן את מדינת לבנון שתישא באחריות לכל פעולה עוינת משטחה".

באשר להפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר גנץ: "כממשלה אנו מחויבים להיות קשובים לאנשים. כשלטון מוטלת עלינו האחריות לאפשר את קיומן של ההפגנות ולהגן על המפגינים שלצערי גם אתמול הותקפו במספר מוקדים. זכות המחאה היא נשמת אפה של הדמוקרטיה ואלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה. שוחחתי על הנושא בשבוע שעבר עם השר אוחנה. אני שב וקורא לכולם להימנע מאלימות, ולמשטרת ישראל לפעול במינימום הכוח הנדרש ולשמור על החוק ועל שלום המפגינים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן