Yonatan Sindel/Flash90

אייכלר בכנסת: "מערכת בחירות בתקופת קורונה זו סכנת אלימות" • צפו

ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת: "הפוליטיקה הישראלית מאבדת את שפיותה". על פסיקת בג"צ למנוע הריסת בית המחבל: "נעיצת מסמר אחרון בארון הקבורה של אמון הציבור בשלטון בג"צ". האשמים בכך: "הח"כים הרופסים שאינם בולמים את שלטון הבג"צ"
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

ח"כ ישראל אייכלר נשא דברים במליאת הכנסת נגד הליכה לבחירות בעת הזו: "הפוליטיקה הישראלית מאבדת את שפיותה. על תקציב חד שנתי או דו שנתי עלולה ליפול הממשלה – ההיסטוריונים לא יאמינו. אחרי שלוש מערכות בחירות קשות שוב רוצים לקחת את המדינה לבחירות שאיש כבר לא זוכר איזה מספר הן".

"אני רוצה להזכיר כאשר קדימה בראשות שאול מופז מנתה עשרים ושמונה מנדטים, היא נכנסה לממשלת נתניהו לחודשיים בערך. כל החברים ידעו שבמקרה שתפורק הממשלה הם לא יחזרו אפילו עם עשרה מנדטים. אבל בכירי המפלגה לא עמדו בלחץ התקשורתי ופירקו את עצמם לדעת. הם חזרו עם שני מנדטים בלבד".

"אני לא יודע מה יקרה עם המפלגות שתלכנה עכשיו לבחירות. יתכן מאוד וחלק גדול מחברי הכנסת לא ישובו הנה. אבל זה לא אסון כזה גדול. תמיד יהיו כאן מאה ועשרים חברי כנסת. הבעיה של המאה ועשרים חכ"ים שמעמדם הוא כבר אפסי מול בית המשפט. המערכת המשפטית חיסלה את מעמד הכנסת כבר מזמן. רק היום נתן בית המשפט העליון פסק דין למנוע הריסת המחבל שרצח את עמית בן יגאל הי"ד בשם השמירה על זכויות הרוצחים. מי ששמע את קול בכיו של האב השכול יודע שהשופטים תקעו את המסמר האחרון בארון הקבורה של אמון הציבור בשלטון בג"ץ. אבל להבדיל מן הכנסת הנבחרת השופטים בטוחים בשלטונם. עד גיל שבעים הם יהיו שם והם אינם עומדים לבחירת העם. לכן הם רודים בעם בשוטים ובעקרבים".

"מי נותן להם את הכוח להשחית? חברי הכנסת הרופסים שאינם עומדים על המשמר, אינם שומרים על סמכות נבחרי הציבור ואינם מסוגלים לעמוד על מעמד הדמוקרטיה מול השלטון האימה המשפטי".

ח"כ אייכלר אמר כי "הקורונה כאן ואי אפשר לדעת מתי הנגיף ייעלם. בורא עולם שלח אותו, והוא זה שייקח אותו ביום שנזכה לכך. האזרחים עומדים מול ממשלתם בעיניים מבולבלות. איש אינו יודע את עתידו הכלכלי. איש אינו יודע מה ילד יום, מי יחלה ומי יבריא, המדע יודע שהוא אינו יודע מה קורה פה. פעם אומרים לסגור, פעם לפתוח. ולאזרחים כבר אין ראש.

"אם נצא למערכת בחירות בתקופה הקורונה זו סכנה קיומית לאלימות בין אזרחי ישראל. השפה שאנחנו רואים עכשיו, שנאה, אלימות מילולית שעשויה להגיע גם לאלימות פיזית".

ח"כ אייכלר סיים בפניה נרגשת: "אני רוצה להפנות את הדברים לכל מי שחושב ללכת לבחירות בתקופה זו. אין זו השעה ללכת לבחירות. הביטו בעיני העם, בעיני אלו שבחרו בכם שוב ושוב, אלו אשר הבטחתם לשרת אותם. השכילו למצוא דרך, לסלול שביל, ליישר הדורים, ולנהל את תקופת הקורונה ככל שתוכלו. אחר כך עוד יהיה מספיק זמן לריב ולהתקוטט. לא עכשיו עת לבחירות".

כתבות קשורות

עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
צה"ל מודיע: זוהו שלושה שיגורים מלבנון - שני רקטות נפלו בשטח ישראל
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד
המבקר: האמון של יוצאי אתיופיה במשטרה נמוכה מאשר כלל האוכלוסייה
לאחר החלטת היועמ"ש: כתב אישום הוגש נגד זועבי על עבירות זיוף ומרמה
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן