צילום: דוברות הכנסת - יצחק הררי

פינדרוס זעק במליאה: "אתם יודעים כמה חומר נפץ יש באזור מגורים שלי?" • צפו

הח"כ שמתגורר בעיר העתיקה תקף את הממשלה: "כמה אקדחים בלתי חוקיים שאתם לא אוספים? אתם יודעים כמה יריות אני שומע כל לילה מכלי נשק בלתי חוקיים? מה אתם חושבים, שזה יהיה במגזר הערבי ולא יכול לפגוע באחרים? לא מעניין אתכם"

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס התייחס במליאת הכנסת להחלטת בג"ץ לבטל את צו ההריסה לבית המחבל שרצח את עמית בן יגאל: "תראו, שבוע שעבר קראנו בפרשת השבוע: "והיה עקב תשמעון את המשפטים האלה ושמר ה' אלוהיך לך את הברית ואת החסד ואת השבועה". עובר שבוע, אנחנו קוראים עוד הפעם: "ראה אנוכי נותן בפניכם את הברכה ואת הקללה"".

"אני באמת לפעמים מתפלא, למה לחזור שוב ושוב? אז יש מדרשי חז"ל. אבל אני רוצה להגיד לכם, אני נמצא פה בבניין, אני מתחיל להבין. אני מתחיל להבין. מתבלבלים. "מרחם על האכזרים סופו שמתאכזר על הרחמנים". הולכים להיכל הצדק פה לידינו, הוא יודע לרחם על האכזרים, מרחם על מחבלים".

פינדרוס, תושב העיר העתיקה, התייחס לנשק הלא חוקי במזרח ירושלים "הבאתם חוק יפה מאוד, לשמור על חומרי נפץ. אתם יודעים כמה חומר נפץ יש באזור מגורים שלי? כמה אקדחים בלתי חוקיים שאתם לא אוספים? אתם יודעים כמה יריות אני שומע כל לילה מכלי נשק בלתי חוקיים? מה אתם חושבים, שזה יהיה במגזר הערבי ולא יכול לפגוע באחרים? לא מעניין אתכם?"

"המרחם על אכזרים סופו שמתאכזר על רחמנים. מי שיכול להיות בהיכל צדק לרחם על מחבל, מי שלא מעניין אותו כשמסתובבים כלי נשק אצל אנשים פרטיים ומשתמשים בזה מול אנשים פרטיים, חומרי נפץ בלתי חוקיים, מי שבתקופה כזאת, קשה, וכל כך הרבה מובטלים, וכל כך הרבה בעיות, מסוגל לנהל ויכוח עם תקציב חד-שנתי או דו-שנתי או כל מיני שטויות כאלה, ולצאת למערכת בחירות ושיהיה כאוס שלטוני – המרחם על אכזרים סופו שמתאכזר על רחמנים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *