צילום: דוברת הכנסת, עדינה ולמן

בתום דיון סוער: אושרה ההצעה לזרז את חוק דחיית התקציב • צפו

בתום דיון סוער אישרה ועדת הכנסת את הבקשה להקדמת הדיון בהצעת החוק לדחיית המועד האחרון לאישור התקציב. האוזר: "האופוזיציה רוצה להעניש את הקואליציה אבל למה להעניש את הציבור". פינדרוס: "טרם החלטנו כיצד להצביע עח החוק"


צילום: ערוץ הכנסת

בתום דיון סוער אישרה ועדת הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג את בקשת ח"כ צבי האוזר להקדמת הדיון בהצעת החוק לדחיית המועד האחרון לאישור התקציב. 10 חכים תמכו בהצעה מול 4 שהתנגדו להצעה. על פי המסתמן, ההצבעה על החוק בקריאה טרומית תתקיים רק מחר, למרות הצעתו אתמול של ראש הממשלה החליפי בני גנץ לקדם את החוק בהליך מהיר תוך 24 שעות.

האוזר אמר בדיון כי "עקב המצב המיוחד שנוצר, אני מבקש פטור מחובת הנחה להצעת חוק שתייצב את הקואליציה ואת הכלכלה הישראלית ותיתן יציבות כלכלית".

עוד הוסיף ואמר בעימות עם ח"כים מהאופוזיציה: "הנושא הקירטי העומד לפנינו, נבחרי הציבורי, הוא האם הכנסת תעניש את הציבור ביציאה לבחירות. האופוזיציה רוצה להעניש את הקואליציה אבל למה להעניש את הציבור. יש רוב מוחלט בציבור נגד יציאה לבחירות. בחירות בעת הזו יכשילו את המאבק בקורונה. מי שיתנגד, ירים יד להוצאה מיותרת של 5 מיליארד₪. אני קורא לחברי לגלות בגרות ואחריות ציבורית ולתת זמן לייצב את הקואליציה. תפסיקו לטרלל את הבית הזה".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אמר כי "טרם החלטנו כיצד להצביע בחוק הארכת מועד הגשת התקציב. השאלה היחידה שמעניינת אותנו אם החוק הזה יגרום לכך שיוגש כבר כעת לשולחן הממשלה הצעת תקציב, חד, דו או תלת. לא מעניין אותנו. מה שמעניין אותנו זה שיוגש התקציב כבר לשלוחן הממשלה. אם החוק יסייע כדי שהאישים הנכבדים יגיעו להסכמה ויגישו תקציב, נהיה בפנים. אם לא? אנחנו לא נהיה שם".

בנוסף, הוועדה החליטה פה אחד להקים שתי ועדות משותפות, ועדת הכנסת וועדת הכספים לתקציב הכנסת בראשות ח"כ איתן גינזבורג (כחול-לבן). וכן ועדה משותפת לוועדת החוקה, חוק ומשפט, ועדת הפנים והגנת הסביבה וועדת המדע והטכנולוגיה, לפי חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים בראשות ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה).

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *