מעמד מרגש בבחריין: חברי המשלחת התפללו בבית הכנסת במנאמה • צפו

אחד האירועים המרגשים בביקור המשלחת בישראלית בבחריין היה ביקור של חלק מחברי המשלחת בבית הכנסת של הקהילה היהודית הקטנה בבחריין, הממוקם בעיר העתיקה של מנאמה. "כל כך מרגש. לא היה כזה הרבה שנים. תפילת ערבית כעת במפרץ הפרסי"


צילום: שרון עידן, שליח 'כאן חדשות' לבחריין

אחד האירועים המרגשים בביקור המשלחת בישראלית בבחריין, שנמשך פחות מ-10 שעות, היה ביקור של חלק מחברי המשלחת בבית הכנסת של הקהילה היהודית הקטנה בבחריין, הממוקם בעיר העתיקה של מנאמה – כך מדווח כתב 'ישראל היום' דניאל סיריוטי המתלווה לנסיעה.את פני ההמפתללים קיבלו נשיא הקהילה היהודית במנאמה, אברהם (אייבי) נונו, שסיפר על אורח החיים של היהודים במדינה ועל והיחס הסובלני והאדיב שזכו לאורך השנים מבית המלוכה הבחרייני.

נונו אמר ל'ישראל היום' כי "עבורנו מדובר בהתגשמות של חלום. עד לפני מספר חודשים, כל הפעילות שלנו כאן נעשתה בפרופיל נמוך, ועכשיו כולנו בעיצומו של תהליך שלום היסטורי. לא יכולנו לבקש יותר. אני יהודי, אבל קודם כל אזרח נאמן וגאה של ממלכת בחריין. אני קורא ליהודים מישראל לבוא למנאמה, ובעזרת השם גם נתפלל מניין ולא רק בחגים המרכזיים".

נונו התרגש כאשר העיתונאים הישראלים ביקשו מאחד מנציגי ממשל טראמפ, יהודי-דתי בשם פול פאקר, לקיים בבית הכנסת תפילת ערבית בנוכחות מניין משתתפים. "זה היה מאוד מרגש, אני מודה לכולכם על הכבוד הגדול שנתתם לנו", הודה נונו לעיתונאים ולמשתתפים בתפילה.

שליח 'כאן חדשות' לבחריין שרון עידן כתב בטוויטר כי "כל כך מרגש. מניין בבית הכנסת בבחריין. לא היה כזה הרבה שנים. תפילת ערבית כעת במפרץ הפרסי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *