נתניהו על השלום עם סודאן: "איראן השתמשה בסודאן כשטח הברחה" • צפו

ראש הממשלה נשא דברים לרגל הסכם הנורמליזציה עם סודאן: "סודאן הייתה מדינת אויב, היא השתתפה במלחמה נגד ישראל". עוד בישר: "משלחת ישראלית תצא לסודאן בימים הקרובים". עוד הוסיף: "תהיינה עוד מדינות". נתניהו רמז כי ישראל תקפה בסודאן בעקבות הברחות מאיראן
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (מוצאי שבת) הצהרה לתקשורת בעקבות הסכם הנורמליזציה עם סודאן ואמר כי "אתמול עשינו עוד צעד לשלום היסטורי, שלום בין ישראל לסודאן. אני מזכיר לכם שסודאן הייתה מדינת אויב, היא השתתפה במלחמה נגד ישראל, בח'רטום בירת סודאן, הליגה הערבית הכריזה על שלושת הלאווים עם ישראל – לא לשלום עם ישראל, לא להכרה בישראל, לא למו"מ עם ישראל. את כל זה שינינו כמובן".

"אבל אולי חלק מכם אינכם יודעים שאיראן גם השתמשה בסודאן כשטח הברחה. איראן הייתה בעצם מדינה שדרכה הבריחו נשק מסוכן מאוד לחמאס דרך סודאן, עמק הנילוס, סיני, וזה אילץ אותי להורות על צעדים של למנוע את הדבר הזה ואכן הדבר הזה השתנה. לשמחתי, כל היחסים התחילו להשתנות בשנים האחרונות. תחילה בצעדים חשאיים, אחר כך במגעים גלויים, עכשיו בהסכם הנורמליזציה. משלחת ישראלית תצא לסודאן בימים הקרובים כדי להשלים את ההסכמים".

"אני מבקש להודות קודם כל לנשיא אוגנדה, מוסווני, שאירח את פגישת הפסגה ביני לבין יו"ר מועצת הריבונות, עבד אלפתאח אל-בורהאן, זה היה לפני שמונה חודשים. אני מבקש גם להזכיר בהזדמנות הזו את הדיפלומטית המזהירה, הסודאנית, ד"ר נג'ווה, שנפטרה בטרם עת מקורונה. ניסינו להציל אותה ללא הצלחה, היא סייעה רבות למגעים הללו. אני רוצה להודות ליו"ר מועצת הריבונות של סודאן, בורהאן, לרה"מ חמדוכ על ההחלטות היסטוריות שלהם".

"מעל הכל אני מבקש להודות שוב לנשיא טראמפ ולצוותו, שיחד איתו אנחנו משנים את ההיסטוריה. אחרי 25 שנים ללא הסכמי שלום, הבאנו שלושה הסכמי שלום בשישה שבועות. זה לא מזל וזה לא מקרי, זו תוצאה של מדיניות ברורה שהובלנו, מאמצים שעשינו מול כל המומחים ומול כל הפרשנים שאמרו שהדבר הזה לא אפשרי. זה היה אפשרי, האמנו בזה, פעלתי לטובת העניין הזה. שלום מתוך שלום, שלום מתוך עוצמה, שלום ללא נסיגות מסוכנות ועקירות".

"ההסכמים הללו טובים לא רק ללב ולביטחון, הם טובים גם לכיס. אנחנו משנים את המפה של המזרח התיכון, אתם יכולים לראות את זה כאן. אנחנו עכשיו טסים מזרחה, מעל ערב הסעודית לאיחוד האמירויות, לבחריין, להודו, למזרח. זה חוסך שעות והרבה כסף כמובן של טיסות. ואנחנו טסים עכשיו מערבה, מעל סודאן, חלק מההסכמים שלנו שנעשו עוד לפני שהכרזנו על הנורמליזציה. כמובן דרך צ'אד, שגם איתה כוננו יחסים, לברזיל ולדרום אמריקה".

"זה שינוי עצום, זה שינוי שמשנה את המצב. ישראל הייתה פה מבודדת לגמרי, ואמרו לנו שאנחנו הולכים לצונאמי מדיני – ההפך הגמור קרה. ישראל עכשיו מתחברת לכל העולם, במדיניות שאנחנו נתמיד בה. אמרתי שיהיו עוד מדינות, הנה באה עוד מדינה. ואני אומר לכם כבר עכשיו – תהיינה עוד מדינות", בישר נתניהו.

בשיחה עם טראמפ: מנהיגי ישראל וסודאן הכריזו על הסכם נורמליזציה וסיום הלוחמה

בישראל מקווים: ההסכם יוביל להחזרת המסתננים לסודאן

נתניהו: "מקווה שהמדיניות תימשך בממשל הבא – הסתרנו בעבר מגעים מארה"ב"

נתניהו: "רק אתמול הסכמנו לעסקת ה-F35"; גנץ: "מערכת הביטחון לא ידעה"

נתניהו על הנורמליזציה עם סודאן: "פריצת דרך דרמטית לשלום – מהפך אדיר" • צפו

כתבות קשורות

הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא - בהן ארה"ב וגרמניה
המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
בין הזמנים: האדמו"ר מגור יצא להליכה במשעולי העיר צפת • צפו בתיעוד הנדיר
שריפה גדולה סמוך לירושלים: כביש 1 נחסם; תושבים פונו מהבתים • צפו
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
"תסתלקו מכאן": החרדים הגיעו לראות נכס בישוב הצפוני וגורשו בבושת פנים • צפו
מנותק: שר האוצר לא ידע מה זה רב קו; בליכוד ובמערכת הפוליטית תקפו ולעגו
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות: "משמעותה ביטול הכשרות במדינה"
הנערים ביצהר התבצרו בגג - הכוחות עצרו ילד בן 11
השר אלקין: "מוקדם לדבר על סגר בחגים - אין צורך במגבלות אם הן לא תורמות"
במשרד האוצר הזהירו את שרי הממשלה: "סגר נוסף יעלה מיליארדים בכל שבוע"
"כשיר לדין באופן מוגבל": קשיש נאצי יעמוד לדין על סיוע לרצח של אלפי אסירים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן