נס בבקעת הירדן: טנק התהפך כשעלה על מוביל – הנהג נפצע קל • צפו

באימון של כוח צה"ל סמוך לבסיס בבקעת הירדן התהפך טנק מרכבה בעת העמסתו על מוביל. בסרטון מהאירוע בצפון בקעת הירדן ניתן לראות כיצד בעודו עולה על המוביל, ורגע לפני שמתייצב, הטנק נופל - ומתהפך. הנהג טען כי "הגז נתפס" ועל כן הוא לא האטשימוש לפי סעיף 27א*

טנק צבאי התהפך היום (ראשון) כשעלה על מוביל בבסיס צה"ל בבקעת הירדן. נהג הטנק נפצע באורח קל והועבר לטיפול רפואי. בתיעוד מהתקרית נראה הטנק עולה על המוביל, וממשיך בנסיעתו למרות הוראת המכווין לעצור. נהג הטנק לא האט עד להתהפכות מוחלטת של 180 מעלות.

המקרה אירע באזור מחנה תבץ, היום אחר הצהריים. מהתחקיר הראשוני עלה כי במהלך העמסה על מוביל, נהג הטנק היה בזווית שבה אינו רואה את המכווין הקרקעי. לאחר שהנהג התיישר ויצר בשנית קשר עין עם המכווין, הוא לא האט ונסע בזווית לא נכונה עד שהתהפך.

בסרטון אפשר לראות את הטנק מנסה לעלות על המוביל שוב ושוב כשחייל אחד, שנמצא על הרכב, מכווין אותו. לבסוף הטנק מצליח לעלות על המוביל אך הוא אינו מאט. המצלמה זזה לרגע מהטנק, וברקע נשמעות צעקות החיילים. כשהמצלמה חוזרת לטנק ניתן לראות אותו מתהפך, נוחת על גגו ועשן רב מתחיל לעלות ממנו.

לדברי נהג הטנק, כפי שדווח בתחקיר, כשל טכני בטנק הביא לכך ש"דוושת הגז נתפסה בעת העלייה למוביל". המח"ט הורה לעצור באופן מידי כל תנועת רק"ם (רכב קרבי משוריין) בגזרה, ובנוסף ממשיך לפקד על ביצוע התחקיר.

מדובר צה"ל נמסר כי "מוקדם יותר היום התהפך טנק בעת העמסתו על מוביל בבסיס צה״ל בבקעת הירדן. אין נפגעים. נסיבות האירוע מתוחקרות בשעה זו. מפקד האוגדה הנחה לעצור את תנועת הרכבים הקרביים הממוגנים באוגדה עד לתוצאות התחקיר הראשוני".

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי "אל יחידת הטראומה החדשה בבית החולים פונה בן 24 אשר התהפך עם טנק בו נהג. ד״ר דניאל וייס, אחראי תחום הטראומה בהדסה הר הצופים מוסר כי הוא סובל מחבלות קלות ובדיקותיו תקינות. הוא צפוי להשתחרר בשעות הקרובות מבית החולים".

*הסרטון מופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא"ל [email protected] השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture