נתניהו שוחח עם ג'ונתן פולארד: "מחכים לך – אתה צריך להרגיש באמת בבית" • צפו

ראש הממשלה שוחח אתמול עם ג'ונתן פולארד ורעייתו: "אתה צריך שיהיו לך כעת חיים נוחים, ששניכם תוכלו לעסוק בתחומי העניין שלכם, ואנו יכולים לטפל באסתר בטיפול הרפואי הטוב בעולם. אתם תקבלו מאתנו את החיבוק האמיתי של עם ישראל. אני רוצה לברך אתכם שנגמר הסיוט הזה"


צילום: איתי בית און, סאונד: בן פרץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול עם ג'ונתן פולארד ורעייתו אסתר "שיחה חמה ומרגשת", לאחר שהמגבלות על פולארד הוסרו ולא הוארכו. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי פולארד הודה לנתניהו על כך שעמד במילתו מלפני שנים כשאמר שיביא אותו לישראל. רה"מ נתניהו הודה לו על דבריו המרגשים.

נתניהו בירך את פולארד ואמר בשיחה: "אנו מחכים לך. אתה צריך להרגיש באמת בבית. אתה צריך שיהיו לך כעת חיים נוחים, ששניכם תוכלו לעסוק בתחומי העניין שלכם, ואנו יכולים לטפל באסתר בטיפול הרפואי הטוב בעולם".

ראש הממשלה אמר לרעייתו של פולארד, אסתר: "אנחנו מחכים לכם, גם בעידן הקורונה, בזרועות פתוחות. אתם תקבלו מאתנו את החיבוק האמיתי של עם ישראל. אני רוצה לברך אתכם שנגמר הסיוט הזה ותוכלו לחזור הביתה לישראל".

נתניהו התייחס השבוע בפתח ישיבת הממשלה להסרת המגבלות על יונתן פולארד ואמר כי "בראשית דברי אני מבקש לברך על כך שתקופת המגבלות על יונתן פולארד לא הוארכה ושהמגבלות הוסרו. אני בטוח שאני מדבר בשמם של כל שרי הממשלה, ורבים רבים בישראל, כשאני מביע ברכה זו".

"אני מודה לשגריר ישראל בארה"ב רון דרמר על שניהל את המגעים מול הממשל האמריקני, וגם שניהל את המגעים מול יונתן פולארד. הוא קיים איתו בשנים האחרונות למעלה מ-150 שיחות. תודה לך, רון. אני מצפה שיונתן פולארד יגיע בקרוב לישראל יחד עם רעייתו אסתר, ואני מבקש לחזק אותם יחד עם כל אזרחי ישראל", דברי נתניהו.

כזכור, משרד המשפטים האמריקני הכריע ביום שישי שלא להאריך את תקופת המבחן של ג'ונתן פולארד, היהודי-אמריקני שהורשע בריגול למען ישראל וריצה עונש מאסר בארה"ב. המשמעות היא שכל ההגבלות שחלו על פולארד בחמש השנים האחרונות – יבוטלו, והוא יוכל לעבור לכל מקום שירצה, כולל ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture