בחיזבאללה טוענים: הצלחנו להחדיר מל"ט לישראל ולצלם בסיסים • צפו

ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה שידר תיעוד בו מוצגים כביכול שני בסיסים ישראליים שצולמו בידי כלי טיס לא מאויש של הארגון. בארגון טענו כי במהלך תרגיל "חץ קטלני" של צה"ל בצפון הצליחו בחיזבאללה להחדיר מל"ט ריגול מעל שמי הגליל - וזה שב לבסיסו בלבנון ללא תגובה ומבלי שנחשף

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

ערוץ הטלוויזיה אל-מנאר המזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה אל-מנאר פרסם תיעוד בו מוצגים כביכול שני בסיסים ישראליים שצולמו בידי כלי טיס לא מאויש של הארגון, שחדר למרחב הישראלי של ישראל. התיעוד ששודר הערב כלל צילומים כביכול של מפקדת עוצבת הגליל ושל עוד בסיס באזור הר דב.

עם זאת, בניגוד לטענת הארגון, לא נראה שהרחפן עבר את הגבול ולא טס בשמי הגליל – למעט מטרים ספורים, אם בכלל. בהודעה מטעם הארגון נטען כי במהלך היום השני לתרגיל "חץ קטלני" של צה"ל בצפון, שהתמקד לטענתם במניעת חדירה של כטב"מים לשטח ישראל, הצליחו בחיזבאללה להחדיר מל"ט ריגול מעל שמי הגליל – וזה שב לבסיסו בלבנון ללא תגובה ומבלי שנחשף.

לפי התיאור, הבסיס הראשון הוא בירנית הסמוך לגבול לבנון, ואילו השני הוא מוצב צה"ל בהר דב, שנמצא גם הוא ליד הגבול, בחלקו המזרחי. בתיעוד ניכר כי המרחק של כלי הטיס מהמבנים עצמם אינו מבוטל, אך איכות הצילומים היא גבוהה יחסית. בצה"ל לא התייחסו לסרטון או לטענות של הארגון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture