צילום: Yossi Aloni/Flash90

נתניהו: "ההסכם עם פייזר מאפשר לחסן את כל אזרחי ישראל עד סוף מרץ" • צפו

ראש הממשלה ושר הבריאות הודיעו על משלוחים נוספים של חיסוני קורונה, שיגיעו לארץ כבר מיום ראשון הקרוב. "ישראל תהווה מדינת מודל לחיסון", הכריז נתניהו. על הסגר שיחל בחצות אמר: "הניצחון במרחק נגיעה ולשם כך דרוש מאמץ אחרון של כולם"
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הערב (חמישי) על מבצע "חוזרים לחיים", שבמסגרתו תקבל ישראל משלוח גדול של חיסונים מחברת פייזר, שיספיק לכל האוכלוסייה בגילי 16 ומעלה. "בשבועות האחרונים קיימתי 17 שיחות עם ידידי מנכ״ל פייזר אלברט בורלא. השיחה האחרונה התקיימה ביממה האחרונה. הערב אני נרגש לבשר לכם על פריצת דרך אדירה. פריצת דרך שתוציא אותנו מהקורונה ותחזיר אותנו לחיים. אנחנו נהיה המדינה הראשונה שיוצאת מהקורונה", פתח נתניהו.

"ההסכם שהבאתי עם פייזר מאפשר לנו לחסן את כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 עד סוף מארס, ואולי אף לפני כן. כלומר, אנחנו נחסן את כל האוכלוסיה הרלוונטית, וכל מי שירצה בכך יוכל להתחסן. מבצע החיסונים ההיסטורי ייקרא ״חוזרים לחיים״ ובימים הקרובים אנחנו נפרסם את סדר החיסונים של מבצע ״חוזרים לחיים״".

"המטוס הראשון מתוכנן להגיע כבר ביום ראשון, ויהיו עוד ברצף. כחלק מההסכם עם פייזר, קבענו שישראל תהווה מדינת מודל עולמי לחיסון מהיר של מדינה שלמה. לשם כך הקדמנו את הגעת החיסונים ואף הגדלנו את מספרם. ישראל תחלוק עם חברת פייזר ועם האנושות כולה את הנתונים הסטטיסטיים שיעזרו לפתח אסטרטגיות להבסת נגיף הקורונה".

"אנחנו יכולים לעשות זאת כי מערכת הבריאות שלנו היא מהמתקדמות בעולם, ממש אור לגויים. בליל הסדר הקרוב נוכל בעזרת השם להסב סביב שולחן החג עם סבתא וסבא, אבא ואמא, הילדים והנכדים. כשנשאל מה נשתנה הלילה הזה, התשובה תהיה: הכל השתנה, הלילה הזה כולנו מסובים. באמצעות מבצע ״חוזרים לחיים״ נפתח את הכלכלה, נחזור למקומות העבודה, לבתי הכנסת, למסעדות ולפאבים, למגרשי הכדורגל והכדורסל, לאירועי התרבות, לחיים שאנחנו כל-כך אוהבים ומתגעגעים אליהם".

"אבל כדי שכל זה יקרה, אסור לשכוח לרגע שהמגפה משתוללת בעולם, והיא משתוללת ביתר שאת. המוטציה הביאה מדינות כמו אנגליה ומדינות אחרות לסגר שלישי מלא ולשיאים של תמותה ותחלואה, אבל אצלנו הניצחון במרחק נגיעה. לשם כך דרוש מאמץ אחרון של כולם. אני קורא לכולם לשמור על כללי הסגר – כל המגזרים, בלי יוצא מן הכלל. אנחנו נדאג זה לזה, נקפיד על הכללים, כי הקורונה לא מבדילה בינינו, ואסור לנו להבדיל אחד מן השני. כולם צריכים להקפיד על הסגר, במאמץ גדול אחרון. בקרוב מאוד, עד סוף מארס, באמצעות מבצע "חוזרים לחיים", כל אזרחי ישראל יוכלו להתחסן, נוכל לחבק אחד את השני ולחזור לחיים", אמר נתניהו.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר בתדרוך לתקשורת עם ראש הממשלה: "היום אני גאה במיוחד להיות שר הבריאות. רק תחשבו על זה: מדינת ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שבה כמעט שמונה עשר אחוז מאזרחיה התחסנו. אנחנו המדינה הראשונה בעולם שרוב הצוותים הרפואיים קיבלו את החיסון הראשון".

"שכשבעים אחוז מאוכלוסיית הסיכון שלה התחסנו. הבשורה של הגעה לא רק נותנת זריקת חיסון, אלא זריקת עידוד. במוצאי שבת נתחיל כבר בחיסון המנה השניה – בימים הקרובים נתחיל לחזור לקבוע תורים, ולא רק לבני 60 אלא גם לאוכלוסיות נוספות. אני גאה להיות שר הבריאות, אבל יותר מכל גאה להיות ישראלי. להיות אזרח של מדינה שלא חוסכת כל מאמץ כשזה מגיע לבריאות אזרחיה".

"אני נשאל הרבה מעמיתיי בעולם ומכלי תקשורת בעולם מה הסיבה שישראל מובילה בחיסונים. הסיבה היא בדיוק אותה הסיבה שכל ישראלי וישראלית יודעים שלא משנה מה יקרה להם, מדינת ישראל תמיד תעמוד לצידם, בכל מקום בעולם. להיות ישראלי, זה להיות חלק מקהילה שלא תוותר עליך, שתאבק בעבורך וזה בדיוק מה שאנחנו עושים היום".

"אנחנו נאבקים על כל חיסון. אנחנו נלחמים בעבור הישראלים. ישראל היא המדינה המובילה בעולם במחויבות שלה לאזרחיה. מדינה ש"ערבות הדדית", היא לא סיסמא בעבורה, אלא דרך חיים. חלק מאותה ערבות הדדית היא גם ההקפדה על הסגר ההדוק שיתחיל הלילה בחצות. אם נעשה כך נגיע למצב שונה. יש לנו אפשרות לשנות את הכל ולחזור לחיים".
 
"אני מודה לראש הממשלה על הסיוע בהקדמת החיסונים, לראש המל"ל מאיר בן שבת, לשגריר רון דרמר. אני מודה לצוותים הרפואיים שנמצאים שם כל הזמן למען אזרחי ישראל", חתם אדלשטיין את הצהרתו.

ממשרד הבריאות נמסר כי "לאור הצלחת מבצע החיסונים בישראל וההענות הגבוהה של הציבור להתחסן, וכדי להמנע ממחסור בחיסונים בארץ, פנה משרד הבריאות לחברת פייזר בבקשה להקדים את משלוחי החיסונים. אנו שמחים לבשר שנחתם הסכם עם חברת פייזר להקדמת משלוחי החיסונים החל מחודש ינואר".

"מערכת הבריאות הישראלית היא מהמובילות בעולם הודות למנגנונים המקצועיים של קופות החולים, בתי החולים, המעבדות ומ.ד.א. אנו מנטרים באופן רציף את תוצאות מבצע החיסונים. הניטור כולל נתונים כלליים אודות נתוני התחלואה במגיפה – מס׳ מאומתים, חולים קשים, נפטרים ומס׳ מחוסנים. ידע זה חשוב לצורך הבנה של נתוני ״עולם אמיתי״ לגבי השפעת החיסון על התמודדות עם המגיפה".

"נתונים אלו משותפים עם הציבור על בסיס יומי, ואותו המידע יועבר גם לחברת פייזר. ישראל היא המדינה המובילה בעולם בקצב ההתחסנות. ההסכם עם חברת פייזר יסייע לנו להמשיך לחסן ביעילות את כל מי שמעוניין בכך ולחזור לשגרה המיוחלת במהרה", לשון ההודעה.

:

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture