צילום: נאס"א

היסטוריה בחלל: גשושית נחתה על מאדים ותבדוק – היו חיים על הכוכב?

רכב החלל "פרסרוונס" הגיע לכוכב הלכת לאחר מסע של שבעה חודשים, בליווי של מסוק רובוטי מתוחכם - וכבר הספיק לשגר תמונה ראשונה • וגם: האם ייתכן על פי התורה כי יש חיים מחוץ לכדור הארץ? • צפו

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

אחרי מסע של כשבעה חודשים בחלל, הרובר התמדה (Perseverance) יחד עם המסוק Ingenuity נחתו בהצלחה על כוכב הלכת מאדים. בחדר הבקרה של נאס"א, פתחו במחיאות כפיים סוערות.

מקום הנחיתה שנבחר הוא מכתש ענק ששמו "ג'זרו", שלפי הלוויינים של נאס"א מזכיר מקום בו אולי היה בעבר אגם ענק. המשימה של הגשושית תהיה לבדוק האם היו בעבר חיים על פני מאדים.

בוידאו: הדמיית הנחיתה על המאדים

"זה באמת תחילתו של עידן חדש", אמר תומאס זורבאצ'ן, מנהל עמית לענייני מדע בנאס"א, לקראת הנחיתה. יצוין כי מדובר ברכב החלל המתוחכם ביותר שנשלח אי פעם.

זמן קצר לאחר הנחיתה, סיפק רכב החלל תמונה ראשונה המתעדת את פני הקרקע של כוכב הלכת. צפו בתמונות:

האם ייתכנו חיים בחלל החיצון לפי התורה?

עד לדורות האחרונים, לא היה לכך כמעט התייחסות מפורשת בספרים. מי שתמך בטענה כי ייתכנו חיים במאדים או בכוכבים אחרים, היה הרבי מליובאוויטש, שאף מצא לכך רמז בתנ"ך.

בספר שופטים, דבורה הנביאה מודה לאלוקים על ניצחון ברק על סיסרא. בשירתה היא אומרת "אורו מרוז אמר מלאך ה;, ארו ארור יושביה…". מה זה מרוז? לפי שיטה אחת בגמרא, מדובר בכוכב המזל של סיסרא. מכאן, שיש "יושביה" על כוכבים נוספים מחוץ לכדור הארץ. עם זאת הדגיש הרבי מליובאוויטש, כי הם אינם חיים תבוניים.

בנוסף, ד"ר ולוול גרין הוא ביולוג שגויס על ידי סוכנות נאס"א לפרויקט שלהם שנועד לקבוע אם יש חיים על המאדים. הוא פנה אל הרבי מליובאוויטש ושאל אותו אם עליו לעשות זאת.

הרבי השיב, "ד"ר גרין, חפש חיים על המאדים! ואם לא תמצא אותם שם, חפש אחריהם במקום אחר ביקום. כיוון שעבורך, לשבת כאן ולומר שאין חיים מחוץ לכדור הארץ, פירושו להגביל את הבורא, ואיש מן הברואים לא יכול לעשות זאת"!.

מנגד, המקובלים הרב מרדכי שרעבי והראשון לציון הרב מרדכי אליהו גרסו על פי הקדמת הספר תיקוני זוהר שלא ייתכנו חיים מחוץ לכדור הארץ, שכן רשום שם "ובראת שמיא וארעא וכוכביא ומזלי, ובארעא דשאין ועצין ונונין ובני נשא", כך שרק בארץ יש בני אדם, ולא מחוצה לו.

4 תגובות

מה שבטוח שהם מחפשים חיים מחוץ לבריאה זה לקעקע את התורה

לאהרון היקר, הבריאה היא לא רק כדור הארץ, בורא עולם יצר את היקום כולו.

גם אם ימצאו דבר וחצי דבר שחי או ספק חי או היה חי, אין זה סותר את בריאת העולם וקיימו של בורא עולם אלא להפך. גם אם יש חיים מעבר לכדור הארץ, אותם החיים לא נוצרו מאוויר אלא משהו היה צריך ליצור אותם.

לא משנה איזה מדע והוקוס פוקוס הם יעשו, הם לא יוכלו לעולם להכחיש את התורה. כל דבר שקיים במדע מופיע וכתוב בתורה הקדושה. הרבה בציבור החרדי לא יודעים כי לא לומדים לימודי חול, אבל כל חוקי הפיסיקה שעולם המדע מכיר וגילה רק במאות שנים האחרונות מופיע וכתוב בגמרא שכל ילד חרדי כבר יודע ללמוד.

והרב משה פינשטיין אמר אין בכל התורה חיים חוץ מכדור הארץ ולא ימצאו כלום

בלי להיכנס לוויכוחים
מפורש בזוהר ויקרא שיש חיים מחוץ להעולם שלנו
למה להגיד שאין ואח"כ להתווכח שיש?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture