צילום מתוך RT

תיעוד נדיר: האם המרגל אלי כהן תועד צועד ברחובות דמשק?

רשת RT הרוסית חשפה קטע נדיר שבו, כך נטען, תועד המרגל הישראלי סמוך לדירתו בדמשק • כהן נחשב ל"גדול המרגלים הישראלים שפעלו אי פעם במדינה ערבית" ועדיין לא ברור האם התיעוד צולם באקראי או במכוון

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

בסרטון וידאו שנחשף במסגרת סדרה תיעודית חדשה של רשת החדשות הרוסית RT, נראה לכאורה המרגל אלי כהן צועד ברחובות דמשק, סמוך לדירה שבה התגורר באותה תקופה.

לטענת הרשת הרוסית, הקטע הנדיר התגלה בסרט צילום של מסרטה, שהייתה שייכת לנספח צבאי רוסי ששהה באותה תקופה בדמשק. הקצין, בשם בוריס לוקין, תיעד את החיים בעיר הבירה הסורית.

אלי כהן תואר על-ידי הסורים כ"גדול המרגלים הישראלים שפעלו אי פעם במדינה ערבית", ועד היום, למרות מאמצי ישראל, טרם החזירו את שרידיו לקבורה יהודית, אחרי שנתלה על ידי סוריה כאשר נתפס.

לא ברור אם המרגל הישראל נתפס בעדשת המצלמה באורח מקרי או שהייתה סיבה לניסיון לצלמו, ועד כמה התיעוד אכן מקורי ואמין, למרות שמדובר בקטע מתוך סרט ארוך יותר.

אלמנתו של אלי כהן, נדיה כהן, אמרה בתגובה לעיתון ישראל היום כי היא צופה בסרטון בהתרגשות רבה. "מדובר בתזכורת נוספת מאלי שלנו", אמרה לכתב חנן גרינווד.

כהן תקפה בחריפות את התנהלות מדינת ישראל בנושא, ואת העובדה שעצמותיו של בעלה עדיין נמצאות בסוריה: "זה לא עניין של התפקוד של הממשלה שלא היה בסדר. היה למעשה פשע שאי אפשר לתאר אותו, שהכניסו אותו לסוריה על אף שידעו שהאדמה בוערת ויש חשדות כלפיו".

"כשאתה יושב פה בין העם שלך ואתה רואה שהם מגדלים את הילדים והנכדים שלהם, ומביטים עליי ועל הילדים שלי, אין שום שינוי, בלי חמלה. בוא נשמע אותם, מה יש להם בבטן, לכל אחד מאיתנו. משהו שאי אפשר לתאר אותו. מהתחלה ועד עכשיו".

היא ממשיכה ואומרת: "העם נהדר. היו מעורבים ראש ממשלה ברצח שלו, ועוד אחד שיודעים כולם שהוא רוצח. מי שגומל לנו זה החיבוק של העם, מול עיניהם זו התהילה שלו, העבודה שלו. אני צוברת מיום ליום אהדה כלפי אלי, היא לא באה מגבוה אלא מגובה העיניים. זה מדהים ובאמת אין מילים".

"אלי הוא גיבור העם. אנחנו לא נשתוק, נמשיך להנציח אותו. עוד מעט אנחנו יוצאים בקמפיין להקמת מוזיאון לזכרו. רק לפני שבוע וחצי, עשמו אנדרטה פרטית ליד בית המכס. היו הרבה בוגרים, גנרלים. הכל בא מהעם. האהבה, הליטוף, החיבה. כל תמונה שמגיעה אלינו זו תזכורת נוספת. אני מצפה שהממשלה תראה התעניינות או אכפתיות".

2 תגובות

המעניין הוא שהוא מיישר מבט אל תוך המצלמה כאילו הוא יודע שמישהו שם מצלם אותו.

למשה- נו בטח הוא מרגל
יש לו חושים מאוד מחודדים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture