צילום: אוניברסיטת תל אביב

בגודל קופסת נעליים: צפו בשיגור ננו-לוויין ישראלי אל החלל

מדובר בננו-לוויין, או לוויין זעיר, מסוג 'לוויין קובייה'. מידותיו של הלוויין הן 10 על 10 על 30 ס"מ, כמידותיה של קופסת נעליים, והוא שוקל פחות מ-2.5 ק"ג • צפו בתיעוד: רגעי שיגור הלוויין הישראלי הזעיר לחלל

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

TAU-SAT1, הננו-לוויין המדעי הראשון של אוניברסיטת תל אביב, שוגר לחלל במוצאי השבת, מסוכנות החלל של נאס"א בווירג'יניה.

הננו-לוויין אופיין, פותח, הורכב ונבדק במסגרת המרכז לננו-לוויינים בקמפוס, בשיתוף פעולה בין הפקולטות להנדסה ולמדעים מדויקים למרכז למחקר גרעיני שורק.

פרופ' קולין פרייס, ראש החוג ללימודי הסביבה על שם פורטר אמר: "זהו יום חג לאוניברסיטה. אנחנו חלק ממהפכת 'החלל האזרחי החדש', לעומת 'החלל הישן' שבו רק חברות גדולות עם תקציבי ענק וצוותים גדולים של מהנדסים יכלו לבנות לוויינים".

"לפני כמה שנים הקמנו באוניברסיטה את המרכז לבניית לוויינים קטנים, ולשמחתי הצלחנו להוכיח שבעזרת תכנון נכון, מזעור ואפיון של טכנולוגיות רבות, ניתן לבנות לוויינים קטנים ותוך שנתיים לשגר אותם לחלל בתקציבים נמוכים משמעותית ממה שהיה מקובל בחלל הישן".

ד"ר עופר עמרני, ראש המעבדה ללוויינות זעירה באוניברסיטת תל אביב עדכן כי "מדובר בננו-לוויין, או לוויין זעיר, מסוג 'לוויין קובייה'. מידותיו של הלוויין הן 10 על 10 על 30 ס"מ, כמידותיה של קופסת נעליים, והוא שוקל פחות מ-2.5 ק"ג. TAU-SAT1 הוא הננו-לוויין הראשון שתוכנן, נבנה ונבדק באופן עצמאי באקדמיה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture