Olivier Fitousi/Flash90

רבנים בציונות הדתית נגד איתמר בן גביר שהגיב: "נוהג כרבותי" • צפו

"הצטערנו והזדעזענו ממעשהו החמור של ח"כ איתמר בן גביר נ"י, אשר בתחילת דרכו הציבורית כחבר כנסת נכנס לשטח ההר, ואנו מוחים בו שלא יהין לשוב ולעלות בהר", כתבו רבנים בציונות הדתית • בן גביר הגיב בהודעה והסביר: "אני נוהג לפי דעת רבותיי"

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

צילום: המטה המשותף של תנועות המקדש

ארבעה מרבני ישיבת הר המור יוצאים במכתב מחאה נגד עלייתו של ח"כ איתמר בן גביר להר הבית. "הצטערנו והזדעזענו ממעשהו החמור של ח"כ איתמר בן גביר נ"י, אשר בתחילת דרכו הציבורית כחבר כנסת נכנס לשטח ההר, ואנו מוחים בו שלא יהין לשוב ולעלות בהר".

רבני חב"ד במכתב נגד איתמר בן גביר: "מזהירים את כבודו מאיסור חמור זה"

הרבנים מהציונות הדתית הוסיפו במכתב נגד יו"ר עוצמה יהודית: "לא יעלה על הדעת שלשם הופעה ציבורית–פוליטית יהין אדם להשתמש בקדושת המקום הנורא, ולזלזל בכך את מוראו בתודעת בני האומה".

"כבר הלכה פסוקה היא בישראל מדורי דורות, אשר קיבלה משנה תוקף בהדרכת אזהרתו של מרן הראי"ה קוק זצ"ל והמשך הוראתו בפסיקת מרנן הרבנים הראשיים לישראל לדורותיהם, ובחזרת פרסום הוראתם ע"י מרנן הרבנים הראשיים שליט"א, אשר עלינו להמנע מלהכנס לכל שטח ההר, ונזהרים אנו בזה שלא להשפיל את כבודו, ולחלל את קדושתו, שלא תיפגם ח"ו חרדת קדושתו ותוקף הרתיעה מחומרת איסור הכניסה בטומאה לשטחו, מרבים ויחידים מכלל ישראל".

בהמשך המכתב, הרבנים מזכירים את דבריו החריפים של הרב קוק זצ"ל כנגד כניסתו של הברון רוטשילד להר הבית: "נשוב ונזכור את דברי מרן הראי"ה קוק זצ"ל ביחס לכניסת הברון רוטשילד להר הבית – 'לבי נמחץ מאד, מפני חילול השם של היותו במקום המקדש… פגימה אחת בקדושת מקום בית חיינו, עולה לנו על כל מיליונים של ישובים מעשיים'" (איגרת תרעז)".

הרבנים חותמים את דבריהם בקריאה לציבור להתחזק במצוות מורא מקדש: "נתחזק כולנו במצוות 'מורא מקדש' ובהקפדה על האיסור להכנס לשטח ההר בימינו, שהוא 'מהאיסורים החמורים הקיים עד ביאת משיח צדקנו' [לשון החלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל, שבט תשמ"ו]. ורועה ישראל יוליכנו בדרך ישרים סלולה, דרך גאולים ינחנו, אל הר קדשו סלה, ונזכה אז לשמוח עם כל ישראל ולחזות בנועם ד' ולבקר בהיכלו ולעבדו בלבב שלם במהרה בימינו אמן".

בתגובה לכך אמר ח"כ בן גביר: "יש לי הערכה עצומה לגאון הרב טאו ומזדהה עם מאבקו למען הזהות יהודית של המדינה, אולם באשר להר הבית, אני נוהג לפי דעת רבותיי שסבורים שעליה להר הבית בטהרה היא מצווה גדולה".

"לאורך כל הדורות נשאנו עינינו להר הבית ועלינו למקום כבר בזמן אברהם בעקדת יצחק דרך דוד המלך, עד לפוסקים השונים כמו הרמב"ם, הרדב"ז, מרן החיד"א, והרב גורן זצ"ל. רבותיי ובראשם הגאון גדול הדור, הרב דב ליאור שליט"א, הרב יהודה קרוייזר שליט"א והרב ישראל אריאל שליט"א, כמו גם עשרות רבנים העולים להר בטהרה".

לסיום כותב ח"כ בן גביר כי: "כידוע מי ששולט בהר הבית שולט בארץ ישראל כולה. אמנם היום בהר המצב משתפר בזכות אלפי העולים שפוקדים את ההר בקדושה וטהרה, אולם עדין הווקף נמצאים במקום ומבקשים למחוק כל סממן יהודי. אמשיך את המאבק למען ההר, העם והארץ".

7 תגובות

מצות עשה לעלות למקדש ככתוב ברמבם 'ואעפ שהמקדש חרב בעונינו אסור לירוק בהר הבית ולא ליכנס אלא במקום שמותר 'דהיינו לא לעזרה וכו'

ראוי לדייק ולא לכתוב "רבני הציונות התית" כשמדובר ברב שאינו "רב של הציונות הדתית" , אלא רב בישיבה שפרשה מישיבת מרכז ושדעתו משקפת את דעתו. ברור מאליו שהרבדב ליאור נכיר אותו והעובדה שהרב ליאור פוסק שיש לכבד את התורה וכן לעלות בקדושה להר הבית זה מה שחשוב כאן.

תותח בן גביר לא נרתע מקמפיין

"היה ר"ש אומר, קשה טומאת מקדש וקודשיו מכל עבירות שבתורה, שכל עבירות שבתורה מתכפרות בשעיר אחת, וטומאת מקדש וקודשיו מתכפרת בל"ב שעירין…"
כואב מאוד שיהודי יקר כ"כ נכשל באיסור החמור כ"כ.

ראש המוסד,יוסי כהן, עזוב את הארגון החשוב ובוא תחליף את נתניהו – אתה היחידי שמתאים כרגע
בוא

העולם צריך לדעת שיש מחלוקת הפוסקים בדין זה וככל מחלוקות אחרות בהלכה היהודית … יש מתירים לעלות גם בזמן הזה שאנו טמאי מתים ובלבד שיטבול במקווה קודם.
ראה מאירי וראב"ד בעניין זה.

רוב רובם של הרבנים אוסרים לחלוטין, יש בודדים שמציעים
אף אחד לא היה נכנס לשדה מוקשים חבל שמזלזלים הכרת
ולשיטתם למה הם לא מקריבים קרבן פסח………….

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture