"שעוד אחד ימות": מדוע מנע השוטר מעבר ניידת טיפול נמרץ במירון?

שעות אחרי פינוי המתפללים והחוגגים מאתרא קדישא מירון, סירב שוטר מעבר ניידת טיפול נמרץ של מד"א לטיפול בקריאה שהתקבלה במוקד • עדי ראייה: השוטר אמר "ימות עוד אחד" • האם התכוון כי מעבר הנט"ן עלול להוביל לתאונה קטלנית או כקללה?
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

זה קרה ביום שישי בשעות הבוקר המוקדמות, אחרי לילה נטול שינה מצידם של כוחות הרפואה, השוטרים וההמונים שעדיין המתינו באתרא קדישא מירון לתחבורה ציבורית כדי לשוב הביתה בעקבות הפינוי המהיר עקב האסון הנוראי בשעת לילה, במותם של 45 ההרוגים באסון הכבד.

באותם שעות, כך מעידים רבים ששהו בהר, הבלאגן חגג. לא היה מפקד שניהל את האירוע וכל שוטר הנחית הוראות סותרות. כך גם לגבי התחבורה הציבורית, וכך גם במקרה הבא.  מצטרפים עכשיו לקרן למען הרוגי האסון במירון>>>

גולשים שיגרו ביממה האחרונה סרטון ל'חדשות JDN', בו נראה ששוטר מונע מעבר ניידת טיפול נמרץ של מד"א, אוסר על פתיחת המחסומים ושולח את הנהג לעשות סיבוב ארוך ולצאת דרך השער הירוק.

בפתח הסרטון, אותו צנזרנו בשל העובדה שרואים נשים, נשמע אדם האומר "שימות עוד אחד". לא ברור בהסרטה אם השוטר אומר זאת או האיש שצילם, שלפי עדויות החל לצלם את התקרית בעקבות התבטאות ברוח זו מצד השוטר.

מספר עד ראייה ל'JDN': "בעקבות קריאה במוקד מד"א, ניסה הנט"ן לחלוף במקום, כאשר מתנדבת במד"א מתחילה להזיז את המחסום על מנת לאפשר את מעבר הטיפול נמרץ כדי להמשיך ולסייע בפעולות מצילות חיים".

"אך השוטר מנע זאת מהם. הוא ניגש, סגר חזרה את המחסום והורה להם להסתובב. בשלב מסויים אף אמר כי מקסימום ימות עוד אחד". בסרטון ניתן לראות כיצד מנסים לשכנע את השוטר לפתוח ומסבירים כי אמבולנסים רבים כבר עברו במקום, אך הוא מסרב – ואף צועק על המצלם.

מנגד, אנשים אחרים שהיו במקום טוענים כי השוטר אמר את המשפט "ימות עוד אחד", אך בהקשר אחר לחלוטין. לדבריהם, השוטר חשש כי מעבר הנט"ן במקום ההומה אנשים, יביא לתאונת דרכים קטלנית – והתריע מפני אסון נוסף.

עם זאת, הם מציינים כי מדובר בהחלטה תמוהה שכן מאות פעמים חלפו במקום במהלך הלילה אמבולנסים, כאשר הכביש היה עמוס עם מספר אנשים גבוה בהרבה, ולכן לא היה לכאורה כל סיבה לחסום את מעבר הנט"ן בדרכו להצלת חיים.

ניכר כי עמיתיו של השוטר הבינו כי הוא טועה, ובהמשך הסרטון, אותו צנזרנו בשל בעיות צניעות, ניתן לראות שוטרות המתערבות ומנסות לשכנע אותו – אך לשווא. הוא התעקש למנוע את מעבר הנט"ן.

פנייתנו לדוברות המשטרה לקבלת תגובה והסבר לאירוע החריג לא התקבלה עד לשעת פרסום הידיעה. אנו נפרסמה במלואה, אם וכאשר תתקבל.

כתבות קשורות

6 תגובות

 1. אתם כבר עושים לומדס מה אמר ומי אמר אולי התכוון שמישהו יפגע או שבאמת עוד אחד ימות ממש גפ"ת עם מפרשים ראשונים ואחרונים רק חסר מסקנא

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture