תיעוד: דוברות הצלה

"שערי שמיים פתח": המתנדבים חזרו לתפילה ולשירה בזירת האסון • צפו

ערב מטלטל ומרגש למתנדבי ארגון הצלה על מדרגות המוות בזירת האסון במירון • המתנדבים התאספו בסמוך לציון הרשב"י, במקום בו אירע האסון הנורא, והדליקו נרות נשמה בצורת המספר ארבעים וחמש. בהמשך פתחו בשירי רגש על המדרגות

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

כמאתיים חובשי רפואת חירום מתנדבי ארגון הצלה מרחבי הארץ, ממרחב ירקון, וממרחבים גלבוע, כרמל וגליל, יחד עם רופא הצלה, ד"ר רועי בבילה, התאספו אמש (שלישי) בציון הרשב"י במירון, בזירת האסון הנורא שאירע בהילולא בסוף השבוע שעבר, לערב תפילה, אמירת פרקי תהילים ושירי נשמה.

המתנדבים הרבים שאיבטחו במהלך ההילולא את מאות אלפי המתפללים בציון וסביבותיו, היו מכוחות הרפואה הראשונים שהגיעו לזירת האסון ונכנסו לתופת, טיפלו במסירות בנפגעים הרבים, הצילו חיים של עשרות פצועים, כאשר הם נחשפים למראות קשים ומטלטלים.

המתנדבים התאספו בסמוך לציון הרשב"י, במקום בו אירע האסון הנורא, והדליקו נרות נשמה בצורת המספר ארבעים וחמש. לאחר מכן הם התיישבו על מדרגות המוות עליהן קיפחו את חייהן ארבעים וחמש הנפשות הקדושות והחלו לשיר שירי נשמה ודבקות במשך שעה ארוכה. ההתרגשות הייתה בשיאה, ולנוכח הסמיכות לזירת האסון בה אך לפני מספר ימים הם טיפלו במסירות בנפגעים רבים תוך חשיפה למראות קשים, הדמעות החלו לזלוג והשירה התעצמה בדיבוק חברים. שירת 'אני מאמין' מצמררת יצאה בקול מרגש מפי המתנדבים שהיו עדים לתופת הנורא.

בחלוף דקות ארוכות של שירה, עברו המתנדבים לתפילה מרגשת ואמירת פרקי תהילים פסוק בפסוק מפי הרב מיכאל קקון, חבר מועצת העיר בני ברק ומתנדב הצלה, לעילוי נשמת הנפטרים ולרפואתם השלמה והמהירה של הפצועים. לאחר התהילים ביקש הרב קקון מהנוכחים לחזור אחריו מילה במילה בבקשת סליחה ומחילה מהנפטרים שמא בתוך המהומה לא נהגו בהם בכבוד הראוי.

אושי שלומוביץ, יו"ר הצלה, נשא דברים מרגשים בפני המתנדבים: "אנחנו נמצאים כאן בדיוק במקום שבו לפני ימים ספורים מסרתם את הנפש להצלת חיים. הכי חשוב זה להודות להשם. אתם ראויים להערצה. רצתם פה במעלה ההר עם עוד מיטה ועם עוד פצוע והצלתם חיים. עם כל הכאב של פטירתם של 45 הקדושים, חשוב לזכור את מאות הפצועים שחייהם ניצלו בזכותכם. מגיע לכם את כל הכבוד. יש לכם זכויות וכוחות גדולים לפעול ישועות. בואו נשיר לכבודו של השם בתודה על הכול".

ד"ר רועי בבילה, רופא הצלה ששהה בעת האסון במרפאה הראשית של מד"א במירון, שיתף בתחושות הקשות: "הייתי במרפאה כשאתם, מתנדבי הצלה, התחלתם להביא עוד גופות ועוד פצועים למרפאה. ניסיתי יחד עם הצוות לחלק את העבודה בין החייאות לבין מתן מזור לפצועים שסבלו מכאבים איומים. עברנו לעבוד על אוטומט. אני מעריך מאוד את חובשי הצלה שעשו את הדרך ממדרגות המוות אל המרפאה הלוך וחזור מספר פעמים כאשר הם נושאים על גבם פצועים ותוך שהם מבצעים החייאות במקביל לפינוי. ראינו מחזות קשים אבל יחד נתחזק ונתגבר".

מספר מתנדבים לקחו נרות נשמה, הדליקו אותם במיקום בו החלו לבצע החייאות על הנפגעים ואמרו פרקי תהילים לעילוי נשמתם. את הערב המיוחד נעלו המתנדבים בתפילת ערבית מרוממת על ציונו של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי.


6 תגובות

מרגש מאד, ובאמת כל הכבוד!
אבל מה ההיתר לעשות עם כלי זמר לאשכנזים, חסידים?
בהלכה יש דין שבעת אבל ותר?
מהיכן ההיתר להקל בדברים לו בריש גלי.

חבל שאתה סתם מתוסכל. כיום גדולי הפוסקים מתירים לשמוע כלי זמר למי שנמצא בעצב גדול וזה יכול לרפא את נפשו.. האנשים המדהימים האלו במקום לקחת תרופות לרפא את הטראומה שעברו שרים שירי קודש.. גם את זה לבקר??

צודק

חובשים, מתנדבים, אנשים טובי לב, אין עליכם בעולם, בזכותכם, ורק בזכותכם, ניגאל בקרוב.

בזכותכם נכון אבל למה "רק" בזכותכם?

צודק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture