המראות הקשים, ההלוויו• עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע

המראות הקשים, ההלוויות והמפגשים • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע

היה זה השבוע בו נחשפו סרטוני הטרור של הערבים ברשתות החברתיות, אבל בכל זאת היו עוד כמה סרטונים מעניינים שהשתחלו לנו לרשימה • רוצים לדעת אלו סרטונים הכי אהבתם לצפות בהם במהלך השבוע החולף? אל תפספסו את הרשימה
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

הטרגדיה הבלתי נתפסת בהילולת רשב"י במירון בה מצאו את מותם 45 בני אדם ועוד עשרות נפצעו בעקבות דוחק תועדה על ידי ההמון שהיה באזור. 'חדשות JDN' ליקט עבורכם את התיעודים מהאירוע הקשה מרגעים לפני התרחשות האירוע ועד לפינוי ההרוגים. כתבה זו הגיע למקום הראשון.

לכתבה המלאה

גם את המקום השני תופס תיעוד מהאסון בו מוסבר כיצד התרחשה הטרגדיה כאשר במתחם תולדות אהרן בשעת ההדלקה החל להיווצר עומס כבד בשל רבבות המשתתפים, בשל כך החלו עשרות אלפים לעשות את דרכם לכיוון היציאה ממתחם החסידות. אך שם הם נחסמו על ידי שוטרים שככל הנראה לא הבינו את גודל האסון, ההמון שהמשיך לזרום מחץ אותם.

לכתבה המלאה

הזמר החסידי ר' שרגי גשטטנר, הגיע ארצה במיוחד כדי להשתתף בהילולת הרשב"י ומצא את מותו באסון הנוראי על הר מירון. קטעי וידאו בהם הוא מרגש את עם ישראל עם השיר 'חמול', ומשמח חתן וכלה בחתונה הגיעו למקום השלישי.

לכתבה המלאה

קהל אלפים השתתף כמידי שנה במעמד ההדלקה של תולדות אהרן באתרא קדישא מירון, אולם השנה הפך האירוע לזירת האסון החרדי הגדול ביותר מקום המדינה. שידור חוזר של השמחה והריקודים, הבלבול והמחשבה שמדובר באירוע קל ועד רגעי ההבנה שמשהו נורא התרחש וביטול האירוע, הגיע למקום הרביעי.

לכתבה המלאה

הבשורה המרה על האסון הכבד במירון פשטה כאש בשדה קוצים והגיעה במהירות גם לארצות הברית שם באורח חסר תקדים הכריזו גדולי האדמורי"ם על ביטול מעמדי ההדלקות לכבוד התנא האלוקי רשב"י זיע"א. האדמו"ר מסאטמאר שכבר הגיע למעמד ההדלקה פרץ בבכי קורע לב, תיעוד מהמאורע הגיע למקם החמישי.

לכתבה המלאה

בחורי ישיבת 'רינה של תורה' בו למד יוסף מסטורוב ז"ל, בחור בן 17 שנהרג באסון מירון, ליוו אותו למנוחות תוך כדי חיזוק באמונה ושירת 'אני מאמין'. האב ספד לו בבכי: "היה לנו חלום לראות אותו מתחת לחופה", אמר וסיפר על השיחה האחרונה ביניהם. תיעוד מההלוויה הגיע למקום השישי.

לכתבה המלאה

"הנשמות האלה לא שייכות לי, אלה נשמות ששייכות לרבי שמעון", ספד האב השכול שאיבד את שני בניו, יוסף דוד ומשה מרדכי אלחדד, באסון הנוראי. האח זועם על השוטרים וטוען: "אם הם היו מפעילים שיקול דעת לא היינו היום עם 45 הרוגים". תיעוד של יוסף ז"ל מנגן הגיע למקום השביעי.

לכתבה המלאה

עשרות הרוגי אסון מירון מובאים למנוחת עולמים בבתי העלמין השונים ברחבי הארץ. בבכי, בדמעות ובשירה נוגה מלווים אלפים, מכל החצרות והחוגים, את 45 ההרוגים בטרגדיה הנוראית. כתבה שליקטה תיעודים מהלוויות הגיע למקום השמיני.

לכתבה המלאה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לזירת האסון בהר מירון ונשא דברים קצרים במקום. בדבריו אמר ראש הממשלה, "אסון הר מירון הוא מן האסונות הכבדים ביותר שפקדו את מדינת ישראל. אנחנו דואבים על הנספים, ליבנו עם המשפחות וגם עם הפצועים שאנחנו מייחלים להחלמתם המלאה". דבריו הגיעו למקום התשיעי.

לכתבה המלאה

אל המקום העשירי והאחרון הגיע התיעוד מבית האבלים של משפחת חיות בבני ברק שם נערך מפגש מרגש בין הרב אביגדור ובנו שמואל – לשוטר הדרוזי שנחלץ לעזרתם באסון מירון: "הוא צעק: תן לי יד, אני מושך אותך – וביקשתי ממנו, תציל את הבן שלי". השוטר: "קשה להסביר מה שקרה שם"

לכתבה המלאה

כתבות קשורות

3 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture