תיעוד דרמטי מהכותל המערבי: ערבים הציתו אש בהר הבית; המתפללים פונו

ערבים המתפרעים בהר הבית ירו זיקוקים שגרמו לשריפת ענק בחלק הסמוך לכותל המערבי - שהיה מלא במתפללים וחוגגים לציון יום ירושלים • כוחות משטרה החלו לפנות את המתפללים משריד בית מקדשנו - בפעם השנייה ביממה האחרונה
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

(צילום: שמעון ברוך)

ערבים המתפרעים על הר הבית, במהומות הנמשכות מאז שעות הבוקר המוקדמות, גרמו לשריפה גדולה בעקבות ירי הזיקוקים. עצים עולים באש על הר הבית, בחלק הסמוך לכותל המערבי.

באותו זמן, היו ליד שריד בית מקדשנו אלפי בני אדם, שהתפללו, רקדו ושרו לכבוד יום ירושלים – היום בו שחררה ישראל את העיר העתיקה והכותל המערבי מהכובש הירדני. כוחות משטרה החלו לפנותם.

בהמשך עדכנה המשטרה כי "כוחות כיבוי האמונים על שטח הר הבית כיבו את העץ שבער כתוצאה מירי זיקוקים על ידי הנוכחים ברחבת הר הבית". המשטרה פרסמה תיעוד כיצד הערבים מציתים את האש על הר הבית:

וכך זה נראה בתיעוד פלסטיני מתוך הר הבית:

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות המשטרה ומשמר הגבול ערוכים ברגעים אלו ברחבת הכותל המערבי בעקבות שריפה שהחלה בהר הבית סמוך לקיר הכותל ככל הנראה כתוצאה מזיקוקין שנורו על ידם".

יצוין כי מדובר בפעם השנייה היום בו מפנים יהודים המתפללים ליד הכותל המערבי. בעת שנשמעו האזעקות בעיר הקודש ירושלים, כתוצאה משיגורי הרקטות מרצועת עזה, פונו המתפללים – שעד מהרה חזרו למקום.

כתבות קשורות

5 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture