Olivier Fitoussi/Flash90

הזוי: עמית סגל חושף את הדרישה של איתמר בן גביר והסירוב של המפכ"ל

קובי שבתאי האשים את הח"כ במהומות שפרצו לטענתו בעקבות הקמת הלשכה הפרלמנטרית בשכונת שמעון הצדיק בירושלים • אך ההתכתבות בין איתמר בן גביר לבכיר בלשכת ראש הממשלה חושף את האמת: בין האיש שהגן על יהודים למפכ"ל שנעלב והעדיף משחקי כבוד

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
 • יש לכם סיכוי לקבל מארז עמק מפנק, הכנסו עכשיו!!

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

תדרוכים אנונימיים שהתפרסמו בשבוע האחרון בכלי התקשורת ציטטו את מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי מוצא את האשם במהומות ערביי ישראל: ח"כ איתמר בר גביר. הסיבה? הקמת לשכה פרלמנטרית בלב שכונת שמעון הצדיק בירושלים.

למעלה משבוע התלוננו היהודים המתגוררים בשכונה הירושלמית, המוכרת גם בשמה הערבי 'שייח ג'ארח', כי הם סובלים מהצקות אלימות של ערביי השכונה, והמשטרה לא עושה דבר. אין נוכחות משטרתית במקום.

בתגובה, ואחרי שהאשים פומבית את המשטרה באוזלת יד, החליט איתמר בן גביר לפתוח לשכה פרלמנטרית במקום, כדי להכריח את המשטרה להגיע ולשמור על היהודים. סדר ההשתלשלות, לא הפריע למפכ"ל לעוות את הסדר ולהאשים את בן גביר בפרוץ המהומות.

היום, חושף עמית סגל את ההתכתבות עם בן גביר, שהביא ליציאתו מהשכונה.

ביום חמישי, שישה במאי ב-7:30 בערב, נכנס ח"כ בן-גביר לשכונה, מקים לשכה מאולתרת בפתח הבניין המאוכלס ביהודים. מתוקף תפקידו, הוא לווה באבטחה משטרתית מוגברת. המטרה המוצהרת: להפוך את השוטרים שאיתו לתגבורת מלאכותית שתגן על יהודי השכונה עד שתוצב אבטחת קבע.

בשעה 21:01 התקשר אליו בכיר בלשכת ראש הממשלה. "מחר יום שישי נפיץ", אמר, "אני מבקש ממך לעזוב". בן-גביר: "אתה לא מבין מה קורה כאן, ילדים מותקפים, נשים. אם המשטרה תקבל את ההוראה הנכונה תאמין לי שאני מעדיף להיות עם אשתי בבית".

ב-21:30 שלח בן-גביר לבכיר סרטונים של מתקפות על יהודים. "אני מבקש בקשה מאוד מאוד צנועה, שתקום כאן בוטקה קבועה של מג"ב עד סוף החג (עיד אל פיטר). אם יש בוטקה אני עוזב".

הבכיר השיב: "ואם נתחייב להגביר את הנוכחות המשטרתית?"

בן גביר: "זה סתם סיפורים, אחרי שאני אעזוב לא יהיה שום נוכחות (השגיאה במקור), המשטרה כאן עכשיו כי הם מבינים שאם חבר כנסת ייפגע זו משמעות בינלאומית".

"אני סוגר עם המפכ"ל שבראשון הוא מזמין לפגישה אצלו", הבטיח הבכיר. "אל תערבבו אותי בפגישות", השיב בן-גביר.

עוד 42 דקות חלפו, והטלפון שוב צלצל. "הנוכחות שלך שם זה חומר נפץ חבל לך על הזמן", אמרו מלשכת רה"מ. "אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה, מכבד אותך מלב אל לב, מבקש ממך, תעזוב את המקום. המשטרה אמרה שעושים פעולות מודיעיניות".

"מסבנים אתכם", השיב בן גביר. "אני מביא את הילדים לשבת, אשתי עושה אחלה קובה. תבין, כאשר אני כאן יש משטרה, כאשר אני לא כאן התושבים מופקרים".
"אנחנו לא יכולים לדאוג לבוטקה", השיבו מלשכת רה"מ.

"ירדתי מבוטקה", ענה בן-גביר. "תשימו גזיבו (יריעת הצללה, ע.ס.). אפילו גזיבו לא, רק נוכחות קבועה".

"המפכ"ל דיבר איתי", אמר הבכיר. "הוא לא מוכן. תן 48 שעות למשטרה. תעזור לי לגמור את הסרט הזה". בן גביר השיב: "ארבעה שוטרים ועזרתי לך. אני לוקח בחשבון שיגידו שהתקפלתי. אין לי בעיה שיהיה לכם קרדיט. בוא תעשה את הבדיקה אם יש נוכחות קבועה".

לא הכרתי אותך ככזה עקשן, אמר הבכיר כשראש הממשלה ברקע.

בן גביר: "בטח שכן, תזכור את העקשנות שלי במועד ג' (כשלא פרש על אף הפצרות נתניהו). לא ביקשתי גאולה, לא בית מקדש, לא עונש מוות למחבלים. אם לשמור על שכונה אתם לא מסוגלים, מה כן?"

ב-22:36, אחרי שיחה של לשכת נתניהו עם המפכ"ל, שוב טלפון: "שבתאי מתחייב חד משמעית להגביר את הנוכחות והביטחון מהרגע שאתה עוזב את המקום. השר יזמן אותך לפגישה. עשית את שלך. ואם השוטרים יתקפלו, אחרי כמה דקות תחזור".

בן גביר רתח: "זה הרי הטענה של סער נגדכם, שאתם מבטיחים ולא מקיימים. אני שומע אותך ופשוט צובט את עצמי. למה המפכ"ל מתנגד"?

"כי הוא מרגיש שכבודו נפגע שטוענים שאין ביטחון", הגיעה התשובה. "אל תרמוס את כבוד המפכ"ל. אם מבטיחים לך נוכחות משטרתית קבועה ל-72 שעות אתה יוצא"?

כן, אני יוצא, הבטיח בן-גביר.

ב-23:25 חזרו מלשכת רה"מ עם תשובה עגומה:" המפכ"ל לא מוכן לשמוע. הוא יכול להתחייב על אבטחה אזורית אבל לא ספציפית". מאז השיחה האחרונה, עדכן בן-גביר, היו אירועים של הצתת רכב וירי.

מה נעשה, אמר הבכיר בלשכה, המפכ"ל נפגע ממך באופן אישי.

בארבע לפנות בבוקר, בין חמישי לשישי, הודיעו השוטרים שמאבטחים את בן-גביר שיעזבו אותו, בהוראה מלמעלה. העוזר הפרלמנטרי שלו צילם סרטון. צפיתי בו שלשום: שתדע לך, אמר בן-גביר למפקד, אם יקרה כאן לח"כ משהו זה על אחריותך. השוטר חזר כעבור כמה דקות.

למחרת ב-9:09 בבוקר הגיע הטלפון המיוחל: "המפכ"ל התחייב, מעכשיו יהיו פה שוטרים דרך קבע. כעבור חמש דקות, ב-9:14, סימס בן-גביר: "אני יוצא".

עד כאן חשיפת עמית סגל, כאשר מההתכתבויות עולה תמונה ברורה: איתמר בן גביר פעל להגן על יהודים בלב העיר ירושלים, לשכת ראש הממשלה פעלה להרגיע את הרוחות בניגוד להאשמות בשמאל ובתקשורת כי נתניהו חפץ בליבוי הרוחות למטרות פוליטיות, ואילו המפכ"ל – קובי שבתאי העדיף להיעלב ולשחק משחקי כבוד במקום לשמור על חיי יהודים בעיר הבירה של המדינה היהודית.

כתבות קשורות

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
אחרי התעלמות נתניהו - בנט תוקף: "ערעור על לגיטימיות הממשלה - דבר מסוכן"
שינוי דרמטי ביחס החרדים לממשלה? "הפגישה עם שקד בהוראת גדו"י"
מהו התו הירוק החדש? • כל מה שצריך לדעת לקראת תחילת האכיפה בראשון
שיעור לשב"ק פרשת לך לך • הרב שניאור זלמן לוריא
לקראת מלחמת אזרחים? הצגת מנהיג נוצרי בתור היטלר ימ"ש ואיומים הדדיים
והתענג על ד' ויתן לך משאלות לבך • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
מאורות לפרשת לך לך • הרב מאיר נעמן
פינה לשבת: מי קבע שאין יאוש בעולם כלל • הרב יעקב שלמה לוי • צפו
שבוע אחרי שבוע: שוב פיגוע בתוך מסגד באפגניסטן • צפו
בלי בושה: ליברמן משנה את החוק כדי שלא ייאלץ לדאוג לבריאות הציבור
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
תיעוד מטריד מאסון מירון ותקיפת החסידים • עשרת הסרטונים הנצפים
בהנחיית משרד המשפטים: איווט ייאלץ להשתתף בישיבות קבינט הקורונה
חשש לזליגת חומר ביטחוני סודי מוועדת החוץ והביטחון לידי גורמים עוינים
במשרד הבריאות מזהירים: "התחלואה עלולה לעלות שוב בחורף"
אסיר ציון בכלא הליכודי / יוסף טיקוצ'ינסקי על ההחלטה של אדלשטיין
פרשת לך לך • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

9 תגובות

 1. ח"כ בן גביר היקר ירבו אנשים כמוך אנשי אמת שמשקיעים את נשמתם על מנת להגן על עם ישראל ולעזור ולתמוך ביהודים שמרגישים סכנה לחייהם (וכל המשטרה והשמאלנים והתקשורת והבג"ץ מעלימים עין מהטרור שמרים ראש ורק עסוקים בלעצור יהודי שירה במחבל כשחש סכנה לחייו בלוד)אוהבים אותך ומוקירים את פועלך עם ישראל מאחוריך תמשיך במעשיך הברוכים והחשובים
  .חיבוק גדול של אהבה מעם ישראל

 2. הגיע הזמן שהציבור החרדי יצביע לבן גביר איש של עשיה ואמת שפועל ללא לאות למען העם היהודי והיהדות ולהפסיק להצביע לחבורת הפחדנים המושחתים ביהדות התורה שהכל שם עובד על אינטרסים וקשרים הנה עכשיו נחשפים כל מיני פרשיות על ליצמן שעבד למען אינטרסים פרטיים ולא עושים דבר בעבודתם הפרלמנטרית.ומתעללים כפשוטו במשפחות הרוגי מירון ולא נותנים לחקור את המקרה כי פוחדים על הכסא שלהם וכל מטרתם כבוד ורווח
  אמנם אנחנו חרדים אבל לא מטומטמים

 3. "החרדיים" הביביים – צהלו כשלא האריכו את כהונת אלשיך וכשלא מינו את מ"מ המפכ"ל,
  ושמחו עם מפכ"ל משלנו (אם אוחנה מינה חזקה על להט"ב שעושה שליחותו).
  ביב לא ידע מעולם להביא למינוי טוב – כי הוא כל כולו חארה!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture