לראשונה, ולמרות המבצע בעזה: ישראל נבחרה לכהן כחברה בECOSOC של האו"ם

הישג חסר תקדים למשלחת ישראל באו"ם: לראשונה אי פעם ולמרות המבצע בעזה - ישראל נבחרה לכהן כחברה במועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם ברוב של 153 מדינות • השגריר ארדן: זהו הישג מדיני חשוב המבוסס על הההכרה ביכולות, בחדשנות וביצירתיות של ישראל
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

במסגרת הבחירות שהתקיימו היום (שלישי) למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם נבחרה ישראל לראשונה אי פעם, לכהן כחברה במועצה החשובה וזאת לאחר שזכתה לתמיכה מ-153 מדינות.

על מנת לזכות במושב היוקרתי נדרשה ישראל לקבל רוב של לפחות שני שליש מחברות האו"ם. זו הפעם הראשונה שבה ישראל נבחרת לכהן במועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם ומעתה היא תהיה בעלת זכות הצבעה במועצה, יכולת להציע הצעות לדיון ועוד.

ההישג הישראלי המגיע בעיתוי מדיני קשה מאד לאחר המבצע בעזה, התאפשר בזכות מאמץ מדיני נרחב של השגריר ארדן והמשלחת לאו"ם, משרד החוץ, ושגרירויות ישראל ברחבי העולם.

השגריר ארדן: "זהו הישג מדיני חשוב המבוסס על ההכרה של מדינות העולם ביכולות, בחדשנות וביצירתיות של ישראל, וכן תודות למאמצים הדיפלומטיים שהובלנו אל מול הקהילה הבינלאומית.  אמשיך להוביל את מדינת ישראל להישגים נוספים באו"ם, למרות המאבק נגדנו של הפלשתינים ותומכיהם".

באו"ם פועלות שלוש מועצות המטפלות בכל הנושאים שתחת האו"ם: מועצת הביטחון, מועצת זכויות האדם והמועצה הכלכלית-חברתית (ECOSOC). המועצה הכלכלית-חברתית עוסקת בכל נושאי הכלכלה, הפיתוח והסביבה וכן במגוון נושאים הומניטריים. ECOSOC אחראית גם לאישור תכניות הפעולה של ועדות מקצועיות הפועלות תחתיה במגוון נושאים.

ב- ECOSOC חברות רק 54 מדינות (מתוך 193 המדינות החברות) וישראל נבחרה לכהן במועצה במסגרת מועמדותה מטעם קבוצת מדינות מערב אירופה ואחרות (WEOG).

בשנה האחרונה הגיעה ישראל להישגים חסרי תקדים בזירת האו"ם ביניהם – בחירתה של דיפלומטית ישראלית לכהן כסגנית יו"ר וועדת המשפט, בחירתה של אודליה פיטוסי לכהן במושב בוועדת האמנה לזכויות אנשים עם מוגבלויות בתמיכה של 109 מדינות (כולל חלק ממדינות ערב), אימוץ החלטה לעידוד יזמות וחדשנות ברוב חסר תקדים של 144 מדינות וכאמור היום – בחירתה של ישראל לראשונה אי פעם לחברה במועצה הכלכלית חברתית של האו"ם וזאת לאחר המבצע בעזה ולמרות פעילות מדינית ענפה כנגד ישראל.

כתבות קשורות

מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture