חצי מחברי הקואליציה יכהנו כשרים: כמה תעלה לנו הבזבזנות המטורפת של הממשלה?

Yonatan Sindel/Flash90

חצי מחברי הקואליציה יכהנו כשרים: כמה תעלה הבזבזנות של הממשלה?

למרות הבטחות לפיד, ממשלת השמאל צפויה להיות אחת מהממשלות המנופחות בתולדות המדינה עם מספר גבוה של שרים וסגני שרים והרחבה של החוק הנורווגי • המחיר של ממשלה כזו יגיע ללמעלה ממיליארד שקלים (!) • צפו בלפיד נואם נגד עצמו
 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

מההסכמים הקואליציוניים שפורסמו אמש (שני) עולה כי מרבית חברי הכנסת בקואליציית בנט-לפיד יכהנו כשרים או סגני שרים. כך, בממשלתו של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שבמשך השנים הרבה לתקוף את ממשות ישראל על ריבוי השרים בהן וטען כי רק ממשלה רזה יכולה להתנהל טוב, יכהנו 28 שרים ו-6 סגני שרים. מדובר באחת מהממשלות הגדולות בתולדות המדינה, אך פחות מנופחת מהממשלה הנוכחית, שכוללת 36 שרים.

אז כמה זה יעלה לנו? ב'חדשות 12' ערכו תחשיב על בסיס נתוני משרד האוצר לחישוב העלות של לשכות השרים, סגניהם ומנכ"לי המשרדים. לפי התחשיב, הממשלה תעלה לציבור כ-320 מיליוני שקלים בשנה, או 1.28 מיליארד שקל לקדנציה של ארבע שנים.

מנתוני משרד האוצר עולה כי העלות השנתית של כל לשכת שר בממשלה עומדת על יותר מ-8 מיליוני שקלים. כל לשכה כוללת כ-13-14 עוזרים לשר, כמו יועצים, דוברים, מזכירים, נהגים ועוד. לשכת סגן שר כוללת 8 עובדים נוסף לסגן עצמו, ועלותה נאמדת ב-2.6 מיליון שקל בשנה. לשכת מנכ"ל משרד עולה בין 2.4-3.6 מיליון שקל בשנה, בהתאם לגודל המשרד.

בישיבת הסיעה אתמול התייחס יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, להבטחת הבחירות שלו לפיה בכוונתו לצמצם את מספר השרים בממשלה ל-18 ואמר: "נכשלתי בזה, אין לי איך להגן על זה", הוא הוסיף: "רציתי שתהיה ממשלה קטנה עם מספר שרים קטן, זה לא טוב, אבל זה חלק ממה שאפשר לנו להקים ממשלה".

לפני שנה בדיוק, חודש לאחר השבעת הממשלה ה-35 בראשות בנימין נתניהו ובני גנץ, אושר התיקון לחוק הנורבגי שאפשר הכנסת 13 חברי וחברות כנסת חדשים במקום שרים ושרות שפינו את מקומם. לפיד, שהיה יו"ר האופוזיציה לאחר אישור התיקון לחוק לפני שנה, אמר אז: "באישון לילה, כמו גנבים, העבירה הקואליציה את חוק הג'ובים הנורבגי. 110 מיליון שקל לכיסאות ומקורבים ועוד איזה אאודי 8 לחליפי. ממשלת נתניהו החמישית שוברת את כל שיאי הניתוק והאטימות".

kph עיקרי ההסכמים הקואליציוניים של הממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד' החוק הנורבגי יורחב ויאפשר התפטרות גדולה יותר של שרים לטובת הכנסת חברי כנסת חדשים במקומם.

לפי ההסכם בין בנט ולפיד, חוק יסוד: הכנסת שיחוקק יגדיל הקצאה אחת נוספת לכל מדרג. כלומר, בסיעה עם שישה חברי כנסת, יוכלו להתפטר שלושה מהם כדי להכניס לכנסת את שלושת הבאים ברשימתה. בסיעה עם שבעה עד תשעה חברי כנסת יוכלו להתפטר ארבעה מהם, ובסיעה עם תשעה חברי כנסת ומעלה יוכלו להתפטר חמישה מהם. המשמעות: בכנסת ה-24 יש אפשרות להכנסת יותר חברי כנסת באמצעות החוק הנורבגי.

כתבות קשורות

"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
בנט נגד מדיניות רה"מ: "סגר הוא תוצאה של כישלון ניהולי נוראי" • צפו
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות

5 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture