Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ מקלב מתרגל אופוזיציה: "שר הדתות ברח מהמארבים לבונקר" • צפו

ח"כ מקלב שהציג במשך השנים קו מקצועי ונקי מהתקפות מתרגל לעמדה החדשה כח"כ מהאופוזיציה ותקף במליאה את שר הדתות מימינה: "הפשרות של שר הדתות מגיעים מבית מדרשם של הרפורמים". מקלב חשף את מסכת השקרים אותם הציג קודם לכן השר במליאה

כתבות נוספות בנושא:

מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
מתפ"ש לועג למנהיג הג'יהאד עם קריקטורה עוקצנית במיוחד
מחרוזת חנוכה עם יצחק מאיר, הראל טל, יהונתן ניצן ויענקי ברוין
חסרת אחריות: נשאית בזן החדש נסעה באוטובוס מהמרכז לאילת
 • "מי ידאג לילדים?" בקשתה האחרונה של מרים ע"ה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • החנוכייה המקודשת של מרן הגראי״ל שטיינמן תוגרל וזה בהזדמנות שלכם לזכות!

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

בנאום שנשא היום (שני) במלאית הכנסת תקף מקלב את שר הדתות מתן כהנא על מסכת השקרים אותם הציג קודם לכן במליאה ביחס אזרחי ישראל לרבנות ובמאבקים החרדים על שמירת חומות הדת. מקלב הציג את מכתבם של גדולי ישראל עליו חתום מרן הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א כנגד פשרות השבת בחריש.

"לצערנו שר הדתות הציג כאן בפני חברי הכנסת מסכת של שקרים וכזבים שאין מתכתבים עם המציאות בשטח, הם מפרשים את הזהות היהודית באופן שונה מאיתנו, – עומד כאן שר הדתות שהוא חבר מפלגתו של ראש הממשלה שהשלה את ציבור בוחריו בשנה האחרונה ומצפה שאנחנו נאמין להם כי ישמרו על הקדוש והיקר לעם ישראל"

"אך 'הרוצה לשקר ירחיק עדותו', כולנו ראינו כיצד ראש העיר בחריש ניסה להביא חוק עזר המתיר מסחר בשבת, אך אנחנו נלחמנו כנגד זה, חשפנו את האמת ואף משפטנים בכירים שאתה מעריך ומוקיר קבעו כי החוק אותו הוא מנסה להעביר הוא ההפך משמירת השבת, כזו שבת אתה רוצה שתהיה בארץ?. הצעת אי האמון הזו מחדד את הנושא הזה, זה נקרא מדינה יהודית?, במה המדינה הזו תתבסס כמדינה יהודית אם לא על שמירת השבת, על הכשרות, על הנישואין והגירושין על פי ההלכה".

"גם אם יש קבוצה של רבנים כאלה ואחרים המצריים מצג שווא, עוברים באוניברסיטאות ומנסים להציג יהדות אחרת שלטענתם היא מאירת פנים יותר, אך כל זה לא עוזר להם, אנחנו עוברים מדי שבוע בארץ אנחנו נפגשים עם הציבור, הם מנותקים מהשטח, הציבור בארץ רוצה יהדות אותנטית שורשית המסורה לנו מדורי דורות, כמה עליה יש ברישום נישואין, כמה התעוררות יש להקפדה על הכשרות?, אין עיר שאין שם התעוררות הייתי לאחרונה בעיר הרצליה מספר מקלב לחברי הכנסת, ראינו שם התעוררות עצומה ברחוב הראשי כמעט כל חנות בעלת תעודת כשרות – זו המציאות אותה הם מנסים להסתיר" אמר מקלב.

ח"כ מקלב חשף את שקריו של שר הדתות והציג בפני חברי הכנסת את מכתבם של גדולי ישראל שליט"א בהם הגאון הרב בעדני שלט"א אשר יצאו חצץ כנגד ראש עיריית חריש, "את השקר הזה אנחנו נמשיך לחשוף" אמר מקלב, – "הדברים הללו הם בליבה של צביון המדינה. אנשים המתיימרים להיקרא אנשים מאמינים שולפים את הטלפיים שלהם בניסיון להגיד כשר אני. אנחנו לא מכירים לא פשרות ולא ויתורים בדברים הקדושים והיקרים לנו, הם מבאים את זה מבית המדרש של הרפורמים אצלנו אין פשרות" – אמר מקלב.

"רוב הציבור רוצה נישואין וגירושין אמיתיים ולא מזויפים, הציבור רוצה כשרות אך אתם מרמים את הציבור, זה זכות הקיום שלנו כמדינה – שום דבר אחר לא יביא לנו את זכות הקיום שלנו בארץ הזו", ח"כ מקלב סיפר לחבר הכנסת, "פעם אחד היה שהסמקתי במליאה, עלה כאן על דוכן הכנסת אחד מחברי הכנסת של יש עתיד ודיבר על זכות הקיום של עם ישראל בארץ ישראל והביא כראיה את מתן התורה והתורה הקודשה, פנה אליו אחד מחברי הכנסת מהסיעות הערביות ואמר לו – 'אבל אתה עצמך לא מקיים את כל מה שנכתב בתורה כיצד אתה דורש את ארץ ישראל לידך', כל הקשר שלנו לארץ ישראל היא קיום המצוות על פי המסרות הנהוגה מאב לבן, זו המסגרת שלנו ואי אפשר לפרוץ אותה ועירור הסטאטוס קוו מערר את כל זכות הקיום שלנו כאן בארץ" סיכם מקלב.

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
מדינות אדומות ודיגום ביוב: המלחמה בהתפשטות הזן המפחיד של הקורונה
תגלית מרעישה: תמונה חדשה של הריי"צ מליובאוויטש - בליטא
הדולר שקיבל "אלי קיי" מהרבי הגיע למשפחתו של אלי קיי הי"ד
מתפ"ש לועג למנהיג הג'יהאד עם קריקטורה עוקצנית במיוחד
מחרוזת חנוכה עם יצחק מאיר, הראל טל, יהונתן ניצן ויענקי ברוין
חסרת אחריות: נשאית בזן החדש נסעה באוטובוס מהמרכז לאילת
במנגינה של הדלקת נרות חנוכה: החזן מכריז על חודש טבת
דחיות ותקציבים נוספים: מתי תחל פעולתה של הרכבת הקלה בגוש דן?
אירופה מחילה הגבלות; הגל הרביעי מכה בעוצמה ביבשת
הפולנים בתגובה ללפיד: "אנחנו לא מאותתים לפיוס"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
הצעת חוק חדשה מבקשת "למנוע את מקרה גולדרייך הבא"
הרצוג ומוסי: הנשיא שמקצין לצד השני והח"כ שמאבד את זה / ישראל ארנפלד
מדינות המפרץ מתקרבות לאיראן: "ביידן ערער את הברית האזורית"
מבט חסידי: השליח שסחב ברכבת שקים של חלב / הרב אריאל למברג
סיכומו של שבוע: דודי אמסלם – הסיבה לברית בין החרדים לליכוד / שמואל קרמרסקי
כי אבי ואמי עזבוני והשם יאספני • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture