שִׁירַיִם מסכם את הנייעס השבועי: החדירה למעוז הגוראי והריקוד החריג של האדמו"ר

כמידי שבוע יעקב מלמד מביא תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאחורי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: האדמורי"ם שנצפו בנתב"ג והחתונה שנערכה בווינה וגררה רכבת אווירית

כתבות נוספות בנושא:

במעמד מרן הגר"ד לנדו: תלמידי ישיבת מיר ברכפלד ציינו עשור להסתלקות הגרנ"צ פינקל
אדמורי"ם ורבנים בשבע ברכות לבן זקוניו של הרב חנוך זייברט מ"מ ראש עיריית בני ברק
פיני איינהורן ולהקת 'שלעפן נחת' בסינגל קליפ חדש - "טוב הבעש"ט" • צפו
תרגיל ה-Blue Flag: חיל האוויר הגרמני ביצע מטס בשמי הארץ • צפו
 • הכירו את "הנשר" שיעזור לכם לצאת מתקופת הגיוס הקשה- כנס חובה

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

 • דווקא אחרי תקופת הקורונה- הכנס שיעזור לך לגייס מתורמים חדשים>>>

  תוכן מקודם

שבוע כזה עמוס לא היה ל'שיריים' כבר תקופה ארוכה. במשך כל ימות השבוע הוא תיזז מחתונה לחתונה ומאירוע לאירוע. מפאת עומס הנסיעות, דבר שגוזל ממנו זמן רב, בעקבות האיסור להשתמש בפלאפון בשעת הנהיגה, הוא החליט בצעד תקדימי להביא נהג אישי שינהג לו ממקום למקום. חבריו של 'שיריים' ששמעו על הדבר התפעלו מ"ניצול הזמן" שלו ובירכו אותו שהוא ינצל את הזמן ככה גם ללימוד התורה. 'שיריים' מחזיק אצבעות לעצמו ומקווה מאוד להשקיע קצת יותר בלימוד.

החתונה שהפכה לשיחת השבוע הייתה חתונת הנגיד לבית שפירא שנערכה בווינה עם גדולי הזמר מישראל, ובהם: אמן הרגש מוטי שטיינמץ אשר ריגש את הקהל במעמד החופה עד דמעות. 'שיריים' שהגיע אף הוא ברכבת האווירית מנתב"ג ראה שם את כל המי ומי בראשות האדמו"ר מדושינסקיא שהגיע במיוחד ממאה שערים לווינה הרחוקה.


אפרופו האדמו"ר מדושינסקיא, יממה לאחר מכן הוא נצפה כאחד האדם ממש כשהוא יושב ומאזין לשיעור דף היומי שנמסר מידי בוקר בבית הכנסת המקומי לתושבי המקום. 'שיריים' לא יכל שלא להתפעל מהפשטות והנציח את הרגעים הנדירים הללו.

לבקשת רבים 'שיריים' מצרף פה אף טעימה קטנה מהחתונה היוקרתית שהפכה לשיחת היום בברנז'ה החרדית.


ומווינה הרחוקה לבני ברק הסואנת. מי שחיתן השבוע את בן זקוניו היה חנוך זיייברט סגן ראש עיריית בני ברק. לחתונה הגיעו רבנים ואדמורי"ם תושבי העיר אשר הוקירו טובה לאיש שפועל ללא לאות למען עולם החסידות בעיר. מי שנצפה בריקוד סוער עם זייברט היה האדמו"ר מויז'ניץ והרה"צ רבי שלמה צבי אלתר בנו של כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א ועוד שורה של אדמורי"ם ורבנים.גולת הכותרת של השבוע האחרון היה המעמד ההיסטורי שנערך בחסידות גור במהלכו נבחנו כ-200 אברכים הבקיאים בש"ס ובשולחן ערוך. 'שיריים' שהצליח לחדור למקום חש שלא בנוח שעה שהוא היה ה"ליטוואק" היחיד בין אלפי החסידים, הוא נרגע דקות לאחר מכן שעה שהוא הבחין בחברי המועצת הליטאית הגר"י זילברשטיין ומרן הגרב"מ אזרחי שהגיעו לבחון את האברכים.


במהלך הכינוס ההיסטורי ראה 'שיריים' את שני העסקנים הגוראים הנמרצים הפועלים יומם ולילה למען כבוד החסידות הרב ישראל שטול והרב אברהם זילברשטיין מחוייכים מתמיד כשהם צופים במבחן הפומבי שנערך לעשרות אברכי החסידות הבקיאים בש"ס ובשולחן ערוך.

'שיריים' שישב במקום מכובד מאוד באולם הענק ניסה לגשת לבימת המזרח בכדי להתברך מהאדמו"ר אך ללא הצלחה. כשהוא יצא מהמעמד התבקש 'שיריים' לסכם את האירוע אך ההתרגשות שאחזה בו מנעה ממנו לדבר. לדבריו "דבר כזה עוד לא ראיתי. מאות אברכים שפשוט בקיאים בש"ס כולו. זה משהו חסר תקדים".

'שיריים' אך עשה גיחה קצרה לנתב"ג שם הוא ראה את כ"ק האדמו"ר מבוסטון שליט"א בדרכו ליעד עלום כשהוא מסדר את אריזותיו כאחד האדם ממש. 'שיריים' שנמצא בכל מקום לא הצליח לתעד את הרבי מפאת רמת הטעינה הנמוכה שנותרה במכשירו, מי שעשה בעבורו את העבודה היה איש עדכוני חב"ד, חיים שאול נוישטט.

מי שעוד הגיע לנתב"ג היה האדמו"ר מקרעטשניף סיגעט אשר עשה את דרכו לארצות הברית לרגל שמחת החתונה בחסידות. מי שעמד בסמיכות לרבי ותיעד היה הצלם הגדול מכולם שוקי לרר אשר המריא לעוד ייעד על פני הגלובוס.

האדמו"ר ממעזיבוז' שהמריא גם הוא לארצות הברית נקלט בעין העדשה של 'שיריים' כשהוא משוחח בלימוד עם הרב יצחק שרייבר מרבני ישיבת "אורחות תורה". לתמיהתו של 'שיריים' הוברר לו כי הרבי ממריא למעמד הכנסת ספר התורה שנערכת לאכסנייתו הקבועה במואנסי שבארצות הברית.

ענק החזנות ישראל אדלר אשר ריגש את הרבבות בגראמ'ן יוצר דופן במעמד חסידי גור בבניני האומה נצפה קודם לכן כשהוא מרגש את המשתתפים בשמחת השבע ברכות שערך כ"ק האדמו"ר מגור לבן רופאו האישי. התיעוד לפניכם.

בין שלל האירועים שהיו במהלך השבוע האחרון 'שיריים'הגיע גם לכפר חב"ד בכדי להשתתף בשמחת החתונה לבנו של המשפיע הרב עידו וובר-ארליך. 'שיריים' הופתע לראות את האדמו"ר ממחנובקא שליט"א כשהוא רוקד כפי שלא נראה מעולם.


'שיריים' אף השתתף בשמחת החתונה לבנו של ראש לשכת הפוסקים בביתר הרב עובדיה הומינר. במהלך החתונה נישא על כתפיי אחד המשתתפים יחד עם בנו לקול תשואות מאות המשתתפים שהגיעו לאחל מזל טוב לאב החתן הפועל למען הפצת ההלכה בצורה מעוררת השתאות.

את חבר מועצת החכמים הגאון רבי דוד יוסף ראה 'שיריים' כשהוא שקוע בעומק ההלכה במהלך נסיעתו לארגנטינה לחיזוק קהילות החרדים במקום.

את רבה של העיר מודיעין עילית הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א ראה 'שיריים' כשהוא מתפלפל בלימוד עם אחד מתלמידי החכמים בעיר זאת לאחר שהוא החלים בחסדי שמים מנגיף הקורונה.

הסערה הגדולה בישיבת "בית מדרש גבוה" בליקווד עם התפטרותו המפתיעה של מנהל הישיבה הרב אהרון קוטלר גרמה ל'שיריים' לתפוס את המטוס הקרוב ולהמריא לארצות הברית בכדי לבדוק את המאחורי הקלעים של הפרישה הדרמטית. עם הגיעו לליקווד הוא ראה את האדמו"ר מקרלין משתתף במעמד הנחת אבן הפינה לבניין תלמוד התורה של החסידות שיוקם במקום.

שמחה גדולה נערכה היום במלון אריסטוקרט בבני ברק, היה זה שמחת הברית לבנו הנולד במזל טוב לאיש השיווק של עיתון "שחרית" הרב חיים שטראוס. 'שיריים' שכבר היה בדרך למקום האירוע נבצר ממנו ברגע האחרון להשתתף בו, אך שליח 'שיריים' תיעד את אבי הרך הנימול נצפה מחוייך מתמיד עם איש העסקים הר"ר עמרם וייספש מבעלי העיתון, העורך הראשי של העיתון ומיודעינו משכבר הימים שמואל קרמרסקי.

רגע לפני סיום 'שיריים' משגר ברכת הצלחה לרבבות קוראיו מעולם הישיבות שהתחילו בראש חודש את "זמן חורף", הוא אף מחזיק להם אצבעות בעיקר בשל הזמן הארוך שמקבל חודש נוסף בעקבות השנה המעוברת. אפרילכע'ן שבת יהודים.

כתבות קשורות

במעמד מרן הגר"ד לנדו: תלמידי ישיבת מיר ברכפלד ציינו עשור להסתלקות הגרנ"צ פינקל
אדמורי"ם ורבנים בשבע ברכות לבן זקוניו של הרב חנוך זייברט מ"מ ראש עיריית בני ברק
פיני איינהורן ולהקת 'שלעפן נחת' בסינגל קליפ חדש - "טוב הבעש"ט" • צפו
תרגיל ה-Blue Flag: חיל האוויר הגרמני ביצע מטס בשמי הארץ • צפו
קריית מוצקין: רוכב אופניים חשמליים נהרג מפגיעת רכב
התושבים לא נותרו אדישים: לביאה נצפה ברחובות העיר ח'ובאר הסעודית • צפו
"אין לי עדיין רישיון": המשטרה עצרה נהגים שעברו על חוקי התנועה • כך זה נראה
היסטוריה פלאית ומעמד פלאות
הַרְחִיבִי מְקוֹם אָהֳלֵךְ: בויז'ניץ מציינים פתיחת ישיבה בארה"ב
לאחר שהלך ונחלש: הגה"צ רבי נח חפץ מרבני העיר צפת הסתלק לבית עולמו
החסיד הישיש אשר היה מראשי המשוררים בחסידות ויז'ניץ נפטר במהלך השבת
שריפה פרצה במפעל לייצור פלסטיק; כוחות הכיבוי הוזנקו למקום • צפו בתיעוד
הקרב על העלייה: המרוץ לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית הפך לדרמטי
במעמד מרן שר התורה: אלפי תלמידי ישיבת מיר ציינו עשור להסתלקות ראש הישיבה
מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי: המיזם הייחודי ביום ההילולא שמכה גלים בעולם כולו
הסרטון משעשע. המציאות? פחות: הנוהל שמונע הרס בנייה פלסטינית לא חוקית
לאור יום, בלב בורו פארק: שלפו אקדח ושדדו תכשיטים בשווי מיליון דולר • צפו
שמחה פרידמן עם שיר שהוא סגולה לפרנסה: "דאווען מיט א ניגון"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture