שִׁירַיִם עם החשיפות המרתקות: המשפיע שהרקיד את האלפים וההילולא בנתיבות

כמידי שבוע יעקב מלמד מביא תיעודים וסיפורים בלעדיים שיספקו הצצה אל מאחורי הקלעים לנעשה בחצרות הקודש, היכלי הישיבות ובמעונם של גדולי הדור • השבוע: התיעודים של הרבי מגור, השמחה בסאדיגורה והילולת ה'בת עין'

כתבות נוספות בנושא:

המלחמה בין הח'ותים לאמירויות: טילים על אבו דאבי ותקיפה בתימן • צפו
מטורף: נלחם בדב שחור שחדר למרפסת הבית • צפו
הסופה 'אלפיס' מכה ביוון בדרכה לישראל; שלג נדיר בחוף הים • צפו
מים ללא גבולות: הזרימה החזקה בין ישראל לסוריה ולמצרים • צפו
 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

 • נערה חרדית משתפת: "מבחוץ הייתי רגילה, מבפנים מרוסקת"

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • אם הכלה: הצער שלה שבר אותי והחלטתי לפרסם את הסיפור

  תוכן מקודם

כהרגלו בקודש ׳שיריים׳ פותח את המדור הנחשק במגזר החרדי במיני סיכום על הנעשה בחצרות הקודש במהלך השבוע האחרון. רגע לפני הוא נזכר כי הוא שכח לספר לכם את דרמת הענק שהתרחשה במכשירו רק לאחרונה. הסיבה לשכיחה הייתה השמחה הגדולה שהתרחשה במעונו בהולדת בנו שיחיה לאורך ימים טובים.

כך או כך, היה זה עוד יום רביעי סתמי כאשר ׳שיריים׳ לפתע מבחין שמכשירו הנאמן הפסיק לרטוט, תחילה הוא חשב שמא מדובר בעוד בוקר יבש ודיווחים אין, אלא שלאחר חצי שעה הוא שם לב ששקט מדאיג שורר במכשיר. בלב הולם הוא ניגש למכשיר שהיה בהטענה ולחרדתו כי רבה הוא הבחין שהמכשיר שבק חיים לכל חי.

הדרמה הייתה חסרת תקדים, יודעי דבר יספרו כי המכשיר של ׳שיריים׳ שווה מיליוני שקלים בזכות האוצרות שהוא טומן בחובו, אוצרות רבים שטרם נחשפו לעולם. בצר לו מיהר ׳שיריים׳ לעיר התורה והחסידות שם הוא רכש מכשיר חדש אצל ידידו הטוב הרב שלמה יהודה קליין – איש חסידות סאטמאר מתלמידי ראש הישיבה הגרח״צ מייזליש אשר מנהל את חנות המכשירים ״היימיש״.

׳שיריים׳ רק יעדכן את רבבות הקוראים כי אם מי מכם זקוק לחסד במקרים שכאלה בעל ה״היימיש״, ר׳ שלמה יהודה יהיה שם כדי לתת יחס חם ואדיב, במיוחד אם תספרו לו ששלחתי אתכם. בדרך אגב יציין ׳שיריים׳ כי קליין התפנה מכל עיסוקיו ונכנס למשרדו בכדי לתקתק את העניינים במהירות המרבית למען יוכל ׳שיריים׳ לשוב למלאכתו ולעדכן על הנעשה במגזר החרדי.

ומכאן לתיעודים שעשו את השבוע החולף שהיה מלא עד אין סוף בביקורי אדמורי"ם ומסעותיהם. תחילה הגיע 'שיריים' למעמד ה'צאתכם לשלום' שערכו חסידי סאדיגורה לרבם בבית המדרש של החסידות בליקווד לקראת חזרתו ארצה. כשהוא הגיע למקום הוא הבחין במספר חסידים שבאו להיפרד מהרבי תוך כדי סיום מסכת ברכות שערך אחד מהחסידים המתגוררים במקום.

אבל השמחה האמתית השבוע הייתה שמחת הברית לבנו של כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה י-ם שערך את הברית בבית המדרש של החסידות בירושלים בהשתתפות מאות חסידים שבאו לשמוח בשמחת רבם. 'שיריים' שמאוד רצה להגיע למעמד נאלץ לוותר על הזכות זאת מפאת אילוצי לו"ז. מה שכן, מכשירו של 'שיריים' רטט כל העת עם עדכונים מהשמחה הגדולה שנערכה בשילוב סיום מסכת של אברכי החסידות. הרבי העניק לבנו את השם "ישראל" על שמו של הסבא קדישא מרוזי'ן זיע"א. מזל טוב חסידים.

לילה קודם הברית הגיע 'שיריים' לבית המדרש הגדול של החסידות בירושלים שם הוא ראה כיצד הרבי במאור פנים מחלק 'פאקעלע'ך' לילדי החסידות שהגיעו למעמד ה'קריאת שמע'. 'שיריים' התרגש לשמוע את שירת עשרות ילדי החסידות ששוררו במשך שעה ארוכה שירי רגש לקראת המעמד המיוחד.


'שיריים' שכידוע מקושר בכל חצרות הקודש נפעם עד למאוד שעה שהוא הביט בתיעודים חסרי התקדים של הרבי מגור שזרמו במהלך השבוע האחרון. ההפתעה הייתה רבה שכן מעולם לא יצאו תמונות של הרבי כה ברורות וכה מיוחדות. 'שיריים' שהתרגש למראה התמונות הללו הביט בהם שעה ארוכה והפטיר כי "חכמת אדם תאיר פניו" פשוטו כמשמעו.

אפרורפו גור, במהלך השבוע האחרון ערך הרבי מעמד 'לחיים' לכבודו של נגיד החסידות שלמה (סול) ורדיגר שהגיע ארצה לכבוד שמחת הבר מצווה לנכדיו. הרבי שמעריך עד למאוד את ורדיגר ערך עמו סיור בבית המדרש הענק והחדש ואף שוחח עמו בחביבות נדירה שלא רואים כל יום. במהלך השיחה השניים נלכדו בעין המצלמה והתיעוד הוא בהחלט תיעוד נדיר.

בהמשך השבוע הגיע האדמו"ר לשמחת הנישואין בבית הנגיד הרבני ר' יצחק שפירא שם הוא אף ערך 'לחיים' לרגל השמחה הגדולה.


בנו של האדמו"ר מצאנז שמונה זה לא מכבר לאב"ד החסידות בארצות הברית המריא לתפוח הגדול בכדי לחרוש את המקום. השבוע הוא תועד כשהוא משוחח באריכות עם ראש ישיבת "בית מדרש גבוה" בליקווד הגאון רבי מלכיאל קוטלר שליט"א אשר קבלו במעונו במאור פנים ובחביבות מיוחדת.

בנו הצעיר של האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל נצפה במהלך השבוע האחרון כשהוא מוסר שיעור מיוחד עם כל ההתלהבות. 'שיריים' בדק וגילה כי מדובר בבן אשר יש לו כח השפעה אדיר בעולם ה'קירוב' ורבים חבים לו את חייהם הרוחני. כך או כך, 'שיריים' מאחל שתמיד יזכו עוד רבים לגלות את האור ולהתקרב לאבא שבשמים, אבינו האב הרחמן.

גאב"ד מאקאווא תועד השבוע כשהוא סועד בסעודה לרגל הילולת הרה"ק ר' מאיר מאלמאש חותן הרה"ק מטשענגער בעיר ביתר.

האדמור ממכנובקא בעלזא הצפין השבוע לאתרא קידשא מירון זאת לרגל שמחת הברית אצל אחד מחסידיו. האדמו"ר תועד על ידי שליח 'שיריים' כשהוא יצא מרחבת הציון הקדוש.

האדמו"ר מסערט ויז'ניץ שהמריא עם נגידי החסידות לקברי צדיקים מעבר לים הגיע במהלך השבוע האחרון לתפילה מיוחדת ול"מעמד הישועות" בציון הדברי חיים מצאנז זי"ע. 'שיריים' יודע לספר כי הרבי העתיר שם במשך שעה ארוכה בדמעות שליש לישועת הכלל והפרט.

הרה"צ רבי אהרן מרדכי רוקח שליט"א, בנו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא הגיע השבוע לביקור פתע מפתיע בהיכל הישיבה של החסידות בביתר. לתדהמת עשרות הבחורים, בנו של הרבי עבר בין שולחנות הלומדים ועקב מקרוב אחר סדרי הלימוד וההספק.

הרבי ממבקשי השם שנוסע כל כמה שבועות לארצות הברית לצורך ביסוס מוסדות החסידות שטרם הוקמו, נצפה כשהוא יוצא ממעונו של הרבי מסאטמאר בליווי ה'הויז בחור' הנאמן והמסור ר' דודי וייס אשר ידו לא משה ואפילו לא לרגע מידי האדמו"ר אשר לוקח אותו לכל מסעותיו בניכר.

'שיריים' התרגש עד דמעות שעה שהוא ראה אלפים רבים רוקדים וקופצים במעמד הילולת ה'בת עין' שערך המשפיע האגדי רבי מיילך בידרמן בבית המדרש של חסידות באיאן בירושלים. הטיש שנערך מידי שנה במירון הועתק השנה לירושלים כפי שנחשף על ידי כותב השורות וזאת בשל האיסור לקיים אירועים בהר מירון מאז האסון הנורא שהתרחש בל"ג בעומר האחרון.

'שיריים' שהדרים לנתיבות הרחוקה ראה שם את המקובל הצדיק רבי משה אבוחצירא נושא דברים במעמד סעודת ההילולא לרגל יום היארצייט לעטרת ראשנו רבי דוד אבוחצירא זיע"א.

הכתבות המעניינות ביותר

מרהיב: המפל שזורם מהגולן אל הבניאס - שאתם לא מכירים • תיעוד
שיא שלילי: פינוי בעלי החיים הכי גדול שהיה בישראל אי פעם בגלל הקור • צפו
נתניהו מודיע רשמית: "אמשיך להנהיג את הליכוד - לא הסכמתי לקלון" • צפו
תיעוד כואב: המונים בהלווית הרבנית מאשלג ע"ה
בקואליציה נכנעו לאופוזיציה: חוק הגיוס ירד מסדר היום של מליאת הכנסת
נשיא המדינה: "עלינו לשתף פעולה עם שאר המזרח התיכון - מול איראן"
חודש וחצי אחרי: משפחת המחבל שרצח את יהודה דימנטמן הי''ד - קיבלה צו הריסה
דרעי מסמן מטרה: "כשנחזור - קודם כל נבטל את המיסים שהטילה הממשלה"
"מחדל של הממשלה": הצעה בכנסת - מחירי בדיקות האנטיגן יעברו פיקוח
השיחה היומית: הרב שמעון שפיצר • הנעימות ושמחת החיים שיש למי שחי עם גדרים
בג''ץ הורה לפנות את חומש; סמוטריץ' וקרעי דורשים לקיים על כך דיון בכנסת
אל מול מיטת בנו בכורו שנפטר: הרבי ממונסי שר את הניגון ומירר בבכי • צפו
כמות מיטות אשפוז נמוכה ותוחלת חיים מהגבוהים שיש; דו''ח ה-OECD
נאט''ו שולחת כוחות צבא למזרח אירופה; רוסיה: "העימות קרוב מתמיד"
שקד כל חייו על התורה: הצדיק לבית מאזוז הסתלק לבית עולמו
נתפס במצלמות האבטחה: נכנס לבניין בירושלים, וגונב רכוש מהלובי • צפו
גם אם נתניהו יפרוש: סער מכריז "אין לי כל כוונה לחזור לליכוד" • צפו
לפיד נגד דרעי: "מאחל לו הצלחה - אבל הוא לא יכול לחזור לכנסת" • צפו
5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

רבי משה אבוחצירא מעורר התרגשות כל פעם מחדש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture