Marc Israel Sellem/POOL

בנט: "לא למהר לחרוץ בנוגע להתנהגות של לוחמים בשטח מול טרור" • צפו

ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה על המגעים עם איראן: "לדיל גרוע עם האיראנים יהיו השלכות על הביטחון הלאומי של כולנו. לכן, עת לכל דבר. עת לחשות, ועת לדבר. עכשיו העת לדבר" • על הקורונה: "עדיף להיות זהירים מאשר להתחרט"

כתבות נוספות בנושא:

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

 • 48 יתומים מחכים רק לכם!

  תוכן מקודם

 • את יכולה לרכוש מקצוע מבוקש מהבית ולקבל תעודה תוך 3 חודשים לפרטים לחצי>>>

  תוכן מקודם

 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

צילום: רועי אברהם/ לע"מ, סאונד: בן פרץ/ לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס בפתח ישיבת הממשלה למגעים של המערב עם איראן ואמר כי "הסבב הראשון של השיחות בין איראן למעצמות בוינה הסתיים בלי תוצאות. האיראנים, כצפוי, נושאים ונותנים במיומנות. הם חזרו בהם מכל ההסכמות הקודמות והגיעו בגישה תקיפה מאוד ובריונית".

"דוגמה לסחטנות הגרעינית שדיברתי עליה, קיבלנו כשבמהלך השיחות בוינה מתפרסם שהם החלו להעשיר אורניום ב-20% בצנטריפוגות מתקדמות במתקן התת-קרקעי בפורדו. זה צעד חמור ביותר. אני קורא לכל המדינות שנושאות ונותנות עם איראן בוינה, לדבוק בקו התקיף, ולהבהיר לאיראן שאי אפשר בו זמנית להעשיר ולשאת ולתת".

"שר החוץ חזר מסבב פגישות באירופה בעניין זה, ובימים הקרובים ייצאו שר הביטחון וראש המוסד לוושינגטון, להמשיך את הטיפול. המטרה שלנו עכשיו היא לנצל את חלון הזמן שנפתח, בין הסבבים, כדי לומר לידידינו בארה"ב: זה בדיוק הזמן להשתמש בסל כלים אחר מול הדהירה של איראן בתחום ההעשרה".

"איראן חייבת להתחיל לשלם מחירים על הפרותיה. המטרה של המשטר האיראני היא הסרת סנקציות, בשביל זה הם באו לוינה עם עשרות יועצים ומומחים בתחום הסנקציות, כי זו מטרתם. כלומר, היכולת שלהם לעשות את מה שהם עושים עכשיו – בתחום הטרור ובתחום הגרעין, רק הפעם הם רוצים חיזוק של עשרות מילארדי דולרים ורוח גבית לכל הפעילות שלהם. אנחנו מקיימים בעניין הזה דיאלוג כן ואינטנסיבי עם האמריקנים, הבריטים, הצרפתים, הרוסים ועוד".

"ועוד מילה", הוסיף בנט ושיגר מסר מרומז לדברים שפרסם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק נגד מדיניותו: "כוחנו באחדותנו. לדיל גרוע חלילה עם האיראנים יהיו השלכות על הביטחון הלאומי של כולנו. לכן, עת לכל דבר. עת לחשות, ועת לדבר. עכשיו העת לדבר".

בהתייחס לפיגוע בשער שכם אמר בנט כי "בנוגע לאירוע אתמול בשער שכם. אני שמח שהפעם, זמן לא רב אחרי שהסרטון הפלסטיני החתוך הופץ, אנחנו מצידנו, המשטרה ומערך ההסברה שלנו, הוצאנו תוך זמן מאוד קצר את הסרטון המלא – את האמת. זה הפך את התפיסה על פיה".

"אני מציע לכולם – אף פעם לא למהר לחרוץ משפט בנוגע להתנהגות של לוחמים במצבים מורכבים בשטח מול טרור. תמיד עדיף להמתין רגע. בכל מקרה, הסרטון המלא לא מותיר מקום לספק. הלוחמת והלוחם פעלו בצורה מצוינת, בדיוק כפי שנדרש מלוחמים במצב מבצעי כזה. הם ניטרלו את הדוקר באופן המתבקש. מגיעים להם הערכה של כולנו למי שמנעו רצח ופעלו בתושייה מבצעית תוך שברירי שניה בודדים".

בסיום דברים התייחס למאבק בנגיף הקורונה: "בארצות הברית ובאירופה החורף קשה ביותר, עם שיאי תחלואה, עם סגרים ומגבלות ברחבי כל העולם. אצלנו גם חמים וגם פתוח ובטוח, וה-R ירד שוב מתחת ל- 1. חברים, זה לא קורה מעצמו. העובדה שישראל היא אי של תיפקוד ובריאות, של כלכלה פתוחה וחיים נורמליים, היא בדיוק תוצאה של ניהול הדוק ביותר שלנו. לכן, אני מציע לא לזלזל באומיקרון".

"רק הבוקר קיבלנו דיווח על כמעט 100 נדבקים במסיבה אחת בנורבגיה, זה לא רק בדרום אפריקה. אנחנו צריכים להיות צנועים, זה זן שאנחנו גם עכשיו לא יודעים מספיק עליו, אבל אנחנו כן יודעים, ברמה גבוהה מאוד של ודאות, שזה זן מדבק מאוד. אנחנו עדיין בתקופת הערפל שאנחנו בעצמנו הגדרנו, ואנחנו עדיין לומדים. כל יום אנחנו מבצעים הערכת מצב מחודשת, על בסיס הנתונים שאנחנו יודעים באותו רגע, לגבי הקלות, החמרות – הכל על בסיס המידע".

"יש כאלה שאומרים: 'אבל המצב כל-כך טוב בארץ אז למה אתם באים ומקשים'. הסיבה שהמצב טוב בארץ היא בגלל שאנחנו פועלים מהר והדוק. אנחנו יודעים לשחרר כשצריך ואנחנו יודעים להדק כשצריך. באי- הוודאות הנוכחית זה בדיוק הצעד הנכון. עדיף להיות זהירים בתחילה מאשר להתחרט על זה אחר כך", דברי בנט.

הכתבות המעניינות ביותר

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
השיעור השבועי: פרשת יתרו • הרב נתנאל אביסרור
פרשת יתרו • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ה' • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture