כמידי שנה עלו רבבות להשתתף בברכת הכהנים המסורתית אותה הנהיג הגה"ח רבי מנדל גפנר ז"ל • הקווים לכותל תוגברו מאז שעות הבוקר • כוננות בהר הבית, בעקבות העימותים שהתרחשו אמש • גלריית צילומים: היחידה האווירית- משטרת ישראל, AFP, לשכת רב הכותל, יעקב קורנבליט-חדשות 24

בברכת כהנים המסורתית, מייסודו של הגה"ח רבי מנחם מנדל גפנר זצ"ל שנערכה הבוקר (ה'), כמידי שנה, ברחבת הכותל המערבי, השתתפו למעלה משישים אלף איש.

בתפילות היום נשאו מאות כהנים את ידיהם ובירכו את המוני הבאים בברכה המשולשת הכתובה בתורה. ובראשם הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי, מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל עודד וינר, ויהודים רבים מהתפוצות שבאו לחגוג בירושלים את חג הפסח.

יודגש כי ברכת הכהנים בשנה זו היא מהגדולות שהיו בחג הפסח.

המעמד שנוסד על ידי איש ירושלים של מעלה הרה"ח רבי מנחם מענדל גפנר זצ"ל, מתקיים זה למעלה מארבעים שנה, ומסתמך על הסגולה המיוחדת שכותב בעל הרוקח, על ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש.

עם סיום המעמד קיבלו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א והגאון רבי דוד לאו שליט"א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט"א את העולים לרגל לברכם לרגל חג הפסח.

יצוין כי רבבות נוהרים אל רחבת הכותל המערבי במשך כל ימי החג לקיים את מצוות זכר עליה לרגל, ומשטרת ישראל העמידה כוחות רבים לשמור על ביטחונם ובטיחותם, לנוכח הרגישות הביטחונית שקיימת בימים אלו.

רב הכותל המערבי אמר כי בואם של הרבבות לרחבת הכותל המערבי היום ואמש הם הוכחה הקשר של העם היהודי למקום הקדוש לנו. הוא קשר איתן וחזק שלא ינתק לעולם ורצונם של מתפרעים מוסלמים לשבש את שמחת החג נכשל.

אירוע חגיגי נוסף נערך ברחבת הרובע היהודי במעמד הרב שמואל אליהו כזכר למעמד שקיים במקום במשך שנים רבות אביו הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

צוותי מגן דוד אדום טפלו ברחבת הכותל בשלושים ושישה נפגעים באורח קל ופינו שלושה מהם לבתי החולים שערי צדק ועין כרם בבירה.

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דינינו הגיע אף הוא לכותל המערבי וקיים הערכת מצב ביחד עם מפקד המחוז.

בשל החג הנהיגה משטרת ירושלים הסדרי תנועה שונים בתחבורה הציבורית וחניונים מיוחדים בחינם עומדים לרשות הנוסעים בפסגת זאב, גבעת התחמושת והר הרצל.

ברכת כהנים פסח תשעד. צילום יחידה אוירית משטרת ישראל (1)

קרא עוד:

[postim]

קווי האוטובוסים לעיר העתיקה תוגברו היום לקראת מעמד ברכת הכהנים ברחבת הכותל המערבי. במהלך כל ימי החג לא תותר כניסת כלי רכב פרטים לעיר העתיקה.

משטרת התנועה הארצית מבקשת מהנהגים להקפיד על ערנות יתירה בימי חול המועד פסח ולהימנע מעצירה מסוכנת בשולי הדרך ומהסחת דעת הנהג בזמן הנסיעה.

כוננות בהר הבית

במתחם הר הבית נמשכת הכוננות הגבוהה של כוחות המשטרה, בעקבות העימותים שהתרחשו אמש במקום, ושישה צעירים פלסטינים נעצרו במהלך הלילה בחשד למעורבות באירועים. כמו כן, לאחר הערכת מצב, החליטה המשטרה לסגור את הר הבית למבקרים.

אתמול בשעות הבוקר, נפצע שוטר באורח קל במהלך פיזור הפרות סדר של עשרות מתפרעים ערבים במתחם הר-הבית, אך למרות המהומות החליטה המשטרה שלא לסגור את המתחם למבקרים.

ברכת כהנים פסח תשעד (1)

ברכת כהנים פסח תשעד (2)

ברכת כהנים פסח תשעד (3)

ברכת כהנים פסח תשעד (4)

ברכת כהנים פסח תשעד (5)

TOPSHOTS-ISRAEL-RELIGION-JEWISH-PESACH-BLESSING ISRAEL-RELIGION-JEWISH-PESACH-BLESSING ISRAEL-RELIGION-JEWISH-PESACH-BLESSING ISRAEL-RELIGION-JEWISH-PESACH-BLESSING

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (1)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (2)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (3)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (4)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (5)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (6)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (7)

ברכת כהנים הכותל המערבי פסח תשעד. צילום יעקב קורנבליט-חדשות 24 (8)