הראשל"צ הגר"י יוסף נשא דברי חיזוק בעצרת שנערכה בשכונת נווה יעקב, דיבר על מלחמת המצווה ועל אכזריות החמאס, שיבח את חייל צה"ל המחרפים נפשם עבורנו, " אלה שנהרגו על קידוש ה', נמצאים בשורה הראשונה לפני הקב"ה, חייבים להתחזק להצלחת החיילים." אמר

הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי יצחק יוסף הגיע אמש (ראשון) לשכונת נווה יעקב בירושלים לעצרת חיזוק לרגל המצב הקשה בדרום ולשלום חיילי צה"ל הלוחמים ברצועת עזה.

הראשל"צ הגר"י יוסף חיזק את תושבי השכונה לאחר שארבעה מההרוגים מחטיבת גולני שנהרגו ברצועת עזה הם תושבי השכונה.

העצרת, בהשתתפות מאות מתושבי השכונה, אורגנה ע"י גבאי בתי הכנסת המרכזיים בשכונה.

במהלך דבריו התייחס הגר"י יוסף למצב בדרום וקרא להתחזק בלימוד התורה, "בפרט בימים קשים אלו כשאנחנו נמצאים בעיצומה של המלחמה, מלחמה כפי שהדגשתי – זה על פי ההלכה מלחמת מצווה, ברגע שהאויבים קמים עלינו להורגנו – הבא להורגך השכם להורגו, יש מצווה ללכת ולהילחם".

צפו והאזינו לדבריו המרגשים של הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א

"מסכנים החיילים שלנו, נמצאים בחזית בעזה, המצב שלהם זה מצב של סכנה, מסכנים צריך להתפלל עליהם, להרבות עליהם בתפילה, להתחזק בלימוד התורה ונכוון שזה יהיה להצלחתם ולהצלתם של כל הכוחות שלנו, כוחות הביטחון – החיילים שלנו, הם מוסרים את נפשם – מסירות נפש", הוסיף הראשון לציון.

הראשל"צ הגר"י יוסף התייחס ל-13 חיילי גולני שנהרגו ברצועת עזה בלילה שבין שבת ליום ראשון ואמר: "שמענו בשורות לא טובות, שמענו על שלושה עשר חיילים שמסכנים, נהרגו. כתוב שהרוגי מלכות אין כל ברייה יכולה לעמוד במחיצתם, אלה שנהרגו על קידוש השם, הם נמצאים בשורה הראשונה לפני הקב"ה".

"אנחנו צריכים להתפלל הרבה על החיילים שלנו", שב הגר"י יוסף ואמר, "הקב"ה יחזיר אותם בריאים ושלמים".

הראשל"צ התייחס לארגון הטרור החמאס ואמר: "איזה אכזריות לשלוח טילים על כל הארץ, או כל מיני מארבים שהם עושים, מבקשים מהם הפסקת אש והם ממשיכים בשלהם, כל מטרתם להשמיד, להרוג ולאבד".

לקראת סיום דבריו, קרא הגר"י יוסף לאברכים: "אנחנו לא צריכים לתת עצות לממשלה, לפעמים אני שומע אברכים שמדברים אם צריך להיכנס ביבשה… מה אנחנו מבינים בזה? יש אנשים שנמצאים בממשלה ובביטחון והם מבינים בדברים האלה, זה לא תפקיד שלנו".

"מה התפקיד שלנו? להתחזק יותר בלימוד התורה, לא להפסיק באמצע הלימוד, ללמוד ברצף, שלא יהיה הפסקת צהריים", קרא הגר"י יוסף.