ארבעה לוחמים נהרגו אמש בעת שמסרו נפשם להצלת אחיהם ביישובי הספר, מידי מחבלי החמאס | לאחר שעה ארוכה וקשה בה נצטוו תושבי עוטף עזה להסתגר בבתיהם בעקבות חדירת חוליות מחבלים- חוסלו חוליות החדירה | צפו בתיעוד הקרבות

האירוע הקשה החל אמש בשעת בוקר מוקדמת עת זוהו שתי חוליות מחבלים אשר חדרו דרך מנהרה בצפון רצועת עזה לתוך שטח מדינת ישראל.

בשעות הבוקר המוקדמות כבר ידעו תושבי היישובים שבעוטף עזה ובמועצה האזורית שדות נגב שדבר מה מתרחש בשטח, הנחיות מפורשות של פיקוד העורף ושל קציני הבטחון המקומיים הורו לתושבים להסתגר בבתיהם בעוד כוחות הצבא סורקים את כבישי ושטחי הדרום במטרה לאתר את החוליות שחדרו לארץ.

בעקבות זיהוי של מערך התצפיות כלי טיס של חיל-האוויר תקף את החוליה הראשונה. זוהתה פגיעה.

צפו בחיסול החוליה הראשונה.

חוליית המחבלים השניה שחדרה ביצעה ירי נ”ט לעבר רכב צבאי. כוח אשר הוקפץ למקום ניהל קרב קשה שבסופו חיסל את המחבלים, בסך הכל חוסלו באירוע הנוכחי 10 מהמחבלים. כוחות צה”ל המשיכו בסריקות באזור בכדי לשלול הימצאותם של מחבלים נוספים בשטח ישראל, עפ"י התחקיר הראשוני נראה כי 10 מחבלים הצליחו להימלט בחזרה לרצועת עזה.

כאמור, בסיעתא דשמיא התגלו החוליות בידי מערך התצפיתנים הפרוש בצורה נרחבת באזור הגבול, כלי טיס של חיל האוויר פעלו מיידית לסכל את החוליה וכחמישה מחבלים חוסלו בירי מן האוויר, החוליה השניה שמנתה אף היא חמישה מחבלים התפזרה בשטח והביאה להקפצתו של כוח צבאי גדול שסגר עליהם במצוד הדוק, לאחר שעה מורטת עצבים הוקל לתושבים עם הפצת הידיעה כי גם חוליית המחבלים השנייה חוסלה בידי הלוחמים.

החוליה השניה הספיקה לירות טיל נ"ט לעבר ג'יפ צה"לי בטרם חוסלה, מן הירי הזה נהרגו ארבעת הלוחמים שהיו ברכב: קצין צה"ל, סגן-אלוף דולב קידר, מפקד גדוד "גפן", בן 38, חייל צה"ל, סמל נדב גולדמכר, לוחם בבה"ד 1, בן 23, נגד צה"ל, רב-סמל בכיר בייניסיאן קסהון, לוחם בחטיבה צפונית של אוגדת עזה, בן 39, חייל צה"ל, סמל-ראשון ג'ורדן בן סימון, לוחם בחטיבת גולני, בן 22

צפו בתיעוד הזירה שלאחר הקרב עם החוליה השניה.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף סמי תורג'מן, התייחס לסיכול הפיגוע בסמוך לקיבוץ ניר-עם ואמר כי החשש מאובדן המנהרות כנכס אסטרטגי הביא להחלטת החמאס לנסות להוציא את הפיגוע הבוקר. "החמאס החליט לממש את הנכס הזה ושילם על זה במוות של כל המחבלים שחדרו לתוך השטח", אמר. "הכוחות פעלו נכון, הם היוו חיץ אמיתי בין ניר-עם והמחבלים. שילמנו מחיר כבד אבל מנענו אסון גדול".

מן התמונות עולה בבירור כי חוליית המחבלים התחפשה באופן מושלם לחיילי צה"ל עד פריט הלבוש האחרון, כמו"כ היו המחבלים עמוסים במיטב חומרי הלחימה הקיימים בידי חמאס וניכר כי לולי חסדי שמים אשר הובילו ללכידתם ולחיסולם- היה עולה בידם לבצע פעולת ראווה היל"ת.