ר' אייזיק האניג מגיש ברגש: הפיוט הקד' 'אדון הכל' לר"א אזכרי

ביצוע מרגש ומיוחד לפיוט נשגב וקדוש מבית מדרשו הלוהט בשגב אהבת ה' של רבי אלעזר אזכרי, מחבר 'ידיד נפש' • לחנו של יוסי גרין בביצוע מושלם של ר' אייזיק האניג ומקהלת ידידים • האזינו ליצירה המונומנטלית

הפיוט הקדוש 'ידיד נפש' אשר יוסד ע"י הרב הקדוש רבי אלעזר בן משה אזכרי שחי בצפת הקבלית לפני קרוב לחמש מאות שנים, פשט בכל קהילות ישראל ואין נמנע מלשוררו עכ"פ אחת בשבוע. אלו יחננוהו לפני קבלת שבת, אלו ינגנוהו בעת סעודה שלישית, ואלו יחזנוהו בשירת הבקשות, הצד השווה שבכולם הוא הנצחת הפיוט הנשגב והמרומם בסדר תפילות ישראל.

לא רבים יודעים, אך רבי אלעזר אזכרי חיבר מספר פיוטים נוספים, אותם הוא מביא בספרו 'ספר חרדים' במסגרת "קצת שירי אהבת ה' אשר שרנו בשמחה בחברת חברים מקשיבים (=כינוי לעוסקים בתורת הסוד)". חשיבותם של פיוטים אלו בעינו של רבי אלעזר היו כה גדולים עד כי הכניסם לספר הנסוב על ביאורי המצוות, בסיבת "שאחד מן הענפים היקרים [במצוות אהבת ה'] שבהתלהבות החשק ישיר האוהב שיר ידידות", בספר אף מצויינים הלחנים המתאימים למילים אלו, אך עד לתקופתנו אבדו אלה.

למרות אבדנו של הלחן המקורי, זכה הפיוט 'אדון הכל הדורש לעם דורשך' לעדנה חסידית מרוממת, בלחן מופלא של המלחין הנודע יוסי גרין, שפורסם לראשונה בתשנ"ח באלבום המופת של ר' אייזיק האניג הנושא את שם השיר.

האזינו לביצוע עכשווי מרגש ומרטיט של אמן הנשמה ר' אייזיק האניג הי"ו המלווה ע"י מקהלת ידידים כפי שהוקלט בשמחה במונסי.

"שיר ובקשה על הדביקות"

מילות הפיוט
אדון הכל הדורש לעם דורשך, לא תתפרש מנן ואל נפרוש ממך, אדון הכל.
לך ידיד נפשינו כל מאוינו, אתה שמחת לבנו וכל טובותינו. הן נכסוף נכספנו לשרת פניך, אדון הכל.
עוצם תשוקתך בלבנו קשורה, וכתר מלכותך על ראשנו עטרה. ברוח נדיבה סמוך עבדך, אדון הכל.
זכנו לקדש רמ"ח איברנו, לב ורוח נכון חדש בקרבנו. לאור בנועם זיו שכינתך, אדון הכל.
רצון עבדך לעשות נחת רוח, לך יוצר הכל ולערוך שיח. מי יתן ותשמח בפועל כפיך, אדון הכל.

הפקה מוזיקלית: אברומי ברקו. טרומבון: דני פלאם, גיטרה: זושא גלויבר, כינור: סטניסלב. מקהלה: שמילי שפירא, יואל הרש פוקס, לייבי וידר, שעיה אילוביץ', יענקי אורלנסקי. סאונד: יוסי רוזנברג.

0 תגובות

מיוחד במינו!!!

אין מילים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *