מחאת הקוטג' 2: האם תנובה עושקת את לקוחותיה במזיד?

סרטון המתעד את שתי אריזות קוטג' אישיות שהמשקל שלהן קטן מהמשקל המצוין על גבי האריזה גביעי הקוטג' האישיים, הצליח לעורר את זעמם של מאות אלפי ישראלים בתוך יממה אחת • בתנובה טענו כי מדובר בתקלה מקומית אך בדיקת ווינט הפתיעה שוב: 8 מתוך 8 קופסאות- חסרות מהמשקל המוצהר! • צפו ושפטו בעצמכם

ציבור הצרכנים הישראלים כועס ובצדק: אורן יצחקיאן מנתניה הפיץ לרשות הרבים סרטון בו הוא תיעד את גביעי הקוטג' שקנה תחת המשקל המוצהר של 125 גרם, כאשר בפועל המשקל עומד על מאה גרם או פחות. לדבריו, הוא הפיץ את התיעוד כדי שכל לקוחות חברת תנובה ישימו לב שהם אכן מקבלים את כמות הקוטג' בהתאם למשקל המוצר שמוצג על האריזה שבגינה חברת תנובה גובה את מלוא הכסף מהצרכן, אך הוא לא שיער את עוצמת הפרסום שהגיעה אל כל כלי התקשורת.

יצחקיאן מספר כי נהג לרכוש גביעי קוטג' אישיים במשקל 125 גר', לאחר שתכולת הקופסאות הגדולות (250 גר') היתה גדולה מצריכתו הביתית. לאחרונה שם לב כי המוצר אינו שוקל כפי שתנובה מצהירה והמשקל הרבה יותר קל. יצחקיאן החליט שבכל פעם שירכוש קוטג', לשקול את המוצר לפני פתיחתו וגילה להפתעתו שזה לא מקרה יחיד ומקרה זה חוזר על עצמו בכל פעם.

"פעם שקלתי משקל של 79 גר' ופעם אחרת משקל של 89 גר' ואז הבנתי שחייב לשתף את הציבור והחלטתי לתעד את הפעמים הבאות" מספר אורן יצחקיאן. בסרטון ניתן לראות 2 מוצרי קוטג' שבמקום משקל של 125 גר' נמדד בפועל בקופסא אחת 86 גר' ובשניה 100 גר'.

יצחקיאן אומר כי יש שיטענו שזו טעות בקו הייצור או בכיול המכשירים שלהם, אך הוא מאמין שחברה בסדר גודל כמו תנובה שמרוויחה מיליונים צריכה לפחות שיהיה לה בקרת איכות כמו שצריך כדי למנוע מקרים אלו שבסופו של דבר באים על חשבון הכיס של הצרכן.

בחברת תנובה מיהרו אמש להגיב ואמרו כי ערכו בדיקה מהירה ביותר האם חלה תקלה כלשהי והאם קיימים מוצרים נוספים שיש בהם הבדלי משקל. החברה טוענת כי מהבדיקה הראשונית נראה כי מדובר בפגם בודד ולא בבעיה גורפת.

"הצלבנו את המידע שיש לנו במערכות המיחשוב ובקרת האיכות בנושאי משקל ובחנו האם קיימות תלונות בשירות הצרכנים של תנובה בנושא משקל במהלך החודש האחרון. בנוסף, שקלנו באופן ידני כמה עשרות מוצרים באופן מדגמי ובכולם התקבלה תוצאה זהה של 125 גרם לחבילה המסומנת כ-125" כך טוענת תנובה.

תנובה הבטיחה כי יערכו היום בדיקה נוספת בענין ויפרסמו את הממצאים. בווינט מיהרו לערוך בדיקה משלהם ורכשו 8 קופסאות בשני מקומות ומתאריכי ייצור שונים, ולמרבה ההפתעה התברר כי כל שמונת הקופסאות! חסרות מהמשקל המוצהר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו