בן האדמו"ר זועק בשיר: "תהום אל תהום"

קליפ ראשון למשפיע החסידי, המלחין ואמן הרגש ר' מענדל ראטה – זמר אורח: מוטי ויזל

ר' מענדל ראטה הוא בנו של כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים שליט"א אך זה לא מונע ממנו לצד היותו משפיע חסידי להפוך גם לבעל מנגן הרואה במוזיקה כלי לקירוב לבבות ולהשפעה חיובית על בני הנוער.

"קשריו העמוקים לעולם הנגינה עוד מימי בחרותו העניקו לו כח במשימתו לקרב את בני הנעורים לאביהם שבשמים" מספר אחד ממכריו. "בחורים שהשתתפו בקומזיצים ו'חבורות' שלו נכבשו בלחניו מלאי הכנות והרגש. חלקם נמכרו לגדולי הזמר החסידי ועתידים לצאת בקרוב לאור עולם".

עתה, עקב המאורעות הקשים המתרחשים בתקופה האחרונה בארץ ישראל, הוא יוצא עם שיר אקטואלי חדש המלווה בקליפ מרגש בו הוא מבקש לבטא את זעקתו של עם ישראל בגלותו המר, 'תהום אל תהום קורא'.

ר' מענדל, פורט על מיתרי הגיטרה ומלחין שירי רגש סוחפים, עורך קומזיצים בהם משולבים ניגונים עתיקים לצד חדשים. לאחרונה הוא מרבה להופיע לבני הישיבות החסידיות וחבורות האברכים כשהוא מספר ומזמר שירים וסיפורי חסידים וצדיקים, ואף מלמד שירי רגש חדשים שהלחין ויצר.

סיפוריו ושיריו מלאים מסר עמוק ומעוררים לב והשראה. לדבריו, הוא מנסה לחזור אל דרכו המקורית של הבעש"ט זיע"א, אשר הדריך את תלמידיו להקשיב יותר לקולו הפנימי של הלב, לחפש את ד' באופן אישי, ולבקש את ההארה והחוויה הפנימית בלימוד התורה וקיום המצוות, כמו גם, לראות את הטוב הפנימי שבכל יהודי ויהודי באשר הוא ולהכיר בכך ש'לעולם איננו יודעים' מה מתחולל ועובר בליבו של הזולת.

אל ביצוע השיר הנפלא נבחר הזמר החסידי בעל הרגש הכובש, מוטי ויזל, זה הזכור לכולנו כילד הפלא הבלתי נשכח שכונה אז 'אהרן הלוי' כשאת השיר הוא מבצע בדואט משותף עם המלחין בביצוע נוגע ללב.

על ההפקה והעיבוד המוזיקלי עמד המעבד הצעיר המוכשר ארי פרקש, החתום כבר על אלבומים רבים ושמו הולך לפניו, מקהלת הילדים "שמע בני" בניצוחו של אלעזר ארנסטר, אף הוא מעבד מבריק המפלס את צעדיו אל קדמת הבמה, מקהלת "ידידים" העולמית, שליוותה את השירה, כשעל העיבוד הקולי הכישרון הנודע איציק פילמער.

17 תגובות

מדהים מרגש יש לך את זה

איזה קונספט מדהים, נראה כמו משהו על הרצף של ברסלב
יישר כח

ברוך ד' רופא כל נפש דואג לתעסוקה לכל אחד

משהו מדהים, פשוט לא יאומן, בעיקר היום בעידן של השטחיות וכל הקליפים והסינגלים השטחיים שצצים כפטריות אחרי הגשם, אני פשוט המום מהאיכות, מה"לב" האמיתי שמזדעק מהשיר, מהקליפ המושקע והמוצלח.
ולא, לא, אני לא חשוד על אהבה יתירה לשומרי אמונים, לא החסידות, לא את הרביס העכשוויים, וגם את הסינגל הקודם שהוצאת לחתונה שלך לא הכי אהבתי, אבל השיר הזה ממש שבה את ליבי.
אני מקוה שאתה ר' מנדל קורא את מילותי, והמשך הלאה בהצלחה.
ממני יהודי שהסתופף בצל זקנך הקדוש, וגם אצלו לא אהב את השארפקייט שהתמוססה במשך הזמן, ומתרפק בגעגועים על הזיסקייט הרוך והאהבה שתפסו את מקומה.

געוואלדיג !!! ממש בוקע רקיעים ומחמם את הלב !!!
אשריך שזיכיתנו !!

לפלוני אלמוני היקר:
היזהר בגחלתן של צדיקים, ואל תנסה לזלזל כבודו של צדיק הדורות זי"ע

מרגש ונוגע ללב, היכן אפשר להצטרף לקומזיץ?

שמחה גדולה שיש משפעים שלא הולכים כמצוות אנשים מלמודה,

איזה שומרי אמונים?

מרגש ומחזק

נוסח ברסלב וקרליבך!!

אשדוד

שורשי חסידות שומרי אמונים נעוצים בקדושת רבינו הננמ"ח זי"ע, ואין מן הפלא על נוסחת ברסלב בבני האדמורי"ם.
וגם קרלבך היה ברסלבר חזק!!
ובכן לא תהיה מבין כל כך, תאמין קצת, וכמו שהורה לנו רבינו זי"ע, להשאיר את ההתחכמיות, ולהיות מאמין ובוטח!!

קליפ מעולה, ממש מקצועי ומלא ברגש.

אשריך לגמרי הרב ראטה שזיכת אותנו בכזה שיר נפלא

אתה לא מבין יותר מה"מבין"
לקרליבך לא היה כלום עם ברסלב
הבלים

מוטי אין עליך !
איזה רגש,
אני לא יכול להפסיק לשמוע את השיר .
הלך הילד נשאר הפלא.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן