חברת שפע ימים, המחפשת יהלומים ואבני חן על פי נבואה של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, דיווחה הבוקר כי מצאה אבן יקרה בנחל הקישון בגודל של פי שלוש מהממוצע

חברת שפע ימים דיווחה הבוקר (ב') על ממצא "בגודל משמעותי" בנחל הקישון – אבן רובי (אודם) במשקל של 1.7 קראט ובגודל של 8.26 מ"מ – "הגדולה ביותר שנמצאה עד היום בישראל".

למרות כי הערך הכלכלי של האבן – זניח, הדבר גרם לזינוק חד של 300% בשווי החברה. בהודעת 'שפע ימים' נכתב כי "האבן היא פי 3 בגודלה ממצאי הרובי הגדולים ביותר שנמצאו על ידי החברה עד היום".

עוד צוין כי "למיטב ידיעת החברה, עד כה לא דווח על ממצאי רובי בישראל – למעט ממצאי החברה בשטחי האקספלורציה בהם היא פועלת". בחברה הדגישו כי "גודלו המשמעותי מחזק את הערכות החברה בדבר הפוטנציאל הגלום במקטע התיכון של נחל הקישון".

החברה סייגה כי "יודגש כי רק המשך פעילות אקספלורציה במקטע התיכון של נחל הקישון בהתאם לתוכנית העבודה של החברה, לרבות וכולל ביצוע קידוחי סקר נוספים שמטרתם השלמת אינפורמציה לצרכי סטרטיגרפיה ופתיחת מספר תעלות עומק נוספות, תוך התמקדות באותם נקודות קידוח שהניבו ממצאים בריכוזיות גבוהה עד כה – תגיע החברה לשלב בו ניתן יהיה לבחון את הכדאיות הכלכלית של המרבץ".

החברה נוסדה לאחר שבשנת ה'תשמ"ח ביקר ראש עיריית חיפה, אריה גוראל, במעמד חלוקת דולרים אצל הרבי מליובאוויטש, במהלכו אמר לו הרבי: "בחיפה יש ים, ואין להתרשם מדבר שהוא עמוק. זהו מהעניינים של חיפה שיש לו ים, ושם יש עמק, ובעמק נמצאים אבנים טובות ומרגליות. הקב"ה עשה דבר פלא – הוא הטמין אותם בעומק הארץ, ועל כל פנים, בעומק המענה". באותה עת לא זכו דבריו לתשומת לב של ממש.

בסוף שנות ה-90, ביוזמת חסידת חב"ד תושבת לוד שהכירה את דברי הרבי אל גוראל, פנו קבוצה של חסידי חב"ד לאיש העסקים וחסיד חב"ד אברהם טאוב במטרה לבחון באופן מעשי את דברי הרבי, שנפטר מספר שנים קודם. טאוב נולד בישראל למשפחת יהלומנים נתנייתית.

על פי דברי טאוב, הם רואים בדברי האדמו"ר נבואה שעתידה להתגשם ולפיכך בנוסף להיבט העסקי, עבודתם היא שליחות הן להגשמת דברי רבם והן למען הבאת ברכה לעם ישראל.