לקראת זמן קיץ נערכה עצרת בציון מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שם אמר הגאון רבי יעקב עדס שליט"א: "השלטונות הם הסיטרא אחרא אסור לשתף איתם פעולה". ועל הרב אריה דרעי התבטא "אני חייב לו הכרת הטוב כל ספר שלי שיוצא זה בזכותו". צפו באדיבות ישיבת מרן

לקראת זמן קיץ וכמידי ערב ראש חודש נערכה עצרת חיזוק ותפילה ע"י ישיבת מרן זיע"א בסמוך לציונו בבית העלמין סנהדריה. בעצרת נשאו דברים הגאון רבי ראובן אלבז ראש ישיבת אור החיים וחבר מועצת חכמי התורה והמקובל הגר"י עדס שליט"א.

בדבריו תקף הגר"י עדס את השלטונות ואף התבטא קשות נגד אותם שרוצים להקים כל מיני מוסדות שילמדו בהם אף לימודי חול
"הרב מבריסק נלחם נגד להקים קרית נוער, היום לצערינו לא מבינים את ההשקפה מלפני עשר שנים
בדבריו מתח ביקרות הגר"י עדס על  המפלגות החרדיות על כך  ואמר כי אסור להם להתפשר בשום דבר לשלטונות אך ציין שלמרות הכל הוא בקשר עם ראשי המפלגות ואף שיבח את יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ואמר כי כל ספריו בזכותו. "אנשים שהזכרתי הם ידידים שלי אני חייב הכרת הטוב להרבה מהם. מי שהביא אותי לישיבת השלום זה הרב דרעי כל הספרים שהוצאתי זה בזכותו, כל פעם שהייתי מוציא ספר הייתי מתקשר אליו להגיד לו תודה רבה בזכותך זה יצא.
אבל מה שאני קבלתי מרבותי מצוקי ארץ אין כזה דבר לוותר לשלטונות, השלטונות הם הנציגים של הסטרא אחרא ולסטרא אחרא אסור לוותר.
עוד הוסיף הגר"י עדס לומר "השלטונות כוונתם להרע אני לא אומר את זה סתם כקיטרוג יש כאלה סתם קנאים אומרים, אני מכיר את האנשים הם נמצאים אצלי זה שהיה ראש הגיוס של חרדים היה אצלי כמה פעמים.
סיפר לי מו"ר אבי על הראשל"צ הרב בן ציון חי עוזיאל זצ"ל. סבי רבי יעקב עדס כיבד אותו הרבה. אבל פעם הוא רצה להכניס לימודי שפות בפורת יוסף לא בשביל כוונה רעה רק בשביל שיוכל לשלוח רבני קהילות לחו"ל. איזה מלחמה ניהל מור סבי נגדו למרות כל הידידות שלהם, לא נוגעים בישיבות, הישיבות זה קודש.
יש עוד בעיה בצבא, כל מפקד יש לו סמכות משלו אם הוא מתעקש יתהפך העולם, היה בחור ששמו אותו בכלא על זקן התערבו הרמטכ"ל וכו' אבל שום דבר לא עוזר המפקד יש לו סמכויות. כמה עבירות עושים שם איזה לחצים לעבירות יש שם.
אני שמעתי בעצמי מהגרש"ז אועירבך זצ"ל מה שהוא יודע על אנשים יראי ה' מחוגים של חרדי לאומי היו קרובים איליו מאד מה סיפרו לו על עצמם מה נכשלו שם, סיפר לי גם הרב שמואל אליהו רבה של צפת שהוא גם יודע מה סיפרו לו אנשים שנכשלו שם
לא להקים מוסדות של מקצועות רק של טהרת הקודש. אסור לנגוע בישיבות להכניס שם לימודי חול כל הנוגע בהם כנוגע בבת עינו של בורא עולם. אסור לוותר לשלטונות כחוט השערה אני לא נכנס למחלוקת אם להתייצב או לא זה לא נוגע למה שאני אומר.
הדברים הללו זה עקירת התורה זה חורבן היהדות". אמר הגר"י עדס בנחרצות.
לאחמ"כ ערכו הרבנים את תפילת יום כיפור קטן ואף נשאו תפילה לרפואתו השלמה של זקן הראשונים לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון בן טובה בתשח"י.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????