"הימנעו מביסלי ובמבה": האזהרות החדשות של משרד הבריאות

אחרי המלחמה בג'אנק-פוק יוצא משרד הבריאות בקמפיין נגד החטיפים הפופולארים. בתוך כך, השר ליצמן מקגם תקנה שתחייב את חברות המזון לפרט ע"ג האריזה את המוצרים המסוכנים לבריאות

משרד הבריאות ממשיך בקמפיינים נגד אכילת מזון שאינו בריא. לאחר המלחמה שניהל שר הבריאות יעקב ליצמן במזון המהיר וברשת מקדונלד'ס, יוצא ליצמן למאבק שחטיפים המוכרים כל כך: ביסלי, במבה ובייגלה.

הקמפיין החדש של משרד הבריאות, ששם במוקד את החטיפים המלוחים, חד ותקיף לא פחות מהקודמים: "נוסעים לים? יושבים בבית? מה עושים? מוציאים את החטיפים. תמיד בא לנו לנשנש משהו ככה בקטנה", אומר הקריין, אך מיד משנה את הטון: "בקטנה?! זה ממש פוגע בגוף שלנו! הם מלאים בנתרן. נתרן זה מלח. כמות גדולה של נתרן גורמת לבעיות בריאות חמורות. למשל, יתר לחץ דם, סרטן הקיבה, ומחלות לב".

"בישראל צורכים פי שניים יותר נתרן מהמומלץ, ו–75% מהנתרן מגיע ממזון מעובד", ממשיך הקריין, וקורא לציבור לבדוק מעכשיו "את כמות הנתרן במוצרים שאנחנו מגישים לילדים שלנו". לצד הצעות הגשה לתחליף, הוא קורא להתפנק "בירקות ובפירות – במקום בחטיפים ובמזון מעובד".

בישיבה האחרונה של הוועדה לקידום מזון בריא, אמר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "אנחנו לא מעוניינים לחסל את התעשייה אלא לעשות שינוי, וכל שינוי מייצר הזדמנויות חדשות".

במקביל, בגלי צה"ל דווח כי משרד הבריאות מחריף את מאבקו בצריכת המזון המהיר ויחייב פירוט מרכיבים מזיקים לבריאות לכאורה על תוויות של מזון קנוי.

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר בנושא: "ג'אנק פוד זה זבל – זה בדיוק מה שמנסים להאכיל אותנו, ולכן אנחנו הולכים לחפש עכשיו דרכים לפרסם את התכולה, לפרסם את התוכן – שיפרסמו בדיוק כמה שומן, כמה סוכר, כמה כל הדברים האחרים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *