לאחר האירועים אתמול במתחם קברו של דוד המלך, אומר נציג המשטרה בדיון בבית המשפט כי בחודש הקרוב צפויים אירועים נוספים של נוצרים בקבר דוד המלך • צפו בתיעוד מפינוי היהודים אתמול מהקבר

בדיון שהתקיים בבית משפט במהלך דיון של נערים שנעצרו אתמול בבוקר כאשר ניסו למנוע כניסת נוצרים לקבר דוד המלך, הצהיר נציג המשטרה כי בחודש הקרוב צפויים אירועים נוספים של נוצרים בקבר דוד המלך בהר ציון.

המשטרה ביקשה להרחיק למשך חודשיים מהעיר העתיקה שני נערים שנעצרו בעימותים בקבר דוד המלך בחשד לתקיפת שוטר והתפרעות. במהלך הדיון הצהיר נציג המשטרה כי ההרחקה נדרשת לאור תכנון אירועים נוספים של נוצרים בחודש הקרוב במתחם הקבר, אולם סירב לנקוב בתאריך בכדי שהמועד לא יוודע ליהודים המתנגדים לכניסת הנוצרים לקבר.

עו"ד זאב וולף שייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו טען בדיון כי המשטרה מנעה כניסת יהודים לקבר בעוד שכניסת נוצרים עם צלבים התאפשרה, והדבר גרם למהומה, במהלכה היכו השוטרים את המתפללים היהודים. הנערים עצמם הכחישו כי תקפו שוטרים וטענו כי הם אלו שהותקפו בידי השוטרים.

השופטת קרן מילר שחררה בסופו של הדיון את הקטין בתנאי ערבות בלבד ללא הרחקה או הפקדה, ואילו את הבגיר בתנאי הרחקה של חודש מהעיר העתיקה.

עו"ד וולף מסר בתגובה: "למרבה הצער שוב מתברר שהמשטרה מהווה גורם מתסיס, ומשתמשת באלימות מיותרת ומופרזת כדי להצר ולמנוע גישת יהודים למקומות קדושים בצד מתן גישה חופשית לבני דתות אחרות. כפי שהוצג בסרטון בביהמ"ש, המשטרה נהגה באלימות רבה כלפי יהודים שהגיעו למתחם קבר דוד. אחד האבסורדים המשמעותיים בטיעוני המשטרה בביהמ"ש היה טיעון לפיו משני העצורים היהודים נשקפת מסוכנות בחודש הרמדאן. זאת כאשר ידוע שחודש הרמדאן דווקא מגביר את הסיכון כלפי היהודים ומועד לפיגועים. לא מזמן חגגנו את יום שחרור ירושלים, אך למרבה הצער בירושלים היהודים ממשיכים להיות מופלים לרעה בגישה למקומות הקדושים".

בנוסף, בארגון חוננו טוענים כי השוטרים הפילו במהלך פינוי היהודים מהמתחם, ספר תורה לארץ. עורך דין רחביה פילץ שיגר מכתב לנצ"מ דורון תורג'מן מפקד מרחב דוד, בו הוא כותב לו: "בעת האירועים היום באחד האולמות, יהודי החזיק בספר התורה למטרות תפילה (בימי שני יהודים בתפילת שחרית קוראים מתוך ספר התורה). שוטרי יס"ם דחפו את המחזיק בספר, וספר התורה נפל לארץ. ליהודים שומרי תורה אירוע זה טראומטי מאוד, והם אף נוהגים לצום על אירוע זה", כתב עו"ד פילץ והוסיף כי "קטין שהעיר לשוטרים על כך נעצר מיד. לבד מכך, השוטרים נהגו באלימות קשה כנגד המתפללים, הגם שהם מחו בצורה לגיטימית וחוקית. אבקשך לטפל בחומרה באירועים אלו".

מרבני קבר דוד המלך נמסר: "צר לנו שהסיכומים שסיכמה משטרת ישראל עם נציגי משרד הדתות והמקומות הקדושים קוימו בחלקם בלבד. צר לנו שהוכנסנו פנימה לראות שההסכם כביכול כובד, רק לאחר שהוכנסו אותם שאינם בני ברית, שביזו את קבר דוד וביהכ"נ שבתוכו. צר לנו כי ההבטחה לשחרר את העצורים למעט אחד שנטען כי תקף פיזית שוטר לא כובדה. אנו פונים למפקדי המשטרה ומבקשים לכבוד קבר דוד אין אדם נתפס בצערו שחררו את כל העצורים ספגנו בנפשותינו די והותר היום הזה".