הזמר האוקראיני ששר 'הנני בידך' התגלה כיהודי • צפו

צפו בסרטון מההופעה של ארבעת הצעירים האוקראינים שרים את הלהיט "הנני בידך" של אברהם פריד • בהמשך התברר לשליח חב"ד המקומי כי סולן המקהלה, הוא יהודי

באירוע הבאנקעט של הסמינר השנתי שהתקיים באודסה – אוקראינה, אותו הפיק ארגון "כולל תורה" בראשות הרב משה וובר, התקיימה חתונת ענק ובה נערכו 4 חופות כדת משה וישראל לזוגות יהודים.

במהלך הבאנקעט עלו ארבעה זמרים מדנייפרופטרובסק להופיע על הבמה והפתיעו את המשתתפים ברצף שירים וניגונים חב"דיים, כאשר הלהיט שכבש את הנוכחים באולם היה השיר החדש של ענק הזמר החסידי אברהם פריד – "ידעתי".

אך מתברר כי סולן המקהלה, הנו יהודי כשר, בן לאב ואם יהודיים. כמובן שהרב וובר התחיל לקרב אותו ליהדות, וכה הוא סיפר: "לאט לאט, הבן אדם התחיל להתעניין, להתקרב, להבין את המילים שהוא שר, ולמצוא בהם טעם".

הרב משה וובר מתאר את הפעם הראשונה שהזמר האוקראיני הניח תפילין בחייו. "הוא התחיל לפתע להזיע, כמעט ולא הצליח להוציא הגה מהפה ומלמל בהתרגשות: 'אני לא מבין איפה הייתי עד היום, אני מרגיש כעת כמו מסע ארוך'". כוחה של מוזיקה יהודית.

הוידאו באדיבות אתר חב"ד – שטורעם

6 תגובות

הלחן הוא של הרב פנחס ברייער
אברהם פריד רק מבצע את השיר

סתם לידיעה השיר לא של אברהם פריד אלא הוא גם שר את זה

כולם יודעים שאברהם פריד וכן רוב הזמרים אינם מלחינים שירים אלא קונים אותם מהמלחינים. ובכל זאת מקובל לשייך שיר על שם הזמר המבצע אותו.

רק חבל שהעמידו תיישים שפיאותיהם קצוצות ו"משוים צדעיהם לאחורי אזניהם", ביטוי איסור של חז"ל, המסמל הופעה קיפודית של כמרים עוע"ז…………………..

ישנו קליפ מאותם אנשים ששרים בתוך חדר לבד את השיר הזה רק ששם הם רוסיים ופה הם אוקראינים…
מעניין…

מרגש שהוא גילה את האמת!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *