המחבל, תושב השטחים בשנות ה-20 לחייו, עורר את חשדם של המאבטחים במקום והם החלו לתשאל אותו • שוטרים שהוזעקו למקום עצרו אותו וגילו בתיקו מספר מטעני צינור • מפקד מחוז ירושלים: "נמנע פיגוע גדול מאוד"

פיגוע גדול בירושלים נמנע בנס: מחבל תושב השטחים בשנות ה-20 לחייו שהגיע לתחנת הרכבת הקלה ברחוב קינג גורג' וביקש לעלות על הרכבת שהגיעה לתחנה, עורר את חשדם של אנשי האבטחה במקום וזה נדרש לתשאול ע"י המאבטחים.

הצעיר שטען שהגיע למקום באמצעות קו אוטובוס עירוני, הודה בפני המאבטחים כי בתיקו מונח מטען חבלה, המאבטחים החלו בבידוד השטח כשבמקביל הוזעק חבלן למקום יחד עם כוחות נוספים שהחלו בסגירת הציר.

מבדיקת חבלני המשטרה עולה כי אכן הכיל התיק מספר מטעני צינור ואלו פועלים לניטרולו, החשוד נעצר ע"י הכוחות והועבר להמשך חקירה.

מחברת סיטיפס המפעילה את הרכבת נמסר בתחילה כי בעקבות הארוע ולפי הנחיית המשטרה , תפעל הרכבת בשעות אלו בשרות מקוצר בין תחנת 'הר הרצל' – ל'תחנה המרכזית' כך גם בין 'תחנת חיל האוויר' ל'גבעת התחמושת'.

לקראת השעה עשר וחצי בבוקר שבה הרכבת לפעול כרגיל.

"מדובר בצעיר בן 20-21 שהגיע מבית אולה שנמצא כרגע בחקירה. כנראה הוא ניצל איזושהי פרצה וככה הגיע לירושלים. המטען שמצאו בתיקו היה יחסית גדול, הוא כנראה תכנן לפגוע ברכבת הקלה. עירנותם של המאבטחים במקום מנעה פיגוע גדול", אמר מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, שהגיע לזירה.

ואילו ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר: "הבוקר בזכות ערנותם של מאבטחי הרכבת הקלה של עיריית ירושלים נמנע פיגוע גדול. מאבטחי הרכבת הקלה הם חלק ממרקם המגן האנושי הרחב של ירושלים כנגד המחבלים המנסים לזרוע טרור ופחד. המסר שלנו לציבור הוא להמשיך בשגרה, לגלות ערנות ולעולם לא להיכנע לטרור. עלינו לרדוף את המחבלים בכל מקום ללא פשרות וללא מעצורים, ובמקביל להמשיך לפתח ולחזק את ירושלים. אנחנו יכולים להתגאות באנשי הביטחון של עיריית ירושלים ובשוטרי ירושלים על המסירות הגדולה ועל הנכונות לסכן את חייהם על מנת לשמור על תושבי ירושלים. תודה לכם בשם תושבי העיר".

בוידאו: 'הרובוט' המשטרתי בדרכו לנטרול המטענים. צילום: מדברים תקשורת