בתום מצוד ממושך: חוסל המחבל שרצח את הרב מיכאל מרק הי"ד

חודש לאחר הפיגוע בו נרצח הרב מיכאל מרק הי"ד לעיני אשתו וילדיו, איתרו כוחות צה"ל את המחבל בכפר צוריף צפונית לחברון וחיסלו אותו • 2 סייענים נוספים נעצרו • בפנים: תיעוד מהפשיטה, המעצרים והחיסול

באבוד רשעים רינה: הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית מאומצת בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה בשבועות האחרונים תשתית החמאס שהייתה אחראית לביצוע פיגוע הירי בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל ונפצעו בני משפחתו בתחילת החודש סמוך לישוב עותניאל.

בתום מצוד ממושך, חוסל אמש מבצע הפיגוע מחמד פקיה. בחילופי אש במהלך ניסיון מעצרו. בנוסף נעצר מחמד עא מג'יד עמאירה, שביצע את הפיגוע יחד עם פקיה.

מבצע הפיגוע שחוסל, מחמד ג'בארה פקיה, כבן 29, במוצאו תושב דורא שהתגורר בחברון ונכלא בעבר בשל פעילותו בארגון ג'האד האסלאמי במסגרתו תכנן פיגועים יחד עם נוספים. במהלך מאסרו עבר לשורות ארגון החמאס.

בוידאו: תיעוד הפעילות של הכוחות הלילה

מצה"ל נמסר כי: "הלילה פשטו כוחות חטמ"ר עציון, בשיתוף השב"כ והימ"מ על דירת המסתור בה הסתתר המחבל אשר ביצע את הפיגוע בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל ונפצעו אישתו וילדיו. במהלך הפשיטה המחבל פתח בירי לעבר כוחותינו. בתגובה, הכוחות השיבו בירי מספר טילי נ"ט לעבר המבנה בו התבצר החשוד ולבסוף הרסו את הבית בו שהה באמצעות כלי הנדסה והרגו את המחבל. בקרבתו נמצא אמל"ח, נשק מסוג קלאצ'ניקוב ורימון מאולתר".

ואילו דוברות השב"כ הוציאה הודעה לתקשורת בה נאמר: "במהלך פעילות של שב"כ ,צה"ל ומשטרת ישראל ובתום מצוד ממושך בליל 26/7/16 נהרג בחילופי אש במהלך ניסיון מעצרו מחמד פקיה, מבצע הפיגוע. במסגרת פעילות המעצרים מול חברי התשתית נעצר מחמד עא מג'יד עמאירה אשר ביצע את הפיגוע יחד עם מחמד פקיה ונוספים אשר סייעו לשניים לבצע את הפיגוע הרצחני.

המעורבים:

– מחמד ג'בארה פקיה, כבן 29, במוצאו תושב דורא אשר התגורר בחברון, נכלא בעבר בשל פעילותו בארגון ג'האד האסלאמי במסגרתו תכנן פיגועים יחד עם נוספים. במהלך מאסרו עבר לשורות ארגון החמאס.

– מחמד עא מגי'ד עמאירה, תושב דורא, כבן 38, פעיל מנגנון הביטחון הלאומי של הרש"'פ .

– מחמד עמאירה נעצר בתאריך 4/7/16 לחקירה, עמאירה הודה כי שימש נהג במהלך הפיגוע בעוד פקיה ביצע בפועל את הירי הקטלני".

עוד נמסר כי "במסגרת החקירה בשב"כ הוסגרו הנשק והרכב באמצעותם בוצע הפיגוע.

אחיו של מחמד פקיה, צהיב, נעצר והודה בחקירתו כי סייע למחמד פקיה להסתתר ולהחביא אמל"ח אשר היה ברשותו של מחמד פקיה. במקביל נעצר בן דודם של האחים, מעאז פקיה, אשר מסר בחקירתו כי סייע בהלנתו של מחמד פקיה בימים לאחר הפיגוע.

כמו כן, נעצרו לחקירה קרובי משפחה נוספים אשר סייעו למחמד פקיה להסתתר לאחר ביצוע".

קרא עוד בנושא:

קורע לב: "אבא, תתפלל על אמא שתתחזק ותבריא"

אלפים מלווים למנוחות את מיכאל מרק הי"ד: "הלימוד היה כל הוויתו"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *