המידע המדוייק מהשב"כ, הפריצה של לוחמי הימ"מ, הטבעת החיצונית של כוחות צה"ל והטיל שהחריב את הבית על יושבו • שלב אחר שלב: כך חוסל המחבל הלילה בצוריף • משפחת מרק: "הזדעזענו לשמוע שהמחבלים ישבו בכלא והשתחררו"

בבוקר שאחרי החיסול של המחבל שרצח את הרב מיכאל מרק הי"ד מפרסם צה"ל סרטון נוסף הממחיש את השתלשלות הפעולה הלילה בכפר צוריף צפונית לחברון.

תחילת הפעולה ב"מידע זהב" שהעביר השב"כ לכוחות הביטחון על מקום הימצאותו של הרוצח וסייעניו. בעקבות המידע, לוחמי ימ"מ ודובדבן נכנסו לכפר, כיתרו את הבית וכרזו למחבל לצאת.

במקביל, לוחמי גדוד חרוב מחטיבת כפיר שהעניקו את המעטפת לפעולה בשטח, התמודדו בינתיים בכפר עם מאות פלסטינים שיידו אבנים לעבר הכוחות, ומנעו מהם להתקרב לבית המחבל. יצוין כי לוחמי ימ"מ היו אלו שכיתרו את בית המחבל וירו עליו ובמקביל לוחמי דובדבן פשטו על בתי הסייענים הסמוכים.

בשלב זה המחבל סירב לצאת מהמבנה והחל לירות לעבר הכוחות מחלון הדירה. בעקבות הירי, הכוחות החלו בנוהל 'סיר לחץ' על הבית: תחילה ירו לעבר קירות המבנה ושיגרו כמה רימוני 'סיימון' המשמשים לפריצת דלתות. כשגם זה לא עזר – שיגרו לוחמי ימ"מ לעבר המבנה טיל נ"ט אחד וחמש רקטות מטאדור.

כ עבור כמה שעות שבמהלכן המחבל עדיין לא יצא מהבית, עברו הלוחמים לאמצעי הכבד ביותר: טרקטור שהחל להחריב את המבנה על יושבו. לפנות בוקר הכוחות סרקו את המבנה ההרוס, שם אותרה גופת המחבל ולצדה אפוד מצויד ברימוני רסס, רובה קלצ'ניקוב ומחסניות.

בסביבות השעה 6:00 בבוקר יצאו הכוחות מהכפר ללא נפגעים בקרב החיילים.

בוידאו: הפעילות הלילה בכפר. צילומים: דובר צה"ל

בתוך כך, משפחת מרק מפרסמת הבוקר הודעה מיוחדת בו היא מתייחסת לחיסול המחבל. בהודעה נאמר: "אנחנו מודים לכוחות הביטחון על כך שעשו לילות כימים למציאת הרוצחים והגעה אליהם.

יחד עם זאת, הזדעזענו לשמוע על כך שמדובר במחבל מהרשות הפלסטינית ועל כך שמדובר באנשים שהיו מוכרים לכוחות הביטחון, ישבו בכלא והשתחררו. אנו מצפים לתגובה ראויה בכל המישורים על עובדה זו".

קורע לב: "אבא, תתפלל על אמא שתתחזק ותבריא"

אלפים מלווים למנוחות את מיכאל מרק הי"ד: "הלימוד היה כל הוויתו"