עשור ללבנון השניה • חיזבאללה מציג: תיעוד החטיפה מהצד הלבנוני

ארגון הטרור השיעי מפרסם סדרת סרטונים בהם נראים לוחמיו נערכים לפעולה שהובילה למלחמה • בסרטונים נראה עימאד מורנייה - שחוסל בינתיים - מתדרך את הלוחמים לפני הפעולה • בהמשך נשמעים בקשר הצה"לי מילותיו האחרונות של אודי גולדווסר הי"ד • צפו

עשור למחלמת לבנון השניה הוא נקודת ציון משמעותית לא רק לישראל, כמובן, אלא גם לצד שמנגד, קרי: חיזבאללה. בערוץ טלויזיה לבנוני החלה משודרת סדרה דוקומנטרית חדשה שעוסקת במלחמה ההיא משלל היבטים.

הערוץ, שנחשב מקורב לחיזבאללה, מקדם מן הסתם את האג'נדות של ארגון הטרור ואת המסרים החשובים לו. אלא שבין שלל "הפרשנויות" והעיוותים השונים מתפרסמים בסדרה תיעודים מקוריים שונים שצולמו מהצד הלבנוני, תיעודים שיש בהם ענין גם לציבור הישראלי.

כך לדוגמא נראה בסרטון בכיר המפקדים הצבאיים של הארגון, עימאד מורנייה, מפקח על האימונים שקדמו לחטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב הי"ד. מורנייה, שחוסל בינתיים (לטענת מקורות זרים ע"י ישראל) נראה מדריך אותם באופנים שונים ואומר: "הכי חשוב – להשמיד את ההאמר השני לאחר הפגיעה בראשון".

בנוסף מפרסם הארגון את הירי על הג'יפ בו נסעו החיילים. כמו כן מתפרסמים קולות שיירט – לכאורה – חיזבאללה מרשת הקשר הצה"לי. "בוא אחריי", נשמע אודי גולדווסר אומר בהם, רגעים לפני שהחלה האש.

בוידאו: חלק מהתיעוד שפרסם חיזבאללה:

יצוין כי קולות הקשר פורסמו בישראל כבר לפני 4 שנים, אלא שחיזבאללה טוען כי מדובר בקולות קשר שהוא הצליח ליירט.

כך או אחרת, גם אם חיזבאללה לא הצליח ליירט את השיחות האמורות, חלקים מסויימים בסרטונים מספרים את סיפור המחדל בצד הישראלי קודם החטיפה. רשלנות שבאה לידי ביטוי, בין היתר בשהות של אנשי חיזבאללה בקטע מסויים בגדר והפכה לעניין שבשגרה בחודשים שקדמו לפיגוע החטיפה. בארגון מציינים במפורש בקריינות לסרט שההמתנה ל"שעת האפס" נמשכה ימים.

ענין נוסף: חיזבאללה התמקם מול קטע מפותל, שבו רכבי הסיור צריכים להנמיך מהירות לקראת הפנייה, וארב לסיור עם טילי הנ״ט ולוחמי הקומנדו שלו. יתר על כן, הארגון תצפת במשך חצי שעה לפחות על שני הרכבים שיהיו לו למטרה.

קרא עוד בנושא:

מותש, מבודד ומיומן: חיזבאללה עשור אחרי לבנון השניה • תמונת מצב

עשור לללבנון השניה: מה היה בקרב הקשה בבינת ג'בל? • צפו

עשור ללבנון השניה: קולות הקשר אחרי קרב הצנחנים נחשפים • האזינו

עשור ללבנון השניה • נתניהו במסר לחיזבאללה: "תקבלו אגרוף ברזל"

3 תגובות

מצמרר עד כמה הצבא המהולל מצליח לשמור….

עצוב, אבל יש להם את זה!

א. למה מראים פני רשע בתקשורת החרדית?! זה עשה לי לא טוב.
ב. הם לא לוחמים! הם מחבלים!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *