ראש הממשלה מתייחס בזעזוע לסרטון המזעזע בו נראה פלסטיני מבקש מחיילים לירות בבנו • "לילדים הפלסטינים והישראלים מגיע יותר מזה. מגיע להם לחיות. מגיע להם לחיות בשלום. ילדים אינם בשר תותחים. הם הדבר היקר ביותר בעולם"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתייחס היום לסרטון המזעזע בו מבקש אבא פלסטיני מהחיילים לירות בבנו בקטן. נתניהו טען כי הסרטון מסביר מדוע הסכסוך ביננו לבין הפלסטינים מורכב ועמוק ממה שחושבים.

"צפיתי בסרטון וידאו שזעזע אותי. בשניות ספורות, הווידאו הזה מדגים את הסיבה להמשך הסכסוך ביננו", פתח נתניהו את דבריו והוסיף: הנה קטע קצר: אב פלסטיני מרים את בנו בן הארבע. הוא מתחנן בפני חיילי משמר הגבול להרוג את בנו. הוא צועק, "תירו בילד הקטן הזה!" בבן שלו! הוא דוחף את בנו הקטן קדימה לעבר החיילים וצורח, "תהרגו אותו! תירו בו!"".

בוידאו: הסרטון שפורסם

נתניהו הוסיף: "הילד עוצר, הוא מבועת. כל ילד היה מגיב כך. הוא מביט לאחור, לעבר אביו, שינחה אותו. כשחולצתו תחובה לתוך מכנסיו הקצרים האדומים, הילד הולך לאטו לקראת החיילים. אחד החיילים מושיט לילד יד בידידות. הילד נותן לו "כיף". קשה לגרום לילד בן ארבע לשנוא.

דמיינו את ילדיכם בגיל הזה. חישבו על החיוך שלו, דמיינו את הצחוק שלה. תארו לעצמכם את האושר הבלתי מרוסן והתמימות שהם נחלתם של הילדים.

לעודד מישהו לרצוח ילד, שלא לדבר על ילדך שלך – זה אולי הדבר בלתי לא אנושי שאדם יכול לעשות. מה עשה הילד הזה שמגיע לו דבר כזה? התשובה היא: מאומה. הוא תמים. עליו לשחק בגן השעשועים, עליו לבלות בשמש, ולצחוק עם ילדים נוספים.

לצערי, פשעו של אב זה אינו מקרה בודד. החמאס מפעיל קייטנות בעזה שבהן מלמדים את הילדים להוקיר את המוות על פני החיים – קייטנות התאבדות לילדים בגן.

לאחרונה אירגן משרד החינוך הפלסטיני ברמאללה אירוע לסטודנטים בו חלקו כבוד למחבלים שרצחו שלושה אזרחים. לפני שבועיים, העיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית שיבח מחבלים בגיל העשרה וכתב כי "מוות כשאהיד היא הדרך למצוינות וגדולה", זהו ציטוט.

לילדים הפלסטינים והישראלים מגיע יותר מזה. מגיע להם לחיות. מגיע להם לחיות בשלום. ילדים אינם בשר תותחים. הם הדבר היקר ביותר בעולם. הם הדבר היקר ביותר שיש לנו בכלל. אני בטוח שישנם הורים פלסטינים רבים שמזועזעים מהווידאו הזה בדיוק כמוני.

היום אני פונה לכל אב ולכל אם ברחבי העולם, אני מבקש מכם להצטרף אליי לקריאה לשים קץ להתעללות הזו בילדים. ההנהגה הפלסטינית חייבת להפסיק לעודד ילדים להרוג. ההנהגה הפלסטינית חייבת להפסיק לעודד הורים פלסטינים לקרוא למותם של ילדיהם. זה מזעזע.

השלום מתחיל בכבוד. אם ההורים אינם מכבדים את חייהם של ילדיהם, כיצד יכבדו את חייהם של שכניהם?

עלינו לאהוב את כל הילדים. אסור לדחוף אותם לאלימות או לשנאה. הצטרפו אליי לחינוך כל הילדים לשלום".