רגע לפני שהוא משיג את נצחונו הגדול ביותר, הצליחו המורדים להפוך את הקערה על פיה וחוללו את הבלתי יאמן • דיווחים: מאות חיילים בצבא אסד נהרגו בקרבות • בפנים: תיעוד הקרבות וחגיגות השחרור

ההתרברבות של אסד נגמרה בתבוסה מהדהדת: לאורך כל השבועות האחרונים היה נראה כי הנשיא הסורי הצליח להשיג את הניצחון המשמעותי מאז החלה מלחמת האזרחים במדינה: שחרור מלא של העיר חאלב, העיר הגדולה במדינה, שנמצאת בשליטת דאע"ש והמורדים ב-3 השנים האחרונות.

כוחות צבא סוריה, בגיבוי מאסיבי של חיל האוויר הרוסי ובסיוע כוחות חיזבאללה ומשמרות המהפכה, הכו את המורדים בכל קרב שניהלו מולם סביב העיר. הנשיא הסורי החל לחגוג את נצחונו, כלי התקשורת במדינה דיווחו על מנוסה רבתי של דאע"ש והמליציות הסוניות הנוספות הפועלות בעיר ובכירי המשטר התקשו להסתיר את שמחתם לנוכח ההתפתחויות. בנוסף הודיע המשטר הסורי כי "יעניק חנינה למי מהמורדים שיניח את נשקו".

אלא שבימים האחרונים הצליחו המורדים לבצע מהפך מפתיע כנגד כל הסיכויים. עקב בצד אגודל, בשארית כוחותיהם, הם החלו לפגוע ב"מנצחים", עד שהם פרצו לחלוטין את המצור שהטיל הצבא הסורי על העיר.

תושבי העיר המדממת חגגו ברחובות את הניצחון הגדול תוך שהם מכלים את זעמם בתמונות של הנשיא אסד ובכירי משטרו. "לוחמים מחוץ לעיר פגשו את אחיהם לנשק מתוך העיר, ועבדו יחדיו בכדי לבסס שליטה על העמדות הנותרות למען שבירת המצור", נאמר בהודעה שפרסמה מיליציית ג'אבת אל-נוסרא.

יצוין כי למורדים נותרה עוד עבודה רבה בדרך לכיבוש מוחלט של העיר, אולם העובדה כי הם הצליחו להשתלט על הצירים המרכזים והנקודות האסטרטגיות בעיר ובסביבותיה, בנוסף למנוסה של כוחות אסד – הפכו את תוצאות המערכה לבלתי הפיכות.

הארגון הסורי לזכויות אדם, המנטר אחר הלחימה במדינה, אישר כי כוחות המורדים אכן הצליחו לשבור את המצור, אולם הבהיר כי טרם נפתח מעבר מלא בין האזורים שבשליטת המורדים. כלי תקשורת המזוהים עם המשטר הכחישו זאת לחלוטין.

התקשורת הערבית מדווחת כי בקרבות נהרגו 130 מורדים, כשמנגד מנו כוחות אסד קרוב לאלף הרוגים. ברשת אל-ערביה דווח כי לאחר שהמורדים השתלטו על מתחמים צבאיים בעיר הפציץ אותם חיל האוויר הרוסי – למרות שנותרו שם חיילים של צבא סוריה.

בסרטונים: תיעוד הקרבות על העיר וחגיגות השחרור

קרא עוד בנושא:

מהלומה לפוטין: מסוק רוסי הופל בסוריה – 5 נהרגו • צפו בתיעוד

זיקוקים ולהבות: צפו בהתפוצצות מחסן נשק בסוריה

הפאר והחורבן: הקליפ המתאר את ההרס המתרחש בסוריה