היסטוריה בבריטניה: צפו בטיסת הבכורה של כלי הטיס הגדול בעולם

לאחר שנים ארוכות של הכנות, כלי הטייס הגדול בעולם - הכלאה של ספינת אוויר, מסוק ומטוס, ערך את טיסת הניסוי הראשונה שלו

כלי הטיס הגדול בעולם סוף-סוף באוויר: האיירלנדר 10 עשה היסטוריה כאשר אחרי חודשים של הכנות לטיסה ושנים של ניסיון לממן את הפרויקט השאפתני, כלי הטיס העצום המריא ושהה 20 דקות באוויר, לפני שנחת בשלום בשדה התעופה קרדינגטון, צפונית ללונדון.

האיירלנדר 10 הוא למעשה שילוב של ספינת אוויר, מסוק ומטוס. אורכו 92 מטרים – 15 מטרים גדול יותר ממטוסי הנוסעים הגדולים ביותר. טיסת הבכורה שלו הייתה אמורה להתרחש ביום ראשון, אבל נדחתה בגלל תקלה טכנית.

באתר ווינט מזכירים כי כלי הטיס הענק פותח על ידי צבא ארצות הברית למטרות ריגול, ונועד במקור לרחף מעל אזורי קרבות במשך שבועות באמצעות חלק קטן מהדלק שדרוש לכלי טיס קונבנציונליים. אבל הצבא האמריקני ויתר על המשך הפיתוח עקב קיצוצים בתקציב. ב-2013 רכשה חברת התעופה הבריטית Hybrid Air Vehicles את כלי הטיס ופיתוחו.

החברה הבריטית מקווה למשוך לקוחות ולהשתלט על השוק, בין השאר של משלוחי סיוע הומניטרי או הטסת מטענים לאזורים שהגישה אליהם קשה במיוחד. היא משווקת אותו תחת קטגוריית "ידידותי לסביבה". מפתחיו טוענים כי הוא יוכל לשמש להובלה של עד 1,000 נוסעים ולשהות באוויר עד חמישה ימים.

לכלי הטיס ההיברידי ארבעה מנועים. הוא הכלאה של ספינת אוויר, ששומרת על הצורה שלה מלחץ גז פנימי וממולאת בגז הליום, וצפלין בעל שלדה נוקשה. הוא יכול לשאת 80 טונות של מטען ולטוס במהירות שנעה בין 37 ל-148 קמ"ש בגובה של 6 ק"מ. בניגוד לרוב כלי הטיס הקונבנציונליים, האיירלנדר 10 יכול להמריא ולנחות במאונך וניתן לתפעל אותו גם משדות פתוחים, מדבריות, קרח, שלג – ואפילו מעל מים.

[bsa_pro_ad_space id=19][bsa_pro_ad_space id=35]

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[bsa_pro_ad_space id=20]