50 מטרות בתוך שעתיים: גורם צבאי חושף את היקף התקיפה אמש

בתדרוך שמסר הגורם לכתבים הצבאיים הוא הדגיש כי אין בכוונתה של ישראל להסלים את המצב "אך על חמאס לדעת שהוא ישא באחריות לכל ירי שיצא משטח רצועת עזה לעבר ישראל"

סערה שלפני השקט או תחילתה של הסלמה מתמשכת? בשלב זה קשה עדיין לקבוע, אולם לפחות בכל מה שקשור לישראל התשבוה ברורה: ההתגוששות הנוכחית הסתיימה מתוך רצון להשיב את השקט המוחלט לגיזרת הדרום.

תיעוד של התקיפות אמש

קצין בכיר בצה"ל מסר הבוקר בתדרוך לכתבים הצבאיים כי היקפי התקיפה היו חריגים גם במונחים של צה"ל. "הותקפו למעלה מחמישים מטרות – חלקן משמעותיות – בתוך שעתיים. דבר כזה לא היה מאז 'צוק איתן'", אמר הבכיר.

לדבריו, ישראל אינה חפצה בהסלמה "אך על חמאס להבין כי בהיותו הריבון ברצועה – הוא ישא באחריות וישלם מחיר על כל ירי לעבר ישראל".

"לא ישברו אותנו" • בעקבות התקיפות: חמאס מאיים על ישראל

מוקדם יותר פרסם דובר חמאס, סמי אבו זוהרי, הודעה בה נאמר: "חמאס תולה את האחריות להסלמה על ישראל. היא לא תצליח לכפות משוואות חדשות מול ההתנגדות", אמר אבו זוהרי. "ישראל לא תשבור את רצון עמנו ולא תכתיב תנאים להתנגדות".

אבו זוהרי הוסיף: "כי ישראל לא תצליח לכפות משוואות חדשות מול ההתנגדות".

יצויין כי תגובת ישראל הפעם היתה שונה ממה שהכרנו עד היום, גלי התקיפה של צה"ל בעקבות ירי הרקטה היו חריגים בעוצמתם. בדרך כלל צה"ל מגיב פעם אחת – בשעות שאחרי ירי הרקטה או בלילה שאחרי, הדי קולות הנפץ נשמעו היטב בעוטף עזה בעקבות תקיפת היעדים ותשתיות הטרור של חמאס בצפון רצועת עזה.

בהודעת דובר צה"ל שפורסמה אמש, נאמר: "כי הלילה תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר מספר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמא"ס בצפון רצועת עזה, תקיפת תשתיות טרור אלה היא תגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר העיר שדרות מוקדם יותר היום המהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל".

דו"צ מדגיש כי למרות הדיוחים על ארגונים סוררים שמצליחים להפר את משמעת חמאס ברצועה, הרי שארגון הטרור חמא"ס הוא הריבון ברצועת עזה והוא שיישא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה.

2 תגובות

לא רואים כלום

אכן כן, רק שומעים!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *